“Pucio mówi dzień dobry” - Marta Galewska - Kustra - Kot, kawa i książki
Bajki Opowiadania Wiersze,  Galewska - Kustra Marta,  Kłos Joanna,  Książki dla dzieci,  Nasza Księgarnia

“Pucio mówi dzień dobry” – Marta Galewska – Kustra – recenzja

Czy są tu rodzice małych śpiochów? Czy ciężko Wam rano dobudzić maluchy a wszelkie poranne czynności są wielkim wyzwaniem? Może warto zatem sięgnąć po książeczkę, która powie “Dzień Dobry” i sprawi, że to będzie dobry dzień? A to wszystko w otoczeniu ulubionych dziecięcych bohaterów czyli Pucia i Misi. 

Dr n. hum. Marta Galewska – Kustra powołała do życia sympatycznego chłopca Pucia wraz z rodziną. Stał się on bohaterem serii książeczek wprowadzających małe smyki w świat dźwięków i mowy. Pewnie większość z Was kojarzy owe pozycje pełne zabaw dźwiękonaśladowczych czy uczących poprawnej wymowy. Tym razem oddała w ręce swoich małych czytelników troszkę inną pozycję. “Pucio mówi dzień dobry” to mała książeczka, w której nie znajdziemy zadań logopedycznych ani słownika obrazkowego. Dostaniemy  sympatyczną historię o poranku Pucia i Misi, która zachęca dzieci do zabawy. 

“Pucio mówi dzień dobry” - Marta Galewska - Kustra - Kot, kawa i książki

Jak już wspominałam książeczka jest o wstawaniu i poranku dwójki małych bohaterów. Zaczyna się oczywiście od ich budzenia, i to nietypowego bo za budzik robi słoneczko. Misia i Pucio po wstaniu i przywitaniu nowego dnia, zajmują się porannymi czynnościami, myją zęby czy korzystają z toalety a także ubierają się. Potem przychodzi czas na śniadanie i chwila na poranne wygibasy. Jeszcze tylko nakarmić zwierzaczki, ubrać się i można iść do przedszkola. Zapowiada się dobry dzień. 

“Pucio mówi dzień dobry” - Marta Galewska - Kustra - Kot, kawa i książki

“Pucio mówi dzień dobry” pokazuje i opisuje poranne czynności takiej jak ubieranie czy higiena osobista. Zachęca do naśladowania małych bohaterów a także próbuje poranne obowiązki zamienić w wesoła zabawę.  Tekstu jest tutaj mało. Poza opisywaniem sytuacji, zawiera on także zadania dla małego słuchacza. A to trzeba pomóc dzieciom czy zrobić śniadanie, nie mówiąc już o pomocnej dłoni przy ubieraniu. Dzięki temu książeczka staje się interaktywną zabawą angażującą małe smyki. 

“Pucio mówi dzień dobry” - Marta Galewska - Kustra - Kot, kawa i książki

Książeczka wykonana jest z grubego kartonu i ma zaokrąglone rogi. Jest także mała a co za tym idzie nadaje się w sam raz dla małych rączek.. O ilustracje zadbała oczywiście Joanna Kłos. Są one całostronicowe i czytelne. Nie znajdziemy tu zbędnych elementów, które mogłyby odwracać uwagę. Jak już wspomniałam nie ma tu także słowniczka obrazkowego znanego z innych części o Puciu.  

“Pucio mówi dzień dobry” to sympatyczna mała książeczka o poranku lubianych bohaterów. Nie tylko mamy możliwość zobaczyć jak spędzają poranek ale także pokazać naszym smykom, że poranne obowiązki mogą być wesołą zabawą. Tym mniejszym miłośnikom polecana, dla starszych będzie już za prosta. 

“Pucio mówi dzień dobry” - Marta Galewska - Kustra - Kot, kawa i książki

O książce:
Tytuł: Pucio mówi dzień dobry
Autor: Marta Galewska – Kustra
Wydawnictwo: Nasz Księgarnia
Data wydania: 06-05-2020
Liczba stron: 28
Seria: Pucio
Rodzaj: Bajki, opowiadania, wiersze
Wiek: 0 – 2 lat

 

Sprawdź, gdzie kupić:

 

 

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
5

Podsumowanie:

“Pucio mówi dzień dobry” to sympatyczna mała książeczka o poranku lubianych bohaterów. Nie tylko mamy możliwość zobaczyć jak spędzają poranek ale także pokazać naszym smykom, że poranne obowiązki mogą być wesołą zabawą.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *