“Glukozowa rewolucja” - Jessie Inchauspé - Kot, kawa i książki
Książki,  Poradniki

“Glukozowa rewolucja” – Jessie Inchauspé – recenzja

W gąszczu poradników na temat diet i zdrowego odżywiania wyróżnia się jedna pozycja. “Glukozowa rewolucja. Kontroluj poziom cukru we krwi, odzyskaj energię i jedz to, na co masz ochotę” Jassie Inchauspe, międzynarodowy bestseller, przetłumaczony na ponad 40 języków. Autorka, znana francuska influencerka i biochemiczka, dzieli się w nim wiedzą i doświadczeniem, oferując praktyczne wskazówki dotyczące kontroli poziomu cukru we krwi. Zobaczymy zatem jak bardzo rewolucyjna jest ta pozycja?

“Glukozowa rewolucja” podzielona jest na trzy części. Pierwsza “Czym jest glukoza” to przystępny wstęp do tematu owej glukozy. Autorka wyjaśnia nam działania glukozy czy też jej wpływ na organizm. Drugi rozdział porusza kwestię tego, czemu skoki cukru są niezdrowe i jakie mogą być tego objawy. Trzecia, chyba najciekawsza zawiera 10 hacków na wypłaszczenie krzywej cukrowej. Te praktyczne i sprawdzone sposoby mogą pomóc nam, czytelnikom w poskromieniu glukozy a dokładniej skoków glukozowych.  

Jessie Inchauspe, jak już wspomniałam jest biochemiczką, która zmagała się z problemami skoku cukru. Swoim doświadczeniem zaczęła dzielić się na edukacyjnym profilu IG, w którym doradza i pomaga osobom. Swoją wiedzę, a także życiowe porady postanowiła zebrać i umieścić w książce. W przystępny sposób objaśnia czasem zawiłe zagadnienia i wyjaśnia wszelkie kwestie związane z węglowodanami. Wplata także historię konkretnych osób, to z jakimi problemami się borykali i jak się udało im z nimi poradzić. To wszystko sprawia, że chętnie jej zaczynamy ufać i z większym zapałem zaczynamy planować wdrożenie proponowanych zmian. Tu warto dodać, że autorka a także zdrowy rozsądek zachęca aby najpierw skonsultować ich wprowadzenie z lekarzem, w szczególności kiedy się leczymy.  

Jest to ciekawy poradnik ale… no właśnie zawsze jest ale. Jeśli ktoś interesował się tematem glukozy i jej wpływu na organizm to raczej nic rewolucyjnego tu nie znajdzie. Mimo, że książka ma dużo pozytywnych opinii to jednak trzeba uważać z niektórymi poradami. To co osobiście mi najbardziej przeszkadzało to nachalna autopromocja autorki i jej IG. Przyznam, irytowało mnie to dość mocno. Mamy tu także dużo powtórzeń, niektóre wątki przewijają się kilkakrotnie. Z jednej strony jest to nużące a z drugiej pozwala utrwalić przeczytane informacje. Porady czy też hacki autorki są ciekawe, czy rewolucyjne wątpię. Niektóre trudne do wprowadzenia, niektóre wymagające konsultacji a inne zachęcające do wprowadzenia od razu (chociażby spacerki). Jedno jest pewne, każdy z nas jest inny, każdy może mieć inne dolegliwości i choroby, dlatego też należy do tego podchodzić ostrożnie. 

Czy “Glukozowa rewolucja” jest rewolucją? Cóż, dla mnie nie. Na pewno jest książką, którą czyta się szybko i przyjemnie a przy okazji dowiadujemy się sporo interesujących i przydatnych informacji. Osobiście uważam, że wszystko co może pomóc w prowadzeniu zdrowej diety powinno się polecać, ale jak już wspomniałam z ostrożnością i rozumem. 

O książce:

Tytuł: Glukozowa rewolucja. Kontroluj poziom cukru we krwi,
odzyskaj energię i jedz to, na co masz ochotę
Tytuł oryginalny: Glucose Revolution:
The Life-Changing Power of Balancing Your Blood Sugar

Autor: Jessie Inchauspé
Tłumaczenie: Anna Brzostowska
Wydawnictwo: Marginesy
Data premiery: 2023-05-17
Liczba stron: 320
Gatunek: Poradniki

 

Sprawdź, gdzie kupić:

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Akcja wciągnęła mnie:
  • Narracja uwiodła mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
4

Podsumowanie:

“Glukozowa rewolucja” to książką, którą czyta się szybko i przyjemnie. Dowiadujemy się z niej sporo interesujących i przydatnych informacji. Osobiście uważam, że wszystko co może pomóc w prowadzeniu zdrowej diety powinno się polecać, ale  z ostrożnością i rozumem. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *