“Topniejące serce” - Joanna Tekieli - kot kawa i ksiazki
Książki,  Literatura obyczajowa

“Topniejące serce” – Joanna Tekieli – recenzja

Każdy z nas ma za sobą przyszłość. Wydarzenia, które kształtowały nasze charaktery i nas samych. Czasem pełne wzruszających i radosnych chwil a czasem tonące w smutku i łzach. Niekiedy zostawiamy je za sobą, przeważnie te gorsze i żyjemy tu i teraz ale czasami owa przeszłość potrafi kłaść mrok na teraźniejszość. Zamyka nas w swoich objęciach i nie pozwala dostrzec wielu rzeczy. Właśnie taką, smutną przeszłość ma za sobą Maja, główna bohaterka powieści Joanny Tekieli “Topniejące serce”. Przeszłość, która zmroziła jej serce dla innych. Czy to co szykuje dla niej los, pozwoli stopić owy lód?

Maję poznajemy gdy próbuje przedostać się przez miasto, sparaliżowane po silnej śnieżycy. Wyzwanie dość spore, w szczególności, że przed pracą musi zdążyć odprowadzić dzieci do szkoły i przedszkola. Samotnie wychowuje trzy córeczki, które są dla niej wszystkim. Stara się zapewnić im wszystko co najlepsze a niestety nie jest to łatwe, gdy trzeba liczyć każdy grosz. W szczególności gdy na horyzoncie święta a po drodze pojawiają się niezapowiedziane wydatki. Pewnej nocy, wracając z pracy przez park, napotyka nieprzytomnego mężczyznę. Nie zastanawiając się długo, udziela mu pomocy i ratuje życie. Nie przypuszcza nawet, że to zdarzenie jest początkiem wielkich zmian w jej życiu. Jeśli jesteście ciekawi jakich oraz czy dziewczynki spędzą niezapomniane święta to powinniście nie zwlekać tylko siadać do czytania, w końcu nigdy nie wiadomo co może przynieść los. 

“Topniejące serce” to wzruszająca opowieść, która otula i ogrzewa nasze serce. Historia Mai to historia wielkiej miłości ale i cierpienia. Bo ową słodycz zatruwają uprzedzenia i nietolerancja. To właśnie z nimi musiała borykać się główna bohaterka i to one sprawiły, że jej serce zamarzło dla innych. I w sumie nie ma się co dziwić, skoro nawet najbliżsi ja porzucili. To także historia o samotnym rodzicielstwie, które często pełne jest wyrzeczeń i poświęceń a jednak piękne w swej miłości i oddaniu. To opowieść o silnej kobiecie, która nie poddaje się. Walczy o swoje marzenia i o dobre dzieciństwo dla swoich córek.

Joanna Tekieli stworzyła świąteczną powieść, która ogrzej nas swoim ciepłem. Zachęca do zastanowienia się i spojrzenia na niektóre rzeczy inaczej. Nie jest to przesłodzona opowiastka w świątecznym klimacie bo autorka, w umiejętny sposób poruszyła trudne tematy. Przez karty powieści przewijają się skomplikowane i niekoniecznie radosne relacje rodzinne, w których pełno niezrozumienia. Pojawia się także odrzucenie, i to jedno z najgorszych bo powodowane uprzedzeniami. Widzimy jak wpływa ono na osoby, które go doświadczają. Patrzymy na nierówną walkę z nietolerancją i próby uchronienia dzieci przed nią . 

“Topniejące serce” to książka, która Was wzruszy ale i poruszy. Pozostawi z emocjami i przemyśleniami. Zachęci do walki o siebie i najbliższych a także uczuli na uprzedzenia. Pokaże, że nie warto się poddawać, bo nigdy nie wiadomo co przyniesie los. 

O książce:

Tytuł: Topniejące serce
Autor: Joanna Tekieli
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 08-11-2023
Gatunek:  Literatura obyczajowa

 

Oficjalna recenzja portalu:

 

Sprawdź, gdzie kupić:

 

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Akcja wciągnęła mnie:
  • Narracja uwiodła mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
  • Postacie zawładnęły mną:
4

Podsumowanie:

“Topniejące serce” to książka, która Was wzruszy ale i poruszy. Pozostawi z emocjami i przemyśleniami. Zachęci do walki o siebie i najbliższych a także uczuli na uprzedzenia. Pokaże, że nie warto się poddawać, bo nigdy nie wiadomo co przyniesie los. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *