“Jak przechytrzyć nieboszczyka” - Agnieszka Jeż, Paulina Płatkowska - Kot, kawa i książki
Książki,  Literatura obyczajowa

“Jak przechytrzyć nieboszczyka” – Agnieszka Jeż, Paulina Płatkowska – recenzja

Wakacje, kto o nich nie marzy? Czas wypoczynku, swobody i relaksu. Co powiecie zatem na wymarzony domek, piękną plaże, szumiące morze i słońce przyjemnie ogrzewające Wasze ciała? Czy może być coś lepszego? Dla mnie brzmi to jak wakacje marzeń, które idealnie byłoby spędzić. Jeśli Wy także marzycie o takim urlopie to sprawdzić jakie wakacje zaplanowały dla swoich bohaterek Agnieszka Jeż i Paulina Płatkowska w powieści “Jak przechytrzyć nieboszczyka”, komedii pomyłek, która nawet nieboszczyka zmusi do śmiechu. 

Elwira i Lucyna to dwie najlepsze przyjaciółki, których dzieli więcej niż łączy. Obie singielki, mające na karku już parę latek. Po nieudanych zagranicznych wakacjach all inclusive postanawiają zaszaleć i wynająć na przyszły rok domek nad polskim morzem. Traf chciał, że padło na Juratę. Zapakowane i gotowe na dwa tygodnie relaksu wyruszają na swój urlop marzeń. Co prawda, domek nie do końca taki jak na zdjęciach i chyba coś się nie zgadza ale co tam, z wakacji trzeba korzystać pełną piersią. Pomimo paru minusów wszystko zapowiada się prawie idealnie. No właśnie prawie idealne bo podczas poszukiwań parawanu, dziewczyny odkrywają w szopie nieboszczyka! Znalezisko niewątpliwie niezbyt ciekawie. Zapewne zastanawiacie się co nasze zakręcone przyjaciółki zrobią? Dodam jeszcze tylko tyle, że sprawa nie jest zbyt oczywista, bo owy nieboszczyk pojawia się na horyzoncie żyw a co za tym idzie szykujcie się na masę niespodzianek. 

“Jak przechytrzyć nieboszczyka” to komedia pomyłek, w której poznajemy urocze i zakręcone bohaterki. Elwirę i Lucynę ciężko nie polubić a rzucone w wir dość nietypowych wydarzeń stają się typowymi wakacyjnymi bohaterkami, które warto poznać. Po pełnej niespodzianek fabule prowadzi nas lekki styl autorek, który dodaje plusów powieści. Zabawne dialogi, pomyłki i perypetie, których jest tu masa sprawiają, że od książki ciężko się oderwać. Owa historia wciąga nas a my z uśmiechem na twarzy czekamy na to co nasze bohaterki znowu wymyślą i co znowu im się przytrafi. Co prawda można się troszkę przyczepić do szczegółów czy irracjonalnych zdarzeń ale kto w wakacyjnym klimacie zawracałby sobie tym głowę. 

Agnieszka Jeż i Paulina Płatkowska oddały w ręce czytelników książkę idealną na wakacyjne podróże. Lekka, zakręcona jak bohaterki, pełna humoru ale potrafiąca czasem zawiać delikatnym dreszczykiem sprawia, że czas spędzony z nią należy do udanych. Oczywiście, jak to bywa w takich powieściach, nie zabrakło też nutki nieplanowanego romansu, który dodaje jej tylko uroku. To książka, przy której poczujecie wakacyjny klimat i odetchnięcie z uśmiechem od dnia codziennego. Co prawda polecam ją czytać z przymrużeniem oka i nie szukać w niej nieścisłości a na pewno będzie ją mile wspominać. Myślę, że nie ma co się długo zastanawiać tylko spakować ją do podróżnej torby i wyruszać w drogę. Aha, tylko uważajcie przy poszukiwaniach parawanu…

O książce:
Tytuł: Jak przechytrzyć nieboszczyka
Autor: Agnieszka Jeż, Paulina Płatkowska

Wydawnictwo: Edipresse

Data wydania: 03-07-2019
Liczba stron: 320

 

Oficjalna recenzja portalu:

 

Sprawdź, gdzie kupić:

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Akcja wciągnęła mnie:
  • Narracja uwiodła mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
  • Postacie zawładnęły mną:
4

Podsumowanie:

“Jak przechytrzyć nieboszczyka” to książka idealna na wakacyjne podróże. Lekka, zakręcona jak bohaterki, pełna humoru ale potrafiąca czasem zawiać delikatnym dreszczykiem sprawia, że czas spędzony z nią należy do udanych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *