"Zimowa zabawa" - Anita Bijsterbosch - Kot, kawa i książki
Aktywizujące Interaktywne,  Bajki Opowiadania Wiersze,  Bijsterbosch Anita,  Kinderkulka,  Książki dla dzieci

„Zimowa zabawa” – Anita Bijsterbosch – recenzja

No dobrze, proszę się tu przyznać szybciutko. Kto z Was nie lubi zimowych zabaw? Tak jak myślałam, nikt! W końcu w każdym z nas jest dziecko i nie ważne ile lat wskazuje dowód. Ta ukryta ochota złapania na język śnieżynki czy rzucenie w kogoś śnieżką? Znacie to? Zapewne, jednak  hamujecie owe odruchy, w końcu nie wypada. Inaczej jednak wygląda sytuacja, gdy w gronie pojawiają się dzieciaki, wtedy pewnie jeszcze przed nimi lecicie lepić bałwana. Jeśli jednak jesteście ciepłolubi albo owy śnieg nie dopisuje to zawsze możecie oddać się zimowej zabawie w zaciszu swojego domostwa. Pomoże w tym książka Anity Bijsterbosch “Zimowa zabawa”. 

"Zimowa zabawa" - Anita Bijsterbosch - Kot, kawa i książki

Anita Bijsterbosch zdobyła moje i mojego synka czytelnicze serca pozycją “Wszyscy ziewają”. Przez długi czas był to nasz numer jeden w biblioteczce. Dlatego też nie zastanawiałam się długo i bez wahania kupiłam jej najnowszą książką, ową “Zimową zabawę”. Cóż, nie znajdziemy w niej ruchomych elementów ale za to będziemy razem z wesołymi bohaterami lepić bałwana. Tylko ciiiii bo to jeszcze tajemnica. 

"Zimowa zabawa" - Anita Bijsterbosch - Kot, kawa i książki

“Zimowa zabawa” rozpoczyna się w momencie gdy z jednej strony górki Lis i Mysz lepią wielką kulę. Jak możecie się domyślić jest ona bardzo ciężka i potrzebują pomocy. Pomożecie? Zastanawiacie się jak? Wystarczy przechylić książeczkę w prawo. Ale co to, z drugiej strony górki Szop Pracz i Sowa wpadli, na taki sam pomysł i też ulepi kulę. Przecież trzeba im także pomóc. Ojej ale co się stało? Gdzie Lis i Mysz? Musicie potrząsnąć książką i zobaczyć co się stanie. Gotowi?

"Zimowa zabawa" - Anita Bijsterbosch - Kot, kawa i książki

Anita Bijsterbosch stworzyła książeczkę, która opowiada prostą historię lepienia bałwana. Nie jest to jednak zwykła historia, jakby się zdawało. W opowiadanie wplecione są polecenia, które należy wykonać. A to zachęcają nas do przekręcenia książki a to potrząśnięcia. Dzięki temu mały czytelnik staje się aktywnym uczestnikiem zabawy. Można wręcz powiedzieć, że autorka oddałam nam interaktywną pozycję, oczywiście w starym stylu bo papierowym. Osobiście lubię takie książeczki, sprawiają one także frajdę moim maluchom. Mają to w sobie, że pisana historia ożywia i zachęca do aktywnego udziału w słuchaniu a co za tym idzie jeszcze bardziej przekonuje maluchy do książek (jeśli jeszcze nie są). 

"Zimowa zabawa" - Anita Bijsterbosch - Kot, kawa i książki

“Zimowa zabawa” to interaktywna książeczka obrazkowa zachęcająca małego czytelnika do aktywnego udziału w zimowej zabawie. W jednej chwili przenosimy się do świata pokrytego śniegiem i razem z Lisem, Myszą, Szopem i Sową bawimy się w tym białym puchu. Jeśli więc posiadacie w domu małego fana śnieżnych zabaw to będzie to pozycja obowiązkowa w Waszej biblioteczce.

 

O książce:
Tytuł: Zimowa zabawa
Autor: Anita Bijsterbosch

Wydawnictwo: Kinderkulka

Data wydania: 15-10-2021
Liczba stron: 32
Gatunek: Aktywizujące i interaktywne
Wiek: 3 – 5 lat

 

Sprawdź, gdzie kupić:

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
  • Treść uwiodła nas:
5

Podsumowanie:

“Zimowa zabawa” to interaktywna książeczka obrazkowa zachęcająca małego czytelnika do aktywnego udziału w zimowej zabawie. Jeśli więc posiadacie w domu małego fana śnieżnych zabaw to będzie to pozycja obowiązkowa w Waszej biblioteczce.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *