Tomek i przyjaciele - “Dzień dobry, lokomotywy” - Kot, kawa i książki
Dźwiękowe,  Książki dla dzieci

Tomek i przyjaciele – “Dzień dobry, lokomotywy” – recenzja

Prawie każdy rodzic małego szkraba przechodzi etap uwielbienia konkretnych bajek. Nasze pociechy bez opamiętania oglądają je w kółko a wszelkie gadżety z nimi związane są nieodzownym elementem dnia codziennego. U nas coraz częściej rozchodzi się głośne “ciuch ciuch”, więc jak możecie się domyśleć nadszedł czas na “Tomka i przyjaciół”.

“Tomek i przyjaciele” to animowany serial opowiadający przygody lokomotyw, który podbija serca maluszków od 1984 roku. Warto dodać, że owy serial powstał na podstawie serii książeczek dla dzieci “The Railway Series” autorstwa Wilberta Awdry’ego. W ślad za popularnością oczywiście idzie masa różnego rodzaju gadżetów a także książek. Nic więc dziwnego, że w naszej biblioteczce zawitała jedna książeczek o “Tomku i przyjaciołach”.

Tomek i przyjaciele - “Dzień dobry, lokomotywy”  - Kot, kawa i książki

“Dzień dobry, lokomotywy” to książeczka z serii “Play-a-Sound”. Oznacza to, że posiada panel dźwiękowy, który urozmaica czytanie. W książeczce mamy trzech głównych bohaterów: Tomka, Piotrusia i Kubę, przed, którymi postawiono bardzo ważne zadanie. Mają zawieść pasażerów na królewską paradę. Ci, którym nie obce są historię Tomka, mogą się domyślić, że pojawią się problemy. Na szczęście dzielny Tomek im zaradzi.

Książeczka wykonana jest z grubego, błyszczącego kartonu i choć mogłoby się wydawać, że będzie wytrzymała to niestety dość szybko pojawiły się ślady zużycia. Na jej stronach znajdziemy kolorowe ilustracje bajkowych bohaterów wraz z krótkim tekstem opowiadającym historię Tomka i przyjaciół. W zdania wkomponowane są obrazeczki z panelu dźwiękowego. Dzięki temu podczas czytania, nasz szkrab wie co naciskać a opowieść zamienia się w wesołą zabawę. Wśród dźwięków znajdziemy gwizdek Tomka i Piotrusia, pianie koguta, dźwięk budzika, fanfary, chrapanie lokomotywy i stukot kół.

Tomek i przyjaciele - “Dzień dobry, lokomotywy”  - Kot, kawa i książki

“Dzień dobry, lokomotywy” z serii Tomek i Przyjaciele jest przyjemną historyjką, którą urozmaicają ciekawe dźwięki, nadające się śmiało do zabaw dźwiękonaśladowczych. Nasz szkrab często po nią sięga i albo sam urozmaica sobie oglądanie przez naciskanie guziczków ale chce abyśmy mu poczytali. Myślę, że w biblioteczce każdego miłośnika Tomka i przyjaciół owa pozycja powinna się znaleźć.

O książce:
Tytuł: Tomek i przyjaciele. Dzień dobry, lokomotywy
Seria: Tomek i przyjaciele

Wydawnictwo: Olesiejuk
Data wydania: 2016
Liczba stron: 12
Seria: Play-a-Song

 

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
  • Treść uwiodła nas:
4

Podsumowanie:

“Dzień dobry, lokomotywy” z serii Tomek i Przyjaciele jest przyjemną historyjką, którą urozmaicają ciekawe dźwięki, nadające się śmiało do zabaw dźwiękonaśladowczych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *