“Magia grudniowej nocy” - Gabriela Gargaś - Kot, kawa i książki
Czwarta Strona,  Gargaś Gabriela,  Książki,  Literatura obyczajowa

“Magia grudniowej nocy” – Gabriela Gargaś [recenzja]

Grudzień to taki miesiąc w roku, w którym to stajemy się bardziej podatni na magiczną moc oddziaływania. Gdy jeszcze biały puch okryje świat, cuda stają się bardziej realne a uśmiech sam na twarzy wita.  I choć większości z nas grudzień przemija w zabieganiu i świątecznym rozgardiaszu to czasem warto znaleźć czas by zaszyć się z lekturą. Lekturą, która oderwie nas od rzeczywistości, pozwoli złapać oddech, pokaże co ważne jest w nadchodzących świętach i może nawróci na prawidłowy tor, jeśli go zgubiliśmy. Przykładem takiej powieści może być “Magia grudniowej nocy” Gabrieli Gargaś, która przeniesie nas do uroczych Bieszczad i otuli swoją magią.

O Gabrieli Gargaś można usłyszeć, że jest “czarodziejką kobiecych emocji” i coś w tym jest. Prawie każdy kto zagłębi się w jej powieściach mniej lub bardziej poczuje się oczarowany, w szczególności kiedy mówi o cyklu “Wieczór taki jak ten” . W skład, którego wchodzi tytułowy “Wieczór taki jak ten”, gdzie po raz pierwszy poznajemy głównych bohaterów otoczonych świątecznymi Bieszczadami oraz “Lato utkane z marzeń”, które ogrzeje nas słonecznymi promieniami lata. “Magia grudniowej nocy” jest trzecią z kolei książką o sympatycznych bohaterach i jak możecie się  domyślić znowu posypie śniegiem i grudniowa magia pokaże swoją siłę. Mimo, że to kolejny tom to możecie po niego sięgnąć bez czytania wcześniejszych części bo historia mimo, że powiązana może stanowić osobny byt. Nie ukrywam jednak, że umknie Wam sporo z życia części bohaterów.

„Są tacy ludzie, którzy wiedzą, kiedy przyjść. Przekraczają próg twojego domu i sprawiają, że dzień staje się cieplejszy, choć za oknem jest tak zimno, że czasami tracisz nadzieję na powrót lata.”

“Magia grudniowej nocy” zabiera nas do śnieżnobiałych Bieszczad a dokładnie do urokliwego Złotkowa. To tu będziemy mieli okazję zajrzeć do “Różanego pensjonatu” gdzie przy kubku parującej herbaty dowiemy się co słychać u Michaliny, przyszłej mamy i właścicielki pensjonatu. Wizyta oczywiście się przeciągnie, bo w odwiedziny wpadnie Amelia, która opowie nam pełną emocji i tragedii historię starego dworku i jej mieszkańców. Po tej miłej wizycie zajrzymy do “Cynamonowego serca” aby w otoczeniu wspaniałych zapachów i jeszcze pyszniejszy smaków przyjrzeć się gościom i przez przypadek posłuchać o ich problemach. O tym jak pogubili się w swoich ścieżkach życia a ciemne chmury przysłoniły niebo.

„Każdy ma swoją prawdę, tę najważniejszą, którą nosi w sercu. Czasem jest to tylko wyobrażenie, jakaś przeżyta emocja, miłość, zauroczenie. Ale dla nas to prawda.”

Gabriela Gargaś oddała ponownie w ręce czytelników powieść o życiu, o tym, że nie zawsze jest różowo, i że los może z nas zakpić lub rzucić kłody pod nogi. Stworzyła bohaterów, którzy tak jak my mają swoje problemy i rozterki, którzy zostali doświadczeni przez życie. Autorka oczarowuje nas swoim słowem pisanym i otula emocjami wypływającymi ze stron powieści. Sprawia, że stajemy się niemymi widzami życia bohaterów, przeżywamy ich rozterki i uśmiechamy się kiedy na ich drodze pojawia się szczęście.

“Magia grudniowej nocy” to historia pełna relacji międzyludzkich, w których pierwsze skrzypce gra miłość. Miłość trudna i skomplikowana, niezrozumiała ale i wyczekiwana. Pełna zakrętów i pytań. Wymagająca poświęceń i trudnych decyzji. To także historia trudnej drogi wybaczania i dawania drugich szans. Godzenia się z losem i walki. Walki o uśmiech, lepsze jutro i oczywiście o  miłość. Stajemy się świadkami prawdziwych historii, które autorka uzupełniła o szczęśliwe zbiegi okoliczności i otoczyła pewnego rodzaju magią, dając nam potrzebną dawkę uśmiechu i optymizmu.

„Bo Święta Bożego Narodzenia to cuda, szczęście, miłość i bliskość drugiego człowieka.”

“Magia grudniowej nocy” to powieść, która otuli Cię swoim magicznym urokiem. Na chwilę zapomnisz o wszystkim i przeniesiesz się do Bieszczad, gdzie chmury rozgania słońce. To lekka i przyjemna lektura, która opowiada o trudnych kolejach losu ale także o tym, że może on się do nas uśmiechnąć w najmniej spodziewanym momencie. To książka, po którą warto sięgnąć by przypomnieć sobie niektóre ważne rzeczy, choćby tak oczywiste jak cieszenie się życiem i tym co mamy. Polecam każdemu, kto poszukuje klimatycznej i ciepłej powieści ale także uśmiechu i dawki optymizmu.

O książce:
Tytuł: Magia grudniowej nocy
Autor: Gabriela Gargaś
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Data wydania: 31-10-2018
Liczba stron: 377
Cykl: Wieczór taki jak ten (tom 3)

 

Oficjalna recenzja portalu:

 

Sprawdź, gdzie kupić:

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Akcja wciągnęła mnie:
  • Narracja uwiodła mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
  • Postacie zawładnęły mną:
4

Podsumowanie:

“Magia grudniowej nocy” to powieść, która otuli Cię swoim magicznym urokiem. Na chwilę zapomnisz o wszystkim i przeniesiesz się do Bieszczad, gdzie chmury rozgania słońce. To lekka i przyjemna lektura, którą polecam.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *