“Elfy na ratunek!” - Barbara Supeł - Kot, kawa i książki
Bajki Opowiadania Wiersze,  Książki dla dzieci

“Elfy na ratunek!” – Barbara Supeł – recenzja

Nie jest przecież tajemnicą, że na dalekiej północy mieści się elfia manufaktura. To tam powstają wszystkie prezenty dla grzecznych dzieci. To stamtąd rusza w swych saniach Mikołaj by rozwieść owe upominki. Sanie ma piękne a jeszcze piękniejsze są renifery. Tylko zaraz co się dzieje, renifery się pochorowały i co teraz? Teraz to przyjdą “Elfy na ratunek!”. Myślicie, że uratują święta?

“Elfy na ratunek!” - Barbara Supeł  - Kot, kawa i książki

Barbara Supeł jest polską autorką mającą na koncie sporo książeczek dla dzieci. My mieliśmy przyjemność poznać ją zaczytując się w przygody Stasia Pętelki. A że nam się bardzo spodobało to postanowiliśmy sięgnąć po jej kolejną pozycję, tym razem w świątecznym klimacie czyli po wspomniane “Elfy na ratunek! wydane przez Zieloną Sowę.

“Elfy na ratunek!” - Barbara Supeł  - Kot, kawa i książki

“Elfy na ratunek!” to napisana rymowanym tekstem historia o elfach mieszkających w małej wiosce na północy. To tutaj elfy dzielnie czytają list i zamieniają je w pudełka pełne prezentów. Gdy wszystko jest już gotowe, pakują je do sań ale zaraz, stała się rzecz straszna, renifery się pochorowały. I kto teraz pociągnie sanie? Elfy zaczynają szukać rozwiązania, a to testują silnik odrzutowy przyczepiony do sań, a to kupują sportowe auto, a to budują balon. Niestety wszystkie ich wysiłki kończą się katastrofą. Na szczęście mikstura Pani Mikołajowej zdziałała cuda i renifery ozdrowiały.  Gotowe są do ciągnięcia sań z prezentami. Wszystko się skończyło dobrze a po dniu pełnym wrażeń pora na sen.

“Elfy na ratunek!” - Barbara Supeł  - Kot, kawa i książki

Książeczka Barbary Supeł to sympatyczna historyjka, która idealnie nadaje się jako pozycja przed snem w tym świątecznym okresie. Przecież po tak męczącym dniu każdy chętnie zaśnie. Czytanie urozmaicają barwne ilustracje autorstwa polskiej ilustratorki Doriny Auksztulewicz. W owe całostronicowe obrazki wkomponowany jest tekst, który czasem płata figla i się z równego rzędu zrywa bądź wersalikami kusi. Wydawca sugeruje, że książeczka jest dla dzieci powyżej czwartego roku życia, ale według mnie spokojnie nadaje się dla mniejszych szkrabów. 

“Elfy na ratunek!” - Barbara Supeł  - Kot, kawa i książki

“Elfy na ratunek!” to świąteczna książeczka o zabawnych elfach. Melodyjny tekst prowadzi nas przez wesołą historię, która spowoduje uśmiech u każdego. W okresie świątecznym  jak najbardziej polecam. 

O książce:
Tytuł: Elfy na ratunek!
Autor: Barbara Supeł
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 13-11-2019
Liczba stron: 32
Rodzaj:  Bajki, opowiadania, Wiersze
Wiek: 3 – 5 lat 

“Elfy na ratunek!” - Barbara Supeł  - Kot, kawa i książki

Sprawdź, gdzie kupić:

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
5

Podsumowanie:

“Elfy na ratunek!” to świąteczna książeczka o zabawnych elfach. Melodyjny tekst prowadzi nas przez wesołą historię, która spowoduje uśmiech u każdego. W okresie świątecznym W okresie świątecznym  jak najbardziej polecam. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *