“Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” - Maciej Szymanowicz - Kot, kawa i książki
Aktywizujące Interaktywne,  Atlasy Encyklopedie Słowniki,  Książki dla dzieci,  Nasza Księgarnia,  Szymanowicz Maciej

“Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” – Maciej Szymanowicz – recenzja

Znowu nie możecie czegoś znaleźć choć byliście pewni, że tu leżało? Guzik odpadł Wam niespodziewanie od koszuli? I czy wczoraj przypadkiem dziury w serze nie były mniejsze? Jeśli owe sytuacje nie są Wam obce to możecie być pewni, że macie w domu krasnoludki. A skoro już te skrzaty buszują po Waszych czterech kątach to może warto poznać je bliżej? Z pomocą przyjdzie Wam pewnego rodzaju encyklopedia krasnoludków – “Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty”. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy witają poranki w rozczochranej fryzurze.

“Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” - Maciej Szymanowicz - Kot, kawa i książki

Pomysłodawcą i twórcą owej książki jest  Maciej Szymanowicz, autor wielu okładek i ilustracji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Za ilustracje do książki “Asiunia Joanny Papuzińskiej w 2011 roku otrzymał nagrodę miasta stołecznego Warszawy. Zdobył także nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka oraz nagrodę Festiwalu Literatury dla Dzieci w 2014 za ilustrację do książki Renaty Piątkowskiej “Wszystkie moje mamy”. Jest też autorem książki dla dzieci “Rok w Krainie Czarów” pełnej magicznych obrazków. W “Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” postanowił zabrać czytelnika, zarówno tego małego jak i dużego w podróż po świecie wspomnianych krasnoludków.

“Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” - Maciej Szymanowicz - Kot, kawa i książki

Pierwsze strony książki zawierają podstawową wiedzę z zakresu krasnoludków. Dowiemy się jakie są ich rodzaje, jak są zbudowane a także skąd się biorą i jakie są ich podstawowe cechy. Odwiedzimy krasnoludkową olimpiadę a także polecimy w kosmos by poznać kosmoludki. Kolejne strony przybliżą nam ich codzienność i to co im możemy zawdzięczać. Więc gdybyś drogi rodzicu zastanawiał się dlaczego klocek lego zawsze znajdzie się pod Twoją stopą to śmiem donieść, że to zasługa dzielnych krasnoludków. W naszej podróży zahaczy także o sekcję medyczną, której to dowiem się o poważnej chorobie jaką jest krasnoludoza wesołkowata i może dopaść każdego. Moli książkowych na pewno zainteresują strony poświęcone krasnoludkom bajkowych, w których to znajdziemy chochlika drukarskiego. Przyznajcie każdy o nim słyszał. Odwiedzimy także krasnoludki leśne oraz domowe, które to w najlepsze buszują w naszych szufladach i lodówkach..

“Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” - Maciej Szymanowicz - Kot, kawa i książki

“Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” jest książeczką dla wszystkich, i dla tych maluszków jak i dorosłych, w których jednak drzemie dziecko. Wykonana z twardego kartonu jest odporna na krasnoludkowe psoty w postaci małych szkrabów głodnych wiedzy o krasnoludkach. Całość książki opiera się na ilustracjach, które zachwycą prawie każdego. Kreska Szymanowskiego sprawia, że krasnoludki ożywiają i człowiek żałuje, że nie widzi ich w rzeczywistości. Nie znajdziemy tutaj dużo tekstu, bo autor ograniczył się do podpisów i krótkich wyjaśnień. Możecie być jednak pewni, że te słowny minimalizm sprawi, że ciężko będzie powstrzymać uśmiech na ustach czytającego.

“Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” - Maciej Szymanowicz - Kot, kawa i książki

Książka Macieja Szymanowicza mnie urzekła. Pomysł, ilustracje, teksty to wszystko tworzy idealną całość, którą zachwycą się zarówno dorośli jak i dzieci. Co prawda Ci pierwsi będą musieli się szybko uzbroić w cierpliwość, kiedy to nagle ich młode pociechy zaczną wszystko zwalać na krasnoludki ale powiedzcie sami, czy nie fajnie jest nadać dzieciństwu trochę magii? “Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” to książka, która powinna się znaleźć w każdej biblioteczce bo czas z nią spędzony będzie radosny dla każdego. Będzie to też idealna zaprawa przed wycieczką do Wrocławia w poszukiwaniu miejskich krasnali.

 

O książce:
Tytuł: Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty
Autor: Maciej Szymanowicz
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 19-09-2018
Gatunek: Atlasy, Encyklopedie, Słowniki
Wiek: 6 – 8 lat

 

Oficjalna recenzja portalu:

 

“Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” - Maciej Szymanowicz - Kot, kawa i książki

Sprawdź, gdzie kupić:

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
  • Treść uwiodła nas:
6

Podsumowanie:

“Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” to książka, która powinna się znaleźć w każdej biblioteczce bo czas z nią spędzony będzie radosny dla każdego. Będzie to też idealna zaprawa przed wycieczką do Wrocławia w poszukiwaniu miejskich krasnali.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *