"Obracanka. Kolory" z wydawnictwa Wilga - Kot, kawa i książki
Kontrastowe i obrazkowe,  Książki dla dzieci,  Z ruchomymi elementami

„Obracanka. Kolory” z wydawnictwa Wilga – recenzja

Książki są niezwykłymi przedmiotami. Zawarte na ich stronach obrazki i słowa potrafią zapewnić ich czytelnikowi masę radości. To z nimi mamy możliwość przeżycia niesamowitej przygody u boku wymarzonego bohatera i odkrywać tajemnice świata. Co prawda taka słowna uczta dedykowana jest ciut starszym czytelnikom, młodszym maluszkom do szczęścia potrzeba kolorowego świata obrazków. To dzięki nim w przyszłości będą mogły zastąpić słowa. Dlatego też książeczki dla najmłodszych pełne są kolorowych ilustracji, które zachęcają do oglądania i poznawania ogromnego świata.

"Obracanka. Kolory" z wydawnictwa Wilga - Kot, kawa i książki

O krok dalej w zabawie jaką dają książki poszło wydawnictwo Wilga, które wydało serię książeczek Obracanki. Owe książeczki poza żywymi kolorami kuszą małego czytelnika jeszcze czymś. Na ich stronach znajdują się elementy obrotowe, które jeszcze bardziej mają zachęcić nasze maleństwo do zabawy z książkami. Trzeba przyznać, że się to udało.

W naszej biblioteczce pojawiła się jedna z owych „Obracanek” – „Kolory”, z której spogląda na nas uroczy pomarańczowy kot. Zaraz chwileczkę teraz jest zielony 🙂 Spytacie jak to możliwe? Ano już od okładki do dyspozycji małych rączek jest oddany obracany element a dokładnie obrotowy kot. Takich dwukolorowych zwierząt znajdziemy w środku więcej, gdyż książeczka składa się z 10 stron. Wykonanie z grubego kartonu sprawia, że przetrwa maluszkową ciekawość. Poza kolorowym światem pobudzającym wyobraźnie, książeczka ma ten plus, że rozwija zręczność w małych rączkach. Bo ileż to potrzeba sprawności i kombinowania aby samemu się udało obrócić.

"Obracanka. Kolory" z wydawnictwa Wilga - Kot, kawa i książki

Obracanka. Kolory” to książeczka – zabawka, która powinna zainteresować każdego maluszka. Nasz synek bardzo ją lubi, sam sobie ściąga z półeczki, rozkłada i próbuje kręcić elementami. Widać, że sprawia mu to wielką frajdę a to najważniejsze. Gdy był troszkę mniejszy lubił jak mu się kręciło owymi zwierzaczkami. Zawsze wywoływało u niego uśmiech na buzi. Według mnie jest to bardzo fajna pozycja do wprowadzenia maluszka do świata książek i pokazania, że mogą bawić. Warta posiadania.

O książce:
Tytuł: Kolory
Seria: Obracanka 
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2015
Liczba stron: 10

 

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
5

Podsumowanie:

„Obracanka. Kolory” to bardzo fajna pozycja, która wprowadza maluszka w świat książek i pokazuje, że mogą one bawić. Warta posiadania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *