"Toczą się koła, toczą... Policjant Paweł - Kot, kawa i książki
Książki dla dzieci,  Z gadżetami

„Toczą się koła, toczą… Policjant Paweł” – Wydawnictwo Yoyo Books – recenzja

Dla nas dorosłych, można by powiedzieć, że książka to książka, przecież liczy się treść. Dla dzieci, książka to coś więcej, to drzwi do poznawania czegoś nowego, liczą się obrazki, kolory i kształty. Wydawnictwo YoYo Books połączyło te wszystkie elementy w całość i oddało małym czytelnikom książeczki w kształcie pojazdów. Książeczka i zabawka w jednym, trzeba spróbować.

Książeczki w kształcie pojazdów pochodzą z serii Toczą się koła, toczą…. W naszej biblioteczce mamy “Policjant Paweł” i jak możecie się domyślić książeczka ma kształt furgonetki policyjne, jest niebieska i posiada koła. Tak więc bez problemu można nią jeździć jak innymi autkami.  Z przodu zapięta jest na rzep, który trzyma ją w ryzach (zamkniętą).

"Toczą się koła, toczą... Policjant Paweł - Kot, kawa i książki

W środku znajdziemy historię tytułowego policjanta Pawła, który wezwany został na skrzyżowanie, z powodu wielkiego korku. Razem z nim udajemy się tam i pomagamy kierować ruchem. Wszystko po to aby rozładować zakorkowane skrzyżowanie. Na każdej stronie,, a jest ich osiem, znajduje się ilustracja z opisem. Obrazki są w miarę proste i jak dla mnie przyjemna dla oka. Jeśli zaś chodzi o opisy, to cóż, jest tu pewien problem. Konstrukcja zdań jest prosta, przez co można odnieść wrażenie, że są to suche, wręcz oschłe opisy. Nie przypadło mi to do gustu.

Książeczkę “Toczą się koła, toczą… Policjant Paweł” ciężko mi ocenić, niby jest to książeczka, niby samochodzik. Ogólnie połączenie fajne i co najważniejsze maluszek jest nim zainteresowany ale… Jako mama jestem już mniej. Chyba zbytnio rażą mnie właśnie owe opisy. Gdy ją oglądamy to częściej opisuje historię szkrabowi sama niż czytam treść. Jakoś tak przyjemnie i mile. Zakładam, że twórcom przyświecał cel prostoty i zrozumiałości dla małego słuchacza ale myślę, że można by lepiej.

Podsumowując, owa książeczka, jest fajnym gadżetem. Na pewno urozmaica  biblioteczkę maluszka i według mnie warta posiadania, bo pomimo, że mamę nie cieszy to jednak maluszek jest z niej zadowolony.

O książce:
Tytuł: Toczą się koła,toczą. Policjant Paweł
Wydawnictwo: Yoyo Books
Data wydania: 2016
Liczba stron: 10

 

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
  • Treść uwiodła nas:
3

Podsumowanie:

Książeczka ta jest fajnym gadżetem, który urozmaica biblioteczkę maluszka. Według mnie warta posiadania, bo pomimo, że mamę nie cieszy to jednak maluszek jest z niej zadowolony.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *