“Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata” - Asia Gwis - Kot, kawa i książki
Aktywizujące Interaktywne,  Atlasy Encyklopedie Słowniki,  Gwis Asia,  Książki dla dzieci,  Nasza Księgarnia

“Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata” – Asia Gwis – recenzja

Odkrywanie świata zwierząt jest jedną z najbardziej fascynujących czynności jaka może spotkać małych odkrywców. Poznawanie ich, zapoznawanie się z ich zwyczajami sprawiają, że są to nieskończone przygody pełne zaskakujących ciekawostek. Ogromną część tego świata stanowią ptaki. Możemy je spotkać wszędzie, i w mieście, i w parku, na wsi i na wycieczkach. Czasem urzekają nas swoim śpiewem a czasem ubarwieniem, a czasem tym, że mogą bez problemu podbijać podniebne przestworza. Jeśli chcielibyście poznać ich świat lepiej to powinniście sięgnąć po książkę Asi Gwis “Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata”, która zabierze Was w pełną barw i ciekawostek przygodę po tym ptasim świecie. 

“Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata” - Asia Gwis - Kot, kawa i książki

“Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata” to książka, która zabiera nas do barwnego świata ptaków. Każda z piętnastu rozkładówek poświęcona jest wybranemu tematowi. Znajdziemy na nich zarówno leśne jak i miejskie ptaki, przeniesiemy się do egzotycznego świata Amazonii i odkryjemy śnieżny świat pingwinów. Wybierzemy się na wycieczkę do wsi, zamoczymy nogi w ich wodnym świecie a także podejrzymy ptasie marki, gdy zapada noc. Będziemy mogli porównać ptasie jaja, zobaczyć w jakich domkach mieszkają nasi bohaterowie a także zdobędziemy wiedzę o ich anatomii, tym co ich wyróżnia i jakie mają zwyczaje. Nie mogło też oczywiście zabraknąć informacji o ptasich rekordzistach, bo przecież takie smaczki ubarwiają naszą wiedzę. 

“Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata” - Asia Gwis - Kot, kawa i książki

Książka Asi Gwis to pozycja, która otoczy nas barwnymi ilustracjami ptactwa i jego otoczenia. Każda rozkładówka przenosi nas do innego kolorowego świata odkrywającego przed nami jego różnorodność. Znajdziemy tu także krótkie opisy, które poszerzają naszą wiedzę tym świecie. Jak dla mnie dobrym rozwiązaniem jest to, że duże ilustracje nie są obarczone słownikowymi podpisami a tylko cyferkami odsyłającymi do nazw ptaków. Dzięki temu możemy cieszyć wzrok barwnymi obrazami i podziwiać je w całej okazałości. Swoją książkę autorka urozmaiciła także zadaniami dedykowanymi czytelnikom. Mamy więc poszukiwania małych ptaszków ukrytych wśród gęstwiny czy też gniazd bądź sowich domków, co pozwala na ćwiczenie spostrzegawczości. 

“Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata” - Asia Gwis - Kot, kawa i książki

“Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata” to książeczka, która stanowi idealny wstęp do ptasiego świata. Na tych trzydziestu dwóch stronach znajdziemy prawie wszystko to co pozwoli nam przybliżyć ten różnorodny świat.  Barwne ilustracje, ciekawostki i zdania sprawiają, że odkrywanie tego świata jest wspaniałą zabawą. Ta dobrze skomponowana całość potrafi zaspokoić nawet wybrednych odkrywców a także tych którzy potrafią się szybko znudzić. Książka Asi Gwis to pozycja, która urozmaici biblioteczkę dziecka, pozwoli odkryć ten kolorowy świat, zdobyć wiedzę a przede wszystkim pozwoli na świetną zabawę.

“Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata” - Asia Gwis - Kot, kawa i książki

O książce:
Tytuł: Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata
Autor: Asia Gwis
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 06-05-2019
Liczba stron: 32
Gatunek: Atlasy, Encyklopedie, Słownik
Wiek: 6 – 8 lat

 

Oficjalna recenzja portalu:

 

Sprawdź, gdzie kupić:

 

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
  • Treść uwiodła nas:
4

Podsumowanie:

“Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata” to książeczka, która stanowi idealny wstęp do ptasiego świata. Barwne ilustracje, ciekawostki i zdania sprawiają, że odkrywanie tego świata jest wspaniałą zabawą.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *