Maj miesiącem Targów Książki
Świat Literatury

Maj miesiącem Targów Książki

Od pewnego czasu maj kojarzy mi się z książkami. Zasługą owego skojarzenia są Targi Książki, które w tym miesiącu obywają się w Warszawie. Tegoroczny maj jest o tyle ciekawy, że mamy aż trzy duże wydarzenia z książką w tle.

Targi Książki i Mediów 2023 Vivelo

18 – 21 maja 2023 na PGE Narodowym w Warszawie odbędą się Targi Książki i Mediów 2023 Vivelo. Organizatorzy zaplanowali wiele stref tematycznych, w których dla odwiedzających czeka masę atrakcji. W strefie #audio będzie można zasiąść w wygodnych fotelach i posłuchać w słuchawkach ciekawych rozmów. #lifestyle to strefa z autorami a także z gotowaniem na żywo.  #mamatatadziecko to warsztaty, panele i spotkania dla dzieci a także czytanie na dywanie czy też będzie można poczuć się jako uczniowie Hogwartu. #booktok to panel poświęcony popularnym influencerom a także znajdziecie tu fotobudkę..  Strefa #japonia zaprosi nas na wystawę kimon oraz zbroi samurajskich kimon. Będzie można także wziąć udział w warsztatach kaligrafii. Fani gier odnajdą się w strefie #gaming gdzie poza najnowszymi konsolami będzie można pograć na Atari czy Sega. #ksiazkawgrze to miejsce gdzie będzie można spotkać autorów i zdobyć ich autografy. #spotkajautora jak możecie się domyślić to miejsce gdzie będzie można spotkać ulubionych autorów.

Dodatkowo na Targach Książki i Mediów 2023 Vivelo odbędzie się wręczenie nagród Book Awards 23.

Targi otwarte są codziennie od 10 i w czwartek do 18, piątek i sobota do 19 a w niedziele do 17. Wstęp jest płatny a bilety są w cenach 14 zł normlany, 7 zł ulgowy albo 35 zł rodzinny.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie

W dniach 25 – 28 maja 2023 pod Pałacem Kultury i Nauki odbędą się Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie.  Poza plenerową częścią, na której będzie można zapoznać się z ofertą wydawnictwa, także w środku na drugim i czwartym piętrze będą wystawiane książki. Na odwiedzających czekać będzie m. in. Festiwal Kryminalna Warszawa, Międzypokoleniowy Festiwal Literatury dla Dzieci „Ojce i dziatki”, Festiwal Komiksowa Warszawa i Strefa fantastyki.

Spotkania z gośćmi będą obywały się na dwóch scenach i w siedmiu salach. Na Scenie Głównej na IV piętrze PKiN będą autorzy i autorki gościa honorowego czyli Ukrainy a także tegoroczna edycja Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Na scenie plenerowej przy Teatrze Studio odbywać się będą spotkania z popularnymi autorami. Sala Sienkiewicza zamieni się w miejsce spotkań branżowych i warsztatów dla dzieci i młodzieży.  Sala Tierieszkowej  także zaprasza dzieci i młodzież. W Sali Kisielewskiego będzie miejscem uroczystości wręczania nagród i spotkań branżowych. Odbędzie się tu także Festiwal Kryminalna Warszawa. Sala Rudniewa zmieni nazwę na Kijów i odbędzie się tu międzynarodowa konferencja „Literacy for democracy” organizowanej przez Fundację Powszechnego Czytania. W Kawiarnia w Kinotece zaś będzie można liczyć na bardziej kameralne spotkania z autorkami i autorami.

Dodatkowo będziemy mogli wziąć udział w książkowych ceremoniach i poznać ich laureatów. A mowa o IKARA (nagrody Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie i PTWK dla autora) a także konkurs PRWK na Najpiękniejsze Książki Roku 2022 czy najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMMIA bądź nagrody Magellana w konkursie „Najlepsze publikacje turystyczne”. Nie może oczywiście zabraknąć Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa (to już IV edycja).  W tym roku o nagrodę będą starać się następujące pozycje:  Ryszard Ćwirlej „Granica możliwości”, Marta Guzowska „Zła miłość”,  Grzegorz Kalinowski „Śmierć frajerom. Wyrok”, Anna Kańtoch „Jesień zapomnianych”,  Marta Kisiel „Nagle Trup”,  Marta Kozłowska „Berdyczów”, Robert Małecki „Wiatrołomy”, Piotr Rogoża „Konwersja”, Maciej Siembieda „Katharsis”, Małgorzata Oliwia Sobczak „Szum”.

Targi czynne są codziennie od 10 do 18 w czwartek, 19 w piątek i sobotę i 17 w niedzielę. Wstęp jest bezpłatny

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Targi Książki Empiku

 

W dnia 17 – 30 maja w salonach Empik i na stronie empik.com odbywają się Targi Książki Empik. Jest to już siódma edycja W ramach tego wydarzenia zaplanowane jest 30 wydarzeń, w których znajdują się premiowe spotkania z polskim i zagranicznymi autorami a także niespodzianki dla najmłodszych czytelników. Nie zabraknie też tego co wszyscy lubią czyli atrakcyjnych promocji na książki.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *