Seria "Oczami maluszka" - pierwsza książeczka twojego dziecka - Kot, kawa i książki
Kontrastowe i obrazkowe,  Książki dla dzieci

Seria „Oczami maluszka” – pierwsza książeczka twojego dziecka – recenzja

Książki stanowią część mojego życia i towarzyszą mi na każdym kroku. Bez nich dom jest pusty, dlatego też pełno ich u nas. Nic więc dziwnego, że jak zaczęliśmy urządzać pokoik naszego najmniejszego to ważnym wystrojem w nim miały być … książki oczywiście. Zaczęłam zatem szukać książeczek, które wypełnią to bajkowe wnętrze a także sprawią, że mały choć w odrobinie polubi czytanie tak jak jego matka. Bajeczki, kołysanki to były moje główne typy podczas poszukiwań aż natrafiłam na książeczki kontrastowe z serii Oczami maluszka, przeznaczone dla niemowląt. Zadziałał impuls i tak trafiły do (jeszcze) małą biblioteczkę maluszka.

Seria "Oczami maluszka" - pierwsza książeczka twojego dziecka - Kot, kawa i książki

Oczami maluszka” wydawnictwa Sierra Madre to trzy książeczki dedykowane niemowlętom (od 0 do 6 miesięcy).  Jak zapewne słyszeliście, takie maluszki widzą kontrastowe barwy, stąd na stronach książeczek znajdziemy czarno- białe obrazki, które mają za zadanie przyciągnąć wzrok niemowlęcia i go zainteresować.

„Seria Oczami maluszka to ważna i nowatorska pozycja na rynku wydawniczym. Wspiera rodziców małych dzieci oraz pokazuje, że dzieci uczą się aktywnie już od urodzenia” – Agnieszka Tkaczyńska, psycholog dziecięcy.

Seria "Oczami maluszka" - pierwsza książeczka twojego dziecka - Kot, kawa i książki

Dla naszych maluszków mamy do wyboru książeczkę z bananem (na czarnym tle są białe obrazki), ślimakiem(na białym tle są czarne obrazki) i sztućcami (tutaj mamy połączeniu dwóch poprzednich, czyli białe obrazki na czarnym tle i odwrotnie). Obrazki na okładce niczym nie sugerują tematyki, którą znajdziemy w środku.  W każdej z nich czeka na nas dwanaście przeróżnych obrazków, poczynając od zwierzaków, idąc przez owoce i warzywa, zahaczając o pojazdy i instrumenty muzyczne a kończąc na zwykłych rzeczach jak smoczek czy sanki.  Książeczki wykonane są z grubego kartonu z zaokrąglonymi brzegami.  Przyjemnie się je ogląda.

„Seria Oczami Maluszka pomaga budować relację między rodzicem a dzieckiem, jest także świetnym wprowadzeniem w świat książek” – Beata Gierowska – Sawoń, psycholog zdrowia, wychowania i nauczania

Seria "Oczami maluszka" - pierwsza książeczka twojego dziecka - Kot, kawa i książki

Książeczki zaczęliśmy pokazywać naszemu maluszki prawie od samego początku (jak już zakończył etap samego spania i jedzenia). Jak wszystko co nowe i one wzbudzały jego zainteresowanie, w szczególności, ze do każdej ilustracji naszym zadaniem było wymyślanie mu ciekawej opowiastki o tym co on tak naprawdę widzi. Muszę przyznać, że była to ciekawa pierwsza zabawa z takim maluszkiem, który jeszcze za dużo nie potrafi.  Zabawa trwa do dziś, różnica polega, że nasz synek uwielbia je teraz trzymać sam i pchać do buzi (czego nie polecam bo książeczki niestety rozmokną).

„Oczami Maluszka spełnia potrzeby niemowląt, a nam daje wspaniałe narzędzie dla symulacji nie tylko wzroku ale innych zmysłów dziecka, ale także dla kształtowania cudownej więzi z dzieckiem” – Paweł Zawitkowski, fizjoterapeuta

Seria "Oczami maluszka" - pierwsza książeczka twojego dziecka - Kot, kawa i książki

Kupując owe książeczki dokupiłam jeszcze harmonijkę Oczami maluszka, czyli taką rozkładaną książeczkę. Poza możliwością rozkładania różni się tym, że poza bielą i czernią mamy czerwony kolor, którym wyróżnione są niektóre elementy. Harmonijka przydała się nam w momencie kiedy nasz szkrab upodobał sobie leżenie na brzuszku. Z chęcią obserwował rozłożone przed sobą obrazki.

„Seria Oczami Maluszka pomoże Ci rozwinąć potencjał Twojego dziecka w pierwszych miesiącach życia. Polecam ją wszystkim rodzicom.” – Aneta Czerska, pedagog

Książeczki z serii Oczami Maluszka są bardzo fajnym rozwiązaniem dla rodziców i ich maluszków. Urozmaicają czas spędzony z niemowlęciem, powodując nie jeden uśmiech. Co prawda wymagają odrobiny inwencji twórczej od rodziców ale czego się nie robi dla dzieci. Jedyny jak dla mnie minus to ich cena (sugerowana to 19,99 zł). Szczerze to dla mnie o wiele za dużo jak za taką książeczkę, nawet ładnie wydaną.

Seria "Oczami maluszka" - pierwsza książeczka twojego dziecka - Kot, kawa i książki

O książeczkach:
Tytuł: Pierwsza książeczka maluszka
Seria: Oczami maluszka
Wydawnictwo: Sierra Madre
Data wydania: 2011
Rodzaj: Kontrastowe
Wiek: 0 – 2 lat

 

Sprawdź, gdzie kupisz „Oczami maluszka Widelec i łyżka”:

 

Sprawdź, gdzie kupisz „Oczami maluszka Banan”:

 

Sprawdź, gdzie kupisz „Oczami maluszka. Ślimak”:

 

Sprawdź, gdzie kupisz „Oczami maluszka Harmonijka”:

 

Seria "Oczami maluszka" - pierwsza książeczka twojego dziecka - Kot, kawa i książki

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
5

Podsumowanie:

Seria „Oczami Maluszka” to bardzo fajne rozwiązaniem dla rodziców i ich maluszków. Urozmaicają czas spędzony z niemowlęciem, powodując nie jeden uśmiech.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *