“Feluś i Gucio idą do przedszkola” - Katarzyna Kozłowska - Kot, kawa i książki
Bajki Opowiadania Wiersze,  Książki dla dzieci

“Feluś i Gucio idą do przedszkola” – Katarzyna Kozłowska [recenzja]

W życiu prawie każdego małego szkraba przychodzi taki dzień, w którym to otwierają się przed nim drzwi przedszkola. Dla niego zaczyna się wielka przygoda, pełna niepewności, tajemnic i masy wrażeń. Dla rodziców zaś rozpoczyna się etap, budzący wiele emocji. To czas kiedy nasze maleństwo staje się dumnym przedszkolakiem. Istotne jest zatem aby odpowiednio przygotować się na ten jeden z najważniejszych dni. Pomocne w tym mogą być książeczki, które wprowadzają dziecko a także rodziców w świat przedszkola.

“Feluś i Gucio idą do przedszkola” - Katarzyna Kozłowska  - Kot, kawa i książki

“Feluś i Gucio idą do przedszkola” autorstwa Katarzyny Kozłowskiej jest przykładem takiej książeczki. Głównym bohaterem jest trzyletni Feluś, które wraz ze swoim pluszowym misiem rozpoczyna wielką przygodę jaką jest przedszkole. Krok po kroku przygotowujemy się do codziennych zwyczajów, jakim jest pakowanie plecaczka, pożegnanie mamy i przywitanie z koleżankami i kolegami. Na kolejnych stronach dowiadujemy się co w takim przedszkolu robi Feluś. Poznaje nowe smaki podczas posiłków, uczy się korzystać z łazienki, bawi się z dziećmi, bierze udział w ciekawych zajęciach, maluje piękne pejzaże czy też słucha bajeczek. Oczywiście nie może zabraknąć spacerów, zabaw na podwórku czy pasjonujących wycieczek. Dowiadujemy się także, że przedszkole to także świętowanie uroczystości takich jak święta czy Dzień Babci i Dziadka.

“Feluś i Gucio idą do przedszkola” - Katarzyna Kozłowska  - Kot, kawa i książki

Przedszkole to nie tylko radosne chwile to także smutne momenty kiedy inne dzieci dokuczają, albo gdy Feluś się uderzy czy też tęskni. Wtedy na szczęście może liczyć na Panią, która pocieszy czy też wyjaśni kiedy przyjdzie mama.  W końcu przychodzi ten radosny moment i przychodzi mama, czas zatem opowiedzieć co wydarzyło się w ciągu całego dnia.

“Feluś i Gucio idą do przedszkola” - Katarzyna Kozłowska  - Kot, kawa i książki

Książeczka jest wykonana z grubego kartonu co czyni ją dość solidną ale także ciężką. Bardzo małe rączki mogą z nią mieć problem, choć te ciut większe czują dumę jak uda im się ją przenieść. Ze stron spoglądają nas urocze ilustrację autorstwa Marianny Schoett. Utrzymane w ciepłych barwach zachęcają do poznawania przedszkolnego świata Felusia. Urozmaicają je opisy, utrzymane w narracji Felusia, który opowiada o swoich przeżyciach Guciowi. To wszystko sprawia, że cała książeczka jest bardzo przyjemna w odbiorze.

“Feluś i Gucio idą do przedszkola” - Katarzyna Kozłowska  - Kot, kawa i książki

“Feluś i Gucio idą do przedszkola” to książeczka, która urzekła mnie od samego początku. Wpadła także w gust naszego szkraba, który uwielbia ją przeglądać, dopytywać co jest na obrazkach a także słuchać opowiadania. Mam nadzieje, że dzięki temu jego przedszkolna przygoda, która rozpoczyna się niedługo przebiegnie sukcesem.

“Feluś i Gucio idą do przedszkola” - Katarzyna Kozłowska  - Kot, kawa i książki

Podsumowując, owa książeczka powinna znaleźć się w biblioteczce każdego szkraba, który będzie miał zamiar stawiać pierwsze przedszkolne kroczki. To idealna pozycja aby porozmawiać o zmianach, które go czekają, o przyjemnościach ale także i o smutkach. Nie ukrywajmy, że pójście maluszka do przedszkola to bardzo ważne i pełne emocji wydarzenie zarówno dla szkraba jak i dla rodziców.  

O książce:
Tytuł: Feluś i Gucio idą do przedszkola
Autor: Katarzyna Kozłowska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2018
Liczba stron: 40
Cykl: Feluś i Gucio (tom 1)

 

 

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
  • Treść uwiodła nas:
5

Podsumowanie:

“Feluś i Gucio idą do przedszkola” to książeczka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego szkraba, który będzie miał zamiar stawiać pierwsze przedszkolne kroczki. To idealna pozycja aby porozmawiać o zmianach, które go czekają, o przyjemnościach ale także i o smutkach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *