“Marzenia. Fakty, mity, głupoty.” - Maciej Szymanowicz - Kot, kawa i książki
Aktywizujące Interaktywne,  Atlasy Encyklopedie Słowniki,  Bajki Opowiadania Wiersze,  Książki dla dzieci,  Nasza Księgarnia,  Szymanowicz Maciej

“Marzenia. Fakty, mity, głupoty.” – Maciej Szymanowicz – recenzja

Czymże są marzenia? Skąd się biorą? Jakie mogą być rodzaje marzeń? Czy każdy może marzyć? Czy domy i miasta też marzą? A o czym można marzyć? Jak spełniać marzeń? W jakich pozycjach najlepiej marzyć? Jeśli kiedykolwiek zostaliście zalani taką ilością pytań o marzenia a Wasze szare komórki nie do końca radziły sobie z udzieleniem satysfakcjonujących odpowiedzi, bo przecież małego pytającego ciężko zadowolić, to mam dla Was dobrą wiadomość. O to “Marzenia. Fakty, mity, głupoty”, książka, która rozwiąże Wasze problemy z marzeniami. Odpowie na pytania, rozbawi, zainspiruje i sprawi, że sami znowu staniecie się dziećmi. 

“Marzenia. Fakty, mity, głupoty.” - Maciej Szymanowicz - Kot, kawa i książki

Maciej Szymanowicz, grafik, autor ilustracji do książek i nie tylko tych dziecięcych. Na swoim koncie ma spory zbiór dzieł, ma także nagrody za ilustracje takiej jak Nagroda Miasta Stołecznego Warszawy czy w konkursie Przecinek i Kropka. Ma także dwie książki w swoim dorobku, które zmyślił i narysował sam. Pierwsza to “Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty”, którą gorąco polecam i druga to właśnie “Marzenia. Fakty, mity, głupoty”. Lektura, która zabiera nas do misternie stworzonego świata marzeń, ubranego w autorską kreskę, maźniętego kolorami i doprawionego wielką wyobraźnią. 

“Marzenia. Fakty, mity, głupoty.” - Maciej Szymanowicz - Kot, kawa i książki

“Marzenia. Fakty, mity, głupoty” to książka, w  której znajdziemy odpowiedzi na kilka najważniejszych pytań związanych z marzeniami ale także mocno poszerzemy sobie o nich wiedzę. Pierwsze i można by chyba rzecz najważniejsze pytanie jakie na tapetę wziął autor to “Skąd biorą się marzenia?”. Nie wiecie, to na co czekacie czytajcie! Nie myślcie, tylko, że z tymi marzeniami to tak miło i przyjemnie jest. Wiedzieliście, że są zaraźliwe!? Nie boicie się? To dobrze. W takim razie może przechodzić do szukania odpowiedzi na kolejne pytania, takie jak rodzaje marzeń, jakie marzenia są najczęściej spotykane. W jakich pozycjach najskuteczniej marzyć i jak je spełniać. Tu chwilę atencji została poświęcona profesorowi Gramotnemu, który pokaże nam swoją maszynę do spełniania marzeń. Dowiemy się także o tym kto może marzyć, bo może Was zaskoczyć to, że marzyć może każdy! Poczytamy zatem o pramarzeniach, marzeniach kuchennych, o tym o czym marzy miasto, domy, książki, cyfry i wiele wiele innych, zdałoby się powiedzieć zwyczajnych przedmiotów. Zanurzymy się świat wymarzonych roślin i zwierząt i dowiemy, że zabawa zbliża nas do realizacji marzeń. A skoro o zabawie mowa to przygotujcie pionki i kostkę, bo w książce schowana jest gra planszowa “Podróże marzeń”, która zachęca nas do porzucenia wszystkiego i zagrania. 

“Marzenia. Fakty, mity, głupoty.” - Maciej Szymanowicz - Kot, kawa i książki

“Marzenia. Fakty, mity, głupoty” to pozycja, która zabiera nas do cudownego świata marzeń i wyobraźni. To encyklopedia o marzeniach, ubrana w urocze i zabawne ilustrację, przy których trudno się nie uśmiechnąć. Pełna ciekawych opisów, wyjaśnień, których nie powstydziłaby się największa z największych wyobraźni. To książka, z której tryska pewnego rodzaju optymizmem i radością, zachętą by się nie ograniczać tylko marzyć. Pełna drobnych szczegółów i ciekawostek, sprawia, że można ją oglądać bez przerwy i ciągle znajdować coś nowego. To także pozycja dla wybitnych szukaczy. Bo w czasie gdy my zdobywaliśmy wiedzę o marzeniach to pewien mały ślimaczek dzielnie realizował swoje. Czy będziecie w stanie odnaleźć go na każdej stronie?

“Marzenia. Fakty, mity, głupoty.” - Maciej Szymanowicz - Kot, kawa i książki

Maciej Szymanowicz ma niewątpliwy talent do tworzenia pozycji, które zachwycą zarówno małych czytelników, jak i tych dużych. To książka dla wszystkich i każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieciom otworzy świat marzeń i wyobraźni, dorosłych zachęci by zapomnieli chwilę o peselu i znowu stać się dzieckiem z głową pełną marzeń. To pozycja przy której wesoło spędzicie czas, bawiąc się, śmiejąc i poznając tajemną wiedzę o marzeniach. Polecam gorąco bo warto!

“Marzenia. Fakty, mity, głupoty.” - Maciej Szymanowicz - Kot, kawa i książki

O książce:
Tytuł: Marzenia. Fakty, mity, głupoty
Autor: Maciej Szymanowicz
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 09-11-2022
Liczba stron: 28
Rodzaj: Kreatywne / Aktywizujące
Wiek: 6 – 8 lat

 

Oficjalna recenzja portalu:

 

“Marzenia. Fakty, mity, głupoty.” - Maciej Szymanowicz - Kot, kawa i książki

Sprawdź, gdzie kupić:

“Marzenia. Fakty, mity, głupoty.” - Maciej Szymanowicz - Kot, kawa i książki

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
  • Treść uwiodła nas:
6

Summary

“Marzenia. Fakty, mity, głupoty” to pozycja, która zabiera nas do cudownego świata marzeń i wyobraźni. To książka dla wszystkich i każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieciom otworzy świat marzeń i wyobraźni, dorosłych zachęci by zapomnieli chwilę o peselu i znowu stać się dzieckiem z głową pełną marzeń. To pozycja przy której wesoło spędzicie czas, bawiąc się, śmiejąc i poznając tajemną wiedzę o marzeniach. Polecam gorąco bo warto!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *