"Książeczki kontrastowe" od Grupy Wydawniczej Foksal - Kot, kawa i książki
Kontrastowe i obrazkowe,  Książki dla dzieci

„Książeczki kontrastowe” od Grupy Wydawniczej Foksal – recenzja

Mole książkowe mają tak, że szukają książeczek zawsze. Nowych, ciekawych, potrzebnych i tych lekko zbędnych (choć czy takie bywają – wątpię). Gdy na świecie pojawił się nasz synek, mól książkowy ukryty we mnie znowu się obudził i rozpoczęły się poszukiwania pozycji, które zasilą biblioteczkę maluszka. Przeglądając różnego rodzaju literaturę, trafiłam na książeczki kontrastowe, które dedykowane są niemowlętom.

Długo się nie zastanawiając ,stałam się a raczej mój synek stał się właścicielem książeczek kontrastowych od Grupy Wydawniczej Foksal. Pewnie się zastanawiacie co to mogą być za książeczki dla takiego maleństwa. A więc owe książeczki to nic innego jak czarno – białe obrazki, które możemy pokazywać naszemu maluszkowi i spędzać przy tym ciekawie z nim czas.

"Książeczki kontrastowe" od Grupy Wydawniczej Foksal - Kot, kawa i książki

Niemowlę w pierwszych tygodniach życia widzi dwuwymiarowo i niezbyt ostro. Dlatego też wszystko co kontrastowe a co za tym idzie wyraźne jest dla niego idealne. Takie właśnie są owe obrazki w tych książeczkach. Na każdej stronie książeczek kontrastowych znajdziemy jeden obrazek, biały na czarnym tle bądź odwrotnie. Pozwala to maleństwu skupić się na danym kształcie bez rozpraszania się innymi elementami. W każdej książeczce znajdziemy po dziesięć różnych obrazków.

"Książeczki kontrastowe" od Grupy Wydawniczej Foksal - Kot, kawa i książki

Grupa Wydawnicza Foksal wydała cztery książeczki kontrastowe dla maluszków od trzeciego miesiąca życia. My już wcześniej z nich korzystaliśmy, tak więc polecam je także mniejszym maleństwom. Każda z książeczek dedykowana jest wybranemu tematowi. Mamy zatem „Moje pierwsze obrazki” z grzechotką na okładce, gdzie znajdziemy przedmioty występujące w najbliższym otoczeniu maluszka czyli np. smoczek, kubeczek czy też samochód. Kolejną książeczką jest „Jakie to ciekawe” z zachęcającym jabłuszkiem na okładce. Tutaj mamy lekkie urozmaicenie obrazkowe, możemy znaleźć owoce, warzywa ale także rzeczy jakie spotykamy na spacerze czyli drzewo , ławeczka czy motylka. Kolejna książeczka to „Zwierzęta wokół nas” z króliczkiem, gdzie mamy zwierzątka z najbliższego otoczenia domowego (kotek, piesek) jak i wiejskiego (konik, owieczka). Ostatnia książeczka z kangurem „Zwierzęta tu i tam” to zbiór obrazków dzikich zwierząt. Pokazujemy maluszkowi między innymi lwa, słonia czy pingwina.

"Książeczki kontrastowe" od Grupy Wydawniczej Foksal - Kot, kawa i książki

Książeczki kontrastowe Grupy Wydawniczej Foksal to pozycja jak dla mnie obowiązkowa w biblioteczce maluszka. Dobrze wykonane, kartonowe strony pozwalają na urozmaicenie czasu spędzanego z maluszkiem. My wykazując się inwencją twórczą opowiadamy co na danym obrazku jest a maluszek zafascynowany zarówno obrazkiem jak i naszym głosem bawi się z nami i poznaje świat. My bardzo mile spędzaliśmy czas. Plusem owych książeczek jest także cena bo sugerowana to 9,99 zł, tak więc myślę, że warto.

"Książeczki kontrastowe" od Grupy Wydawniczej Foksal - Kot, kawa i książki

 

Moje pierwsze obrazki:

 

Jakie to ciekawe:

 

Zwierzęta wokół nas:

 

Zwierzęta tu i tam:

Ocena:
  • Książeczki zainteresowały nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
5

Podsumowanie:

„Książeczki kontrastowe” Grupy Wydawniczej Foksal to bardzo ciekawa i fajna propozycja dla maluszków i jego rodziców. Pozwalają urozmaicić pierwsze tygodnie maluszka w nowym świecie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *