“Majtki i Przetykacz odkrywają świat” i “Majtki i Przetykacz odkrywają ogród” - Agnieszka Paletta - Kot, kawa i książki
Amazon Digital Services,  Bajki Opowiadania Wiersze,  Książki dla dzieci,  Paletta Agnieszka

“Majtki i Przetykacz odkrywają świat” i “Majtki i Przetykacz odkrywają ogród” – Agnieszka Paletta – recenzja

Kto powiedział, że bohaterami książeczek dla dzieci mają być tylko zwierzątka, popularne przedmioty czy inne małe smyki? Przecież dziecięca wyobraźnia nie zna granic i do życia potrafi powołać każdą rzecz, nawet taką, o której byście nie pomyśleli. Pragnę Wam zatem przedstawić dwójkę nietypowych bohaterów, którzy na pewno zostaną w Waszej pamięci. Oto Majki i Przetykacz, którzy razem postanawiają odkryć nieznany świat. Ową dwójkę do życia powołała Agnieszka Paletta, mieszkająca z mężem i dziećmi w Niemczech. To właśnie jej pociechy wymyśliły owych bohaterów. 

“Majtki i Przetykacz odkrywają świat” - Agnieszka Paletta - Kot, kawa i książki

“Majtki i Przetykacz odkrywają świat” jest to pierwsza z serii książeczka, w której poznajemy owych sympatycznych bohaterów. Majki, jak to przeważnie bywa, mieszkają sobie w szufladzie. Pewnego dnia decydują się wybrać na wycieczkę i odkryć trochę wielkiego świata. Tak oto los zaprowadza je do łazienki, gdzie poznają Przetykacza. Razem postanawiają sprawdzić co może się kryć za kolejnymi drzwiami. Rozpoczyna się wesoła przygoda, podczas której spotykają między innymi chomika, który uważa się za dinozaura bądź rybkę, która jest kurą z Panamy. 

“Majtki i Przetykacz odkrywają ogród” - Agnieszka Paletta - Kot, kawa i książki

“Majtki i Przetykacz odkrywają ogród” to kolejna część, w której spotkamy naszych sympatycznych bohaterów. Ponownie wybierają się na wyprawę w nieznane. Gdy po drodze spotykają pająka,  postanawiają za nim podążyć. Tak o to trafiają do ogrodu, pełnego nowych, nieznanych rzeczy. Podczas zwiedzania nie mogło zabraknąć ciekawych zwierzątek, natrafiają zatem na dżdżownicę szukającą skarbu czy też czerwoną biedronkę, której kolor ma mówić o tym, że jest toksyczna.  

“Majtki i Przetykacz odkrywają ogród” - Agnieszka Paletta - Kot, kawa i książki

Majtki i Przetykacz to nietypowi bohaterowie, którzy swoim odkrywaniem nieznanego sprawiają, że przenosimy się w świat wyobraźni. W świat, w którym motylek jest żółty bo je banany a wiatrak jest tarką do sera. Czytając owe książeczki, na chwilę stajemy się dzieckiem jak nasz mały słuchacz, i wierzymy, że wszystko jest możliwe, że nawet jak czegoś nie wiemy to możemy wymyślić zadowalającą odpowiedź.  Przecież nie zawsze musi być logicznie i prawdziwie, czasem można popuścić wodze fantazji i odkryć na nowo niektóre rzeczy. Chociażby owy przetykacz, czy ktoś z Was traktuje go jako bohatera? Obawiam się, że mało kto, ale przypomnijcie sobie ile razy Was ratował w odtykaniu. 

“Majtki i Przetykacz odkrywają świat” - Agnieszka Paletta - Kot, kawa i książki

Książeczki, które posiadamy są polsko – angielskie. Jak dla mnie jest to duży plus, bo pozwalają na przemycanie słówek czy zwrotów w obcym języku. Możecie je także znaleźć po niemiecku, włosku no i tylko po angielsku. Serię książeczek o Majtkach i Przetykaczu można kupić na Amazonie, a jeśli posiadacie Kinde Unlimited to dostaniecie je za darmo. Znajdziecie też tam trzecią część “Majtki i Przetykacz odkrywają księżyc”, niestety póki co nie jest dostępna w języku polskim.

“Majtki i Przetykacz odkrywają świat” - Agnieszka Paletta - Kot, kawa i książki

Agnieszka Paletta stworzyła serię książeczek, które powodują uśmiech na twarzy. Nietypowi bohaterowie, zabawne przygody to wszystko czyni z nich pozycję wartą poznania i przeczytania. My spędziliśmy przy niej wesoło czas. Polecamy. 

“Majtki i Przetykacz odkrywają ogród” - Agnieszka Paletta - Kot, kawa i książki

O książkach:
Tytuł: Majtki i Przetykacz odkrywają świat,
Majtki i Przetykacz odkrywają ogród

Autor: Agnieszka Paletta
Wydawnictwo: Amazon
Data wydania: 2020
Liczba stron: 58
Seria: Majtki i Przetykacz
Rodzaj: Bajki, opowiadania, wiersze
Wiek: 3 -5 lat

“Majtki i Przetykacz odkrywają ogród” - Agnieszka Paletta - Kot, kawa i książki

Gdzie kupić:

„Majtki i Przetykacz odkrywają świat” znajdziecie tutaj

„Majtki i Przetykacz odkrywają ogród” znajdziecie tutaj

 

Za książeczki bardzo dziękuję autorowi 🙂

“Majtki i Przetykacz odkrywają ogród” - Agnieszka Paletta - Kot, kawa i książki

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
  • Treść uwiodła nas:
4

Podsumowanie:

„Majtki i Przetykacz” to seria książeczek, które powodują uśmiech na twarzy. Nietypowi bohaterowie, zabawne przygody to wszystko czyni z nich pozycję wartą poznania i przeczytania. My spędziliśmy przy niej wesoło czas. Polecamy. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *