Książeczka z grzechotką - Mały Kotek - Kot, kawa i książki
Kontrastowe i obrazkowe,  Książki dla dzieci,  Z gadżetami

Książeczka z grzechotką – Mały Kotek – recenzja

Każdy rodzice wie, że w rozwoju dziecka przychodzi taki etap, że wszystko musi wylądować w buzi. Tak też zaczęło się dziać z naszymi książeczkami. Niestety spotkania ze śliną i początkami ząbków dla kartonowych stron kończyły się przegraną. I co tu począć? Z rozwiązaniem przychodzi wydawnictwo Yoyo Books, które wypuściło serię książeczek z grzechotką, zaspokajającą potrzeby ciągłego gryzienia.

Książeczka z grzechotką i gryzaczkiem składa się jak sama nazwa wskazuje z małej kartonowej książeczki przedstawiającej historię głównego bohatera zwierzątka. Na grzbiecie znajdziemy miękki gryzaczek, którego struktura zaspokaja chociaż trochę swędzące dziąsełka. Obok niego umieszczona została twarda grzechotka z kuleczkami, która również może pełnić role gryzaczka.

Książeczka z grzechotką - Mały Kotek - Kot, kawa i książki

W naszej biblioteczce znajduje się książeczka, której głównym bohaterem jest mały czarny kotek. Razem z nim spotykamy dziesięć kolorowych zwierzątek: czerwonego pajączka, żółtego kanarka, zielonego żółwia, różową myszkę, niebieskiego króliczka, pomarańczowego chomiczka, fioletową rybkę, brązowego pieska, szarego kucyka i czarnego krecika. Dzięki temu razem z malcem możemy zarówno poznawać zwierzątka, jak i kolory. Przez zabawę do nauki. A gdy już nam się znudzi przeglądanie, zawsze możemy zrobić przerwę na pogryzienie.

Do wyboru mamy cztery wersje książeczek z grzechotką: pomarańczowego kotka, którego posiadamy w swojej biblioteczce, czerwoną małą padnę, zieloną małą owieczkę oraz (hmmm) turkusowego małego pingwinka.

Książeczka z grzechotką - Mały Kotek - Kot, kawa i książki

Książeczka z grzechotką „Mały kotek” sprawdził się u nas bardzo dobrze. Maluszek najpierw mocno próbował swoich sił z gryzaczkami a następnie chętnie śledził losy małego czarnego kotka.  Według mnie to bardzo ciekawa propozycja dla małych dzieci. Nie tylko dostarcza frajdy w poznawaniu kolorów i zwierzaczków ale także spełnia nieodpartą chęć gryzienia.

O książce:
Tytuł: Mały Kotek Książeczka z grzechotką i gryzaczkiem
Wydawnictwo: Yoyo Books
Data wydania: 2017
Liczba stron: 20

 

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
5

Podsumowanie:

Książeczka z grzechotką „Mały kotek” to bardzo ciekawa propozycja dla małych dzieci. Nie tylko dostarcza frajdy w poznawaniu kolorów i zwierzaczków ale także spełnia nieodpartą chęć gryzienia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *