Kot i kawa

Dwa razy więcej książek, dwa razy więcej radości: majowe targi książki w Warszawie!

Maj to miesiąc, w którym miłośnicy książek w Warszawie mają prawdziwe święto! W tym czasie odbywają się dwa duże wydarzenia targowe: Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie oraz Targi Książki i Mediów VIVELO 2024. Oba wydarzenia oferują mnóstwo atrakcji dla każdego, kto kocha książki, literaturę i kulturę.

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie 2024

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie to jedno z najważniejszych wydarzeń literackich w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2024 roku odbędą się one w dniach od 23 do 26 maja w Pałacu Kultury i Nauki oraz na placu Defilad. Gościem Honorowym będą Włochy. Pod hasłem „Ci vuole un fiore” (potrzebny jest kwiat), zaczerpniętym z wiersza Gianniego Rodariego, odkryjemy bogactwo włoskiej literatury i kultury.  Na targach będzie można spotkać się z autorami z całego świata, wziąć udział w dyskusjach literackich, warsztatach i innych wydarzeniach. Będą tam również stoiska wystawiennicze z książkami z różnych gatunków, a także z grami planszowymi, komiksami i innymi gadżetami.

Wstęp na targi jest bezpłatny.

Targi Książki i Mediów VIVELO 2024

Targi Książki i Mediów VIVELO 2024 odbędą się w dniach od 16 do 19 maja na PGE Narodowym. To nowsze wydarzenie, które szybko zyskało popularność. W tym roku odbywają się pod hasłem „Łączy nas książka” a gościem honorowym jest Finlandia. Na targach VIVELO oprócz książek można również odkryć inne pasje, takie jak muzyka, film, gry video i technologie. Będą tam strefy poświęcone tym wybranym tematom a także strefy  dla dzieci z animacjami, grami i konkursami.

Wstęp na targi jest płatny.

Które targi wybrać?

To zależy od Twoich zainteresowań. Jeśli szukasz przede wszystkim książek i spotkań z autorami, to zdecydowanie powinieneś wybrać się na Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie. Jeśli natomiast chcesz połączyć swoją miłość do książek z innymi pasjami, to Targi Książki i Mediów VIVELO 2024 mogą być dla Ciebie lepszym wyborem.

Bez względu na to, które targi wybierzesz, jedno jest pewne: w maju w Warszawie nie zabraknie książkowych atrakcji!

 

źródło: targiksiazkiwarszawa.pl

targivivelo.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *