Książki,  Mieśnik Magda,  Mieśnik Piotr,  Reportaż,  W.A.B

„Seksualne życie Polaków” – Magda Mieśnik, Piotr Mieśnik – recenzja

Powiedzmy sobie szczerze, seks jest tematem tabu. I choć usilnie próbuje wydostać się z czterech kątów sypialni to i tak gdy jakoś mu się uda to raczej wpada w strefę przyciemnionego światła i ściszonego głosu. A gdy już wychodzi poza szeroko rozumiany klasycyzm staje się niewidoczny. I właśnie o nim Magda i Piotr Mieśników postanowili zrobić reportaż. “Seksualne życie Polaków” zabierze nas do świata seksu, o którym raczej na co dzień nie mówimy. 

“Seksualne życie Polaków” zaprasza nas do zapoznania się z tym niekonwencjonalnym, często przemilczanym życiem seksualnym. Nie dowiemy się co prawda z tej książki jaki procent lubi taką a nie inną pozycję ale przyjrzymy się bliżej wykorzystywaniu kamerek internetowych i innych elektronicznych gadżetów, które często służą zarówno do zabawy jak i zarobku. Nie poznamy średniej liczby partnerek czy partnerów potencjalnego Polaka ale zajrzymy do klubów dla swingersów i dowiemy co tam się dzieje. Przyjrzymy się seksturystyce a także miejscom publicznym sprzyjającym miłosnym uniesieniom. Nie zabraknie odkrycia tajemniczego skrótu BDSM i praktyk z tym związanych. Dowiemy się także co wojskowa lornetka ma wspólnego z życiem seksualnym. 

Magda i Piotr Mieśników pozbyli się na chwilę wstydu i ograniczeń i wkroczyli w świat dość mocno skrywany przez Polaków. Umówmy się, nikt nie chwali się na prawo i lewo ze swoich fantazji erotycznych, upodobań i marzeń seksualnych. Nie tylko wolimy to zachować dla siebie ale także boimy się surowej oceny społeczeństwa. Autorzy postanowili przełamać milczenie i głośno napisać o strefie łóżkowej, które mimo wszystko dalej jest tabu. I choć mimo, że Internet sprawia, że zaczynamy śmielej wychodzić spod kołderki i spełniać czy też mówić o swoich upodobaniach, to jednak nie jest to główny temat omawiany przy herbatce i cieście. 

“Seksualne życie Polaków” to reportaż, który zabierze nas do świata seksu wychodzącego przez szeroko rozumiany klasycyzm. W wielu opiniach można usłyszeć zarzuty, że brak tu danych, że to tylko wyciągnięte upodobania seksualne garstki ale czy na pewno? Czy Wy się chwalicie swoimi fantazjami, czy jesteście pewni, że Wasi znajomi nie należą do tej rzekomej garstki? Według mnie też ciężko zdobyć dane potwierdzające którekolwiek z tych zachowań bo powiedzmy sobie, że  to dalej jest tabu i niezbyt chętnie się tym dzielimy. Dla mnie była to może nie zaskakująca ale na pewno ciekawa lektura, które na niektóre aspekty rzuciła więcej światła. Nie powiem, nie była odkrywcza ale podniosła troszkę tą sypialnianą kołderkę i pokazała, że ten minimalny odsetek, może nie być wcale taki mały. A także to jak pandemia wpłynęła na seksualne życie Polaków.

“Seksualne życie Polaków” to ciekawa lektura, która odsłania to o czym się nie mówi na co dzień. Jak już pisałam, nie spotkacie tu danych o tym jaka pozycja, jak często i tak dalej a poznacie to o czym się nie chwalą Polacy. O tym co mimo dużej otwartości jest dalej ukryte i stanowi tabu ciężkie do przełamania. Napisana prostym językiem sprawia, że czyta się szybko a zebrane wywiady mogą zaskoczyć. Polecam, bo według mnie dość ciekawy reportaż.

O książce:

Tytuł: „Seksualne życie Polaków”
Autor: Magda Mieśnik, Piotr Mieśnik
Wydawnictwo: W.A.B
Data premiery: 2021-06-02
Gatunek: Reportaż
Liczba stron: 256

 

Sprawdź, gdzie kupisz:

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Narracja uwiodła mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
4

Podsumowanie:

“Seksualne życie Polaków” to ciekawa lektura, która odsłania to o czym się nie mówi na co dzień. Nie spotkacie tu danych o tym jaka pozycja, jak często i tak dalej a poznacie to o czym się nie chwalą Polacy. O tym co mimo dużej otwartości jest dalej ukryte i stanowi tabu ciężkie do przełamania. Napisana prostym językiem sprawia, że czyta się szybko a zebrane wywiady mogą zaskoczyć. Polecam, bo według mnie dość ciekawy reportaż.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *