O mnie

Cześć!

Nazywam się Agnieszka, choć znajomi wołają na mnie Sweeciak. Ksywka tak stara jak SMS-Express czy numer 0202122. Jeśli coś Wam to mówi to już możecie się domyślić, że moja młodość to lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku. Tak więc należę do pokolenia, które z „otchłani starożytności” wkraczało w świat nowych technologii. Można zatem powiedzieć, że swoje przygody z wirtualnym światem zaczynałam dość dawno a pierwszą stronę napisałam przy pomocy HTML-a 🙂

Potem zaczęły się zabawy z WordPressem a w 2009 roku światło dziennie ujrzała domena sweeciak.pl – tak o to rozpoczęło się szerokorozumiane blogowanie. Dosłowny misz masz 🙂 Tam też zaczęła kształtować się powoli wizja bloga z recenzjami książek. Wszystko zaczęło się dość banalnie. Ot, wszyscy wiedzieli, że czytam dużo i szybko, więc często podrzucali mi książki bym przeczytała i powiedziała czy warto. Rok później, postanowiłam słowne opinie przekuć w posty na blogu. A uwierzcie było to nie lada wyzwania, w szczególności dla umysłu ścisłego. W sieci zaistniałam jako Książkoholiczka (tak wtedy ta domena była wolna 😉 ). Potem jeszcze przewinął się Książek Świat i Książek Czar. W 2018 roku przeniosłam się docelowo na sweeciak.pl i tam rozwijałam swoje książkowe blogowanie. Pięć lat później postanowiłam zaszaleć i powołałam do życia bloga Kotkawaiksiazki.pl, czyli to miejsce, do którego trafiliście. Więcej możecie o tym przeczytać tutaj.

Nie od zawsze lubiłam czytać, wręcz powiedziałabym, że książki to nie moja bajka. W trzeciej klasie liceum, moja polonistka przekonała mnie do literatury (za co jej bardzo dziękuje) i stałam się molem książkowym, pochłaniającym niezliczone ilości książek. Ta pasja a może bardziej zamiłowanie trwa do dziś. Uwielbiam czytać, zaś blog jest takim małym miejscem relaksu, w którym jak znajduje czas to dziele się recenzjami. Co prawda nie zawsze wszystkie książki doczekały się recenzji, z dość prozaicznych powodów jakim jest brak czasu. Niestety, praca, dom, dzieci nie zawsze pozwalają znaleźć chwilę czasu by coś napisać a z drugiej strony jak się owa chwila znajduje to częściej ją na czytanie przeznaczam. Dzięki dzieciom, mój blog zyskał nowy rodzaj recenzji – czyli recenzję książek dziecięcych. Udało się w naszych małych szkrabach zaszczepić trochę mola książkowego. To też przełożyło się, że ich pokój przypomina bibliotekę 🙂

Często spotykam się z pytaniem, jaka jest moja ulubiona książka albo ulubione gatunki. Jeśli chodzi o książkę to ciężko mi wybrać jedną jedyną i pewnie jak zaczęłabym wymieniać to lista by się ciągnęła i ciągnęła. Co zaś tyczy się gatunków literackich to kiedyś bez wahania powiedziałabym, że literatura grozy i fantastyka. Z wiekiem, wachlarz literackich upodobań się rozrósł i śmiało mogę powiedzieć, że lubię wszystkie gatunki. W zależności od nastroju, ochoty czy też potrzeby sięgam po to co zwróci moją uwagę. Dla mnie każda książka jest niesamowitą przygodą, która pozwala uciec na chwilę od rzeczywistości.

Nie samymi książkami człowiek żyje i tak samo jest ze mną. Uwielbiam, choć w sumie uwielbiamy całą rodziną, podróże. Jeśli tylko czas pozwoli to zwiedzamy nasz piękny kraj i poznajemy jego sekrety. Od pary lat w podróżach towarzysz nam Hymek, nasz staruszek kamper.

Jeśli macie ochotę napisać albo nawiązać współprace ze mną to zapraszam:

kontakt[at]kotkawaiksiazki.pl