"Rok w lesie" - Emilia Dziubak - Kot, kawa i książki
Dziubak Emilia,  Kontrastowe i obrazkowe,  Książki dla dzieci,  Nasza Księgarnia

„Rok w lesie” – Emilia Dziubak – recenzja

Przyznajcie się, kto zna zwyczaje zwierząt? Kto wie co robi borsuk w marcu a co w październiku? A może jesteście znawcami sarenek, wilków czy sów? Wiecie jak przygotowują się do zimy, co lubią robić i jakie mają przysmaki? W którym miesiącu wylegują się a w którym dzielnie pracują? Jeśli obudziłam w Was niepewność związaną z ową wiedzą, to dobrze! Teraz będziecie wiedzieć, że powinniście sięgnąć po książkę Emilii Dziubak “Rok w lesie”, która zabierze Was do lasu i pokaże co się w nim dzieje. A także przygotuje na pytania małego smyka. 

"Rok w lesie" - Emilia Dziubak  - Kot, kawa i książki

“Rok w lesie” to spora książeczka, której strony wykonane są z grubego kartonu. W środku znajdziemy 28 stron, które przeniosą nas w świat cudownych ilustracji Emilii Dziubak. Pierwsze dwie strony to spis głównych bohaterów lasu, których spotkamy w książce. Każde zwierzątko jest podpisane a także zawiera krótki ale wesoły opis. Czytając niektóre ciężko się nie uśmiechnąć. Po zapoznaniu się ze zwierzątkami, czeka na nas dwanaście rozkładówek, każda poświęcona konkretnemu miesiącowi. Ostatni komplet stron to łamigłówka, która spotyka się z radością wszystkich miłośników labiryntów. 

"Rok w lesie" - Emilia Dziubak  - Kot, kawa i książki

Książka Emilii Dziubak to pozycja, która przenosi nas do lasu. Pozwala poznać mieszkańców leśnej krainy i zapoznać się z ich zwyczajami, poczynając od biedronek i mrówek a kończąc na niedźwiedziu czy łosiu. Znajdziemy też Pana leśniczego. “Rok w lesie” to książka, która otwiera wiele możliwości przed małym słuchaczem / oglądaczem. Nie tylko pozwala zdobywać wiedzę o zwierzętach i ich zwyczajach w konkretnych porach roku ale także uczy spostrzegawczości. Kolorowe ilustrację pobudzają ilustrację, rozpalają ciekawość a także uczą związków przyczynowo – skutkowych. 

"Rok w lesie" - Emilia Dziubak  - Kot, kawa i książki

“Rok w lesie” to książeczka obrazkowa, nie znajdziemy tutaj opisów ani podpowiedzi. To my stajemy się autorem niepowtarzalnych historii o zwierzęcych bohaterach. Opowiadamy małemu smykowi co się dzieje na ilustracjach ale także zachęcamy go do samodzielnego opisywania. Dzięki temu za każdym razem oglądanie książeczki kończy się unikalną przygodą. Raz możemy skupić się na jednym zwierzątku i spędzić z nim rok a czasem na wszystkich. Jest to pozycja, którą warto mieć w swojej biblioteczce, przedstawia to co blisko nas, rozbudza ciekawość i uczy. Sprawia, że spędzony z nią czas należy do udanych. 

"Rok w lesie" - Emilia Dziubak  - Kot, kawa i książki

O książce:
Tytuł: Rok w lesie
Autor:  Emilia Dziubak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 21-10-2015
Liczba stron: 28
Seria: Rok w …
Rodzaj: Książki obrazkowe
Wiek: 3 – 5 lat

"Rok w lesie" - Emilia Dziubak  - Kot, kawa i książki

Sprawdź, gdzie kupić:

"Rok w lesie" - Emilia Dziubak  - Kot, kawa i książki

"Rok w lesie" - Emilia Dziubak  - Kot, kawa i książki

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
5

Podsumowanie:

„Rok w lesie”  to pozycja, którą warto mieć w swojej biblioteczce, przedstawia to co blisko nas czyli las, rozbudza ciekawość i uczy. Sprawia, że spędzony z nią czas należy do udanych. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *