“Być jak tygrys” - Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak - Kot, kawa i książki
Bajki Opowiadania Wiersze,  Dziubak Emilia,  EZOP,  Książki dla dzieci,  Wechterowicz Przemysław

“Być jak tygrys” – Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak – recenzja

Pokażcie mi tu zucha, który nie chciałby być jak tygrys? Dostojny i urokliwy, dumnie kroczący przez dżunglę. A gdy jeszcze za jego wyobrażeniem stoi kreska Emilii Dziubak to myślę, że nawet i dorosły chciałby choć na chwilę stać się owym zwierzakiem.. Więc jeśli się nie boicie i jesteście ciekawi jaki to naprawdę jest tygrys, bohater książki “Być jak tygrys”,  to nie pozostaje Wam nic innego jak dać się poprowadzić słowom Przemysława Wechterowicza i zacząć czytelniczą przygodę. 

“Być jak tygrys” - Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak  - Kot, kawa i książki

“Być jak tygrys” to książeczka, która, jak możecie się domyślić po tytule,  opowiada o uroczym tygrysie. W dzień włóczy się po okolicy, to z jednym porozmawia, to dementowaniem o sobie plotek się zajmie. W nocy zaś w bestię się zamienia co ostrymi pazurami posieka … owoce dla słoniątka, bezszelestnie podkrada się do orangutanów … by spełnić ich marzenia. Zgarnie jajo papugi co wypadło by je … wysiedzieć. Zahipnotyzuje kolonie mrówek i porwie tapiry … do tańca, a kobrę zaś… bezpiecznie na gałęzi ułoży. 

“Być jak tygrys” - Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak  - Kot, kawa i książki

“Być jak tygrys” to książeczka z uroczymi i kolorowymi ilustracjami Emilii Dziubak, które mnie zachwycają. Stworzone kompozycje pełne ciepłych barw i szczegółów nadają życia owej historii, sprawiając, że ma się ochotę wskoczyć na karty książeczki i razem z tygrysem przemierzać szlaki w dżungli. Autorem treści jest Przemysław Wechterowicz, autor obrazkowych książek dla dzieci. Narratorem jest oczywiście tygrys, który bezpośrednio zwraca się do dzieci i opowiada o sobie. Autor bawi się z czytelnikiem, prawie na każdej stronie budowane jest napięcie grozy, które kończy się uśmiechem małego słuchacza. Książeczka zawiera także przesłanie do małych czytelników. Nie zawsze to co myślimy bądź słyszeliśmy o kimś może być prawdą. Czasem nie warto wierzyć stereotypom.  

“Być jak tygrys” - Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak  - Kot, kawa i książki

Książeczka duetu Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak to pozycja, która ożywi biblioteczkę maluszka. Barwne ilustracja, przesympatyczny główny bohater oraz tekst, przy którym trudno się nie uśmiechać sprawiają, że przygoda z nią na pewno będzie należała do udanych. Jak dla mnie jest to urocza pozycja, którą warto posiadać w biblioteczce. 

O książce:
Tytuł: Być jak tygrys
Autor: Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak
Wydawnictwo: EZOP
Data wydania: 06-06-2016
Liczba stron: 32
Rodzaj: Bajki, opowiadania, wiersze
Wiek: 3 – 5 lat

“Być jak tygrys” - Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak  - Kot, kawa i książki

Sprawdź, gdzie kupić:

 

 

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
  • Treść uwiodła nas:
5

Podsumowanie:

„Być jak tygrys” to pozycja, która ożywi biblioteczkę maluszka. Barwne ilustracja, przesympatyczny główny bohater oraz tekst, przy którym trudno się nie uśmiechać sprawiają, że przygoda z nią na pewno będzie należała do udanych. Jak dla mnie jest to urocza pozycja, którą warto posiadać w biblioteczce. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *