"Rozmówca" - Chris Carter
Carter Chris,  Kryminał, sensacja, thriller,  Książki,  Sonia Draga

„Rozmówca” – Chris Carter – recenzja

Czy zastanawialiście się jak bardzo jesteście uzależnieni od smartphona? Jak bardzo na nim i jego pamięci polegacie? Myślicie, że nie? To zastanówcie się ile numerów telefonów do bliskich pamiętacie? Prawda, że ciężko przypomnieć sobie bez tej naszej elektronicznej pamięci? Zapewne fakt ten Was nie martwi ale jak dodamy do tego, że od tej podstawowej wiedzy może zależeć życie Waszego bliskiego to przestaje robić się wesoło…

„Zabawne, że wszystko, co dobrze smakuje albo sprawia ci przyjemność, okazuje się szkodliwe, prawda?”

Tanya Kaitlin przekonała się o tym na własnej skórze. Niczego się nie spodziewając odebrała telefon od swojej przyjaciółki Karen Ward… i zaczął się koszmar jej życia. Na ekranie zobaczyła swoją koleżankę, zakneblowaną i związaną a do tego ten głos… Padają dwa proste pytania, nie odpowie – Karen zginie. Tak oto zaczyna się najnowsza powieść Chrisa Cartera “Rozmówca”. Detektyw Hunter wraz ze swoim partnerem Garcią, będą musieli zmierzyć się z brutalnym drapieżnikiem. Drapieżnikiem, który czerpie przyjemność z zadawania bólu, znęca się nad swymi ofiary zarówno fizycznie jak i psychicznie. Jak możecie się domyślić Tanya i Karen to dopiero początek, zabawa się rozpoczęła a telefon dzwoni po raz kolejny…

„Czasami cisza to najlepsza forma konwersacji.”

“Rozmówca” to ósmy tom serii, w której po raz kolejny wchodzimy w mroczny świat Roberta Huntera. Zanurzymy się w zbrodni, tak dokładnie opisanej, że czujemy na swojej skórze kropelki krwi. Do tego dołączymy wartką akcję, która usidla od pierwszych stron i wartkim nurtem płynie przez kolejne rozdziały. Z wypiekami na twarzy, strona po stronie zanurzamy się w ten mroczny świat. Tętno nam przyspiesza, szelest za oknem przyprawia o gęsią skórkę a dzwonek telefonu…

No dobrze, trochę przesadziłam. “Rozmówca” jest dobrym thrillerem ale nie aż tak. Ci, którzy po raz pierwszy sięgnęli po cykl z Robertem Hunterem będa mieli ucztę z dreszczykiem. Ci, którzy mają już za sobą powieści Cartera, wiedzą czego się spodziewać, bo trzeba przyznać, że autor jest dość schematyczny w swych powieściach. Można się obawiać rutyny ale jest to na tyle dobra rutyna, po którą warto sięgać. Wiemy co nas czeka i mimo, że nie są to huczne fajerwerki to jednak coś tam zaiskrzy. Nowością może być to, że Hunter zaczyna się powoli otwierać na świat ale więcej nie zdradzę.

„Czy to nie jest jedno z założeń psychologii? Powiedz coś z wystarczającą pewnością siebie, a większość ludzi ci uwierzy, nawet jeśli to kłamstwo.”

Historia, która rozgrywa się na kartach powieści jest o tyle przerażająca, że może dotyczyć prawie każdego z nas. Nie tylko powierzamy naszą pamięć telefonom, ale także serwujemy nasze życie na portalach społecznościowych. Czy zastanawialiście się jak wiele można się o Was z nich dowiedzieć? Jak niewinny komentarz może sprawić, że staniecie się potencjalną ofiarą… To daje do myślenia, a gdy faktycznie okaże się, że nie pamiętamy numeru bliskiej osoby, sprawia, że lepiej nie czytać owej książki po zmroku.

“Rozmówca” to kolejna powieść z dorobku Chrisa Cartera, która zabierze Was w mroczny świat okrucieństwa. To akcja, która wciągnie i brutalność, która wypływa z karta. To śledztwo, które do końca wiruje tylko w sobie znanym rytmie, zwodząc nas. To po prostu kolejna dobra pozycja, po którą warto sięgnąć.

O książce:
Tytuł: Rozmówca
Tytuł oryginalny: The Caller
Autor: Chris Carter

Tłumaczenie: Mikołaj Kluza
Wydawnictwo: Sonia Draga

Data wydania: 14-03-2018
Liczba stron: 368
Cykl: Robert Hunter (tom 8)

 

Sprawdź, gdzie kupić:

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Akcja wciągnęła mnie:
  • Narracja uwiodła mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
  • Postacie zawładnęły mną:
5

Podsumowanie:

“Rozmówca” Chrisa Cartera zabierze Was w mroczny świat okrucieństwa. To akcja, która wciągnie i brutalność, która wypływa z karta. To śledztwo, które do końca wiruje tylko w sobie znanym rytmie, zwodząc nas. To po prostu kolejna dobra pozycja, po którą warto sięgnąć.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *