“Wypożyczalnia Świętych Mikołajów” - Agata Przybyłek - Kot, kawa i książki
Książki,  Literatura obyczajowa

“Wypożyczalnia Świętych Mikołajów” – Agata Przybyłek – recenzja

Okres przedświąteczny i święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy pozwalamy naszym marzeniom wyjść z ukrycia. Czasem są to marzenia materialne, a czasem budzą się nieosiągalne pragnienia, które na co dzień staramy się chować przed samym sobą. W skrytości ducha piszemy list do Świętego Mikołaja, licząc, że w te święta odwiedzi nasze progi. Ale może czasem warto wziąć los w swoje ręce i zamiast oczekiwać na niepewne “coś”, zadzwonić do “Wypożyczalni Świętych Mikołajów” i zamówić jednego? Wtedy będziemy mieć pewność, że owy Mikołaj trafi do naszego domu. Zaciekawieni? 

“Wypożyczalnia Świętych Mikołajów” to świąteczna powieść Agaty Przybyłek, która ma nas wprowadzić w ten wyjątkowy klimat i oprószyć naszą twarz uśmiechem. To historie kilku różnych bohaterów, których losy splatają się ze sobą. Poznajcie zatem główne postacie, które dostarczą Wam odpowiednią dawkę świątecznych emocji. 

Grzegorz, właściciel wypożyczalni Świętych Mikołajów. Śmiało może przypiąć sobie łatkę pracoholika, dla którego praca jest całym światem. No, prawie całym, bo ma jeszcze psa. Pewne zdarzenie podczas spaceru z nim sprawia, że otwiera oczy i dostrzega coś więcej poza swoją firmą. Czyżby magia świąt miała dodać mu skrzydeł? Magda, kobieta starająca się pogodzić pracę z byciem matką. Dla swojego syna gotowa jest zrobić wszystko. Niemniej, piętrzące się problemy i smutki starają się zaszarzyć magię świąt. Czy uda im się to? Justyna, nauczycielka, którą czekają monotonne święta, jak co roku spędzone w towarzystwie przekomarzających się rodziców. Pogodzona z tym co ją czeka i tłumiąca marzenia, nie wie, że los szykuje dla niej coś zupełnie innego. Amanda i Tomek, młoda para, która odlicza dni do wymarzonego ślubu. Co prawda każde z nich inaczej postrzega tę wielką miłość, którą będą wyznawać przed ołtarzem, ale od czego są święta? Może te dni przyniosą jakieś zmiany? 

Agata Przybyłek to pisarka, która ma swoim koncie sporo lekkich i zabawnych pozycji literacki, ale znajdą się wśród też takie, które poruszają trudniejsze tematy. Jej świąteczna powieść “Wypożyczalnia Świętych Mikołajów” łączy w sobie lekki i momentami zabawny styl z wątkami skłaniającymi do refleksji. Autorka stworzyła bohaterów, którzy borykają się z problemami często nam znanymi. To opowieść o codzienności i zmagania się z nią, stawianiu sobie wyzwań, a także o małych radościach płynących z drobnych rzeczy. Kręcąca się wokół miłości ale nie przesycona nią. Nie zanudzi nas i nie przesadzi z lukrowaną rzeczywistością. No dobrze, czasem zdarzy się mało prawdopodobny dialog, albo wydarzenia, ale nie wpływa to odbiór lektury. To po prostu lekka, świąteczna opowieść, która z pewnością będzie miała swoją kontynuację. 

Wypożyczalnia Świętych Mikołajów” to przyjemna świąteczna lektura, która przybliży Wam klimat nadchodzących świąt. Napoi ciepłem gorącej czekolady, otuli kocem życzeń i oprószy Was codziennymi cudami. To historia, którą przeczytacie szybko, wciągnięcie się w nią bez reszty i z uśmiechem na ustach odłożycie po przeczytaniu. Jeśli więc szukacie czegoś lekkiego ale nutą refleksji, to powinniście być zadowoleni. 

O książce:

Tytuł: Wypożyczalnia Świętych Mikołajów
Autor: Agata Przybyłek
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data premiery: 2022-10-26
Liczba stron:  352
Cykl: Wypożyczalnia Świętych Mikołajów (tom 1)
Gatunek:  Literatura obyczajowa

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Akcja wciągnęła mnie:
  • Narracja uwiodła mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
  • Postacie zawładnęły mną:
4

Podsumowanie:

Wypożyczalnia Świętych Mikołajów” to przyjemna świąteczna lektura, która przybliży Wam klimat nadchodzących świąt. Napoi ciepłem gorącej czekolady, otuli kocem życzeń i oprószy Was codziennymi cudami. To historia, którą przeczytacie szybko, wciągnięcie się w nią bez reszty i z uśmiechem na ustach odłożycie po przeczytaniu. Jeśli więc szukacie czegoś lekkiego ale nutą refleksji, to powinniście być zadowoleni. 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *