"Kiedyś" - Alison McGhee i Peter H. Reynolds - Kot, kawa i książki
Bajki Opowiadania Wiersze,  Książki dla dzieci

„Kiedyś” – Alison McGhee i Peter H. Reynolds – recenzja

Bycie matką to wielka niewiadoma, wypełniona burzą wszelkich emocji, które towarzyszą codziennie. To pierwsze i ostatnie razy, radości i smutki, obawy i pragnienia.  Patrząc na to aż trudno uwierzyć, że udało się to uchwycić tylko w kilkunastu zdaniach, które potrafią wzruszyć. Dokonała tego amerykańska autorka Alison McGheen i wielokrotnie nagradzany ilustrator Peter H. Reynolds w swojej książeczce “Kiedyś”.

Kiedyś” to książeczka, w której matka opowiada swojej córce, o tym jak była malutka. Jak rosła, jak stawała się coraz bardziej samodzielna. O tym jak jest duża i o tym co może wydarzyć się w przyszłości. O wyzwania, które ją czekają. O radościach i smutkach, które mogą ją spotkać. O tym, że pewnego dnia sama stanie się matką i wspomni o swej matce.

"Kiedyś" - Alison McGhee i Peter H. Reynolds - Kot, kawa i książki

Alison McGheen stworzyła prostą książeczka, która jest pewnego rodzaju hołdem dla matki. Na tych kilkunastu stronach znajdziemy pojedyncze zdania, które chwytają za serce. Każde z nich powoduje wzruszenie a końcówka sprawia, że czy się szklą. Całość uzupełniają ciepłe ilustracje autorstwa Petera H. Reynoldsa, które nadają niesamowitego uroku owej historii.

“Kiedyś” to książeczka, która pozwoli wprowadzić maluszka w świat dorastania. To pozycja zachęcają do rozmowy o tym jakim był szkrabem, jak dorastał i o tym co może go czekać w przyszłości. O tych wszystkich niesamowitych rzeczach, które go mogą spotkać jeśli tylko chce. To też pewnego rodzaju przekaz, że mama bez względu na wszystko jest z nim. Jeśli nie obok to na pewno myślami.

"Kiedyś" - Alison McGhee i Peter H. Reynolds - Kot, kawa i książki

Książeczką opowiada relację matki z córką, przez co jest bardziej skierowana do dziewczynek. To one kiedyś będą mamami i zrozumieją jak to być taką mamą i czuć to wszystko. Niemniej to wszystko nie przeszkadza aby taka pozycja zawitała w chłopięcej biblioteczce. U nas owa historia się sprawdza, choć przyznaję, że troszkę zmieniam ją na wersję męską.

“Kiedyś” to pozycja, która zabierze Was w sentymentalną i pełną emocji podróż o życiu, przemijaniu i miłości. To książeczka, która idealnie nadaje się na prezent zarówno dla maluszka jak i dla mamy. Tym pierwszym zapewni radość poznawania, drugim wzruszające łzy szczęścia. Myślę, że dla mam dziewczynek jest to pozycja obowiązkowa w biblioteczce. 

"Kiedyś" - Alison McGhee i Peter H. Reynolds - Kot, kawa i książki

O książce:
Tytuł: Kiedyś
Autor: Alison McGhee, Peter H. Reynolds
Tłumaczenie: Zuzanna Naczyńska
Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2007
Liczba stron: 48
Wiek: 6 – 8 lat

 

Sprawdź, gdzie kupić:

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
  • Treść uwiodła nas:
6

Podsumowanie:

“Kiedyś” to pozycja, która zabierze Was w sentymentalną i pełną emocji podróż o życiu, przemijaniu i miłości. Myślę, że dla mam dziewczynek jest to pozycja obowiązkowa w biblioteczce.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *