"Siku na nocniku" - seria Krok po kroku - Kot, kawa i książki
Kontrastowe i obrazkowe,  Książki dla dzieci

„Siku na nocniku” – seria Krok po kroku [recenzja]

W życiu maluszka przychodzi taki moment, w którym żegna się z pieluszką na rzecz nocnika. Choć brzmi to prosto to każdy rodzic wie, że może to być trudna i wyboista droga, bo nie zawsze owe pożegnanie przebiega tak łatwo jak byśmy chcieli. Z pomocą mogą przyjść książeczki, które wprowadzają krok po kroku w świat przejścia z pieluszki na nocnik. Warto więc przed etapem odpieluszkowania sięgnąć po takie pozycje aby oswoić dziecko z owym tematem. 

"Siku na nocniku" - seria Krok po kroku  - Kot, kawa i książki

Przykładem takiej książeczki jest “Siku na nocniku” z serii Krok po kroku od Wilgi (Grupa Wydawnicza Foksal). Pozycja jest uniwersalna, gdyż mamy tutaj dwoje bohaterów: chłopca i dziewczynkę. Oboje przestają być maluszkami i stają się duzi, bo nie potrzebują już pieluszki.  Autorem tekstu jest Urszula Kozłowska, autorka wielu wierszyków i bajek dla dzieci. Historia jest tutaj opowiadana za pomocą dwu-wersetowych wierszyków, co sprawia, że czyta się ją bardzo sympatycznie i z uśmiechem. 

"Siku na nocniku" - seria Krok po kroku  - Kot, kawa i książki

Ilustracje do książeczki stworzyła Agnieszka Matz, ilustratorka książek dla dzieci. Obrazki  są pełno stronicowe, kolorowe i pełne uroku a także można w nich znaleźć troszkę humoru.. Dzięki czemu owa pozycja jest przyjazna dla oka i miło się ją przegląda. Książka składa się z szesnastu stron, wykonanych z twardego, śliskiego kartonu. Mały rozmiar sprawia, że nadaje się ona idealnie dla maluszków. 

"Siku na nocniku" - seria Krok po kroku  - Kot, kawa i książki

“Siku na nocniku” to sympatyczna książeczka, która w wierszowy i lekko zabawny sposób wprowadza dziecko w nocnikowy świat. Nadaje się zarówno dla chłopczyka jak i dziewczynki. Jest to ciekawa pozycja, warta rozważenia i posiadania w biblioteczce. Na pewno przydatna w procesie odpieluszkowywania.

"Siku na nocniku" - seria Krok po kroku  - Kot, kawa i książki

O książce:
Tytuł: Siku na nocniku
Seria: Krok po kroku
Autor: Urszula Kozłowska
Ilustracje: Agnieszka Matz
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal
Liczba stron: 16

 

"Siku na nocniku" - seria Krok po kroku  - Kot, kawa i książki

 

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
  • Treść uwiodła nas:
4

Podsumowanie:

“Siku na nocniku” to sympatyczna książeczka, która w wierszowy i lekko zabawny sposób wprowadza dziecko w nocnikowy świat.  Jest to ciekawa pozycja, warta rozważenia i posiadania w biblioteczce.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *