“Dzikie zwierzęta” z serii “Dotknij mnie” - Kot, kawa i książki
Kontrastowe i obrazkowe,  Książki dla dzieci,  Wilga

“Dzikie zwierzęta” z serii “Dotknij mnie” – recenzja

Nasze szkraby każdego dnia budzą się z ochotą poznawania świata i zdobywania wiedzy. Te ciekawskie maluszki muszą wszystkiego dotknąć i wszystko zobaczyć. Dużą rolę odgrywają w tym książeczki, które pokazują różnorodne rzeczy a co za tym idzie rozwijają ich wyobraźnie i pogłębiają wiedzę.

Na rynku jest wiele książeczek dedykowanym maluszkom, które spełniają wymagania małych brzdąców. Mimo to fantazja wydawnicza nie spoczęła na laurach i wciąż szuka i wymyśla rozwiązania, które ubarwią kolorowe obrazki oddawane do rąk małym czytelnikom. Takim przykładem, że może być coś więcej, jest seria “Dotknij mnie” od Wydawnictwa Wilga, która do swoich kolorowych ilustracji dodała jeszcze specjalną fakturę stron, która urozmaica obrazki i zaskakuje maluszki.

“Dzikie zwierzęta” z serii “Dotknij mnie”  - Kot, kawa i książki

W skład wspomnianej serii wchodzą cztery książeczki “Dzikie zwierzęta”, “Kolorowe zwierzaki”, “Dzieci zwierząt” i “Zwierzęta na wsi”. Nasz wybór padł na pierwsza pozycję z serii, czyli “Dzikie zwierzęta”, bo takich jeszcze nie mieliśmy.

Książeczka, jak to przeważnie bywa z pozycjami dedykowanymi dla najmłodszych, jest kartonowa i posiada zaokrąglone rogi. Składa się z dziesięciu stron, na których znajdziemy kolorowe zwierzątka. Każde ze zwierząt jest opisane oraz posiada unikalną fakturę. I tak mamy wypukłe paski na tygrysie czy też cętki na żyrafie. Również elementy, które znajdują się obok zwierzęcia są wypukłe, chociażby banan przy orangutanie czy też serduszko przy słoniu. Ostatnie dwie strony są jednym obrazkiem, na którym znajdziemy wszystkie opisane wcześniej zwierzątka a także bojowe zadanie dla maluszka “Znajdź wszystkie dzikie zwierzęta”. Jak możecie się domyślić aktualnie zabawa polega na wskazywaniu paluszkiem a mama cierpliwie mówi co to.

“Dzikie zwierzęta” z serii “Dotknij mnie”  - Kot, kawa i książki

Dzikie zwierzęta” budzą we mnie dość mieszane uczucia. Jako mamie książeczka bardzo się podoba, żywe, kolorowe obrazki, na których zwierzęta są w prosty ale wyraźny sposób pokazane. Do tego owe wypustki zachęcająca do przesuwania paluszkami. Mojemu szkrabowi już mniej się podoba, nie należy raczej do tych, po które sięga w pierwszej kolejności. Nie powiem, interesuje się nią gdy ma ją już w łapkach i chwilę je poświęca ale nie jest to duża uwaga.

Dotknij mnie” to ciekawa pozycja, która wyróżnia się wśród książeczek z kolorowymi obrazkami. “Wypustki” na stronach zachęcają do poznawania i zabawy. Myślę, że w każdej biblioteczce maluszka powinna być chociaż jedna z tej serii a jeśli spotkają się z zainteresowaniem to cała seria.

O książce:
Tytuł: Dzikie zwierzęta
Seria: Dotknij mnie 
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2015
Liczba stron: 10
Rodzaj: Kontrastowe i obrazkowe
Wiek: 0 – 2 lat

 

Sprawdź, gdzie kupić:

 

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
5

Podsumowanie:

“Dzikie zwierzęta” to ciekawa pozycja, która wyróżnia się wśród książeczek z kolorowymi obrazkami. Myślę, że w każdej biblioteczce maluszka powinna być chociaż jedna książeczka z tej serii a jeśli spotkają się z zainteresowaniem to cała seria.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *