"Pojazdy" - Anna Wiśniewska - Kot, kawa i książki
Książki dla dzieci,  Z gadżetami

„Pojazdy” – Anna Wiśniewska – Wydawnictwo Olesiejuk – recenzja

Książeczki dla maluszków to przeważnie kolorowe obrazki, czasami zawierające opisy bądź wierszyki. Wydawnictwo Olesiejuk postanowiło urozmaicić owy schemat i dodać dwa elementy, które zaciekawią szkraby. W ich książeczce “Pojazdy” znajdziemy cztery dziewięcioelementowe układanki, pod którymi zostały ukryte rysuneczki do pokolorowania. Wszystko po to aby naszym maluszkom sprawić przyjemność.

Książeczka wykonana jest z grubego kartonu z miękką okładką. W środku znajdziemy ilustrację pięciu pojazdów: wozu strażackiego, autokaru, monster trucku, ambulansu i starego klasyka. Jak możecie się domyślić, cztery pierwsze pojazdy znajdują się także na puzzlach. Kolorowanki ukryte pod nimi odwzorowują ową układankową ilustrację. Na pewno pomaga maluszkom w dopasowywaniu puzzli. Przy każdym obrazku znajdziemy dwu – trzy zdaniowy opis, który odnosi się do prezentowanego auta. Autorem owej książeczki jest Anna Wiśniewska.

"Pojazdy" - Anna Wiśniewska - Kot, kawa i książki

“Pojazdy” tak naprawdę ciężko nazwać książeczką.  Jak dla mnie jest to raczej książeczkowe opakowanie czterech układanek. Jeśli tak do tego podejdziemy to można powiedzieć, że jest to fajny pomysł. Puzzle się nie gubią, dodatkowo mamy coś więcej niż tylko zwykłe układanki. Dla małych fanów układania pozycja godna zainteresowania. Patrząc jednak na to przez pryzmat książki to można poczuć zawód. Dla mnie na pewno takim minusem jest to, że są to tylko pięć ilustracji i fakt posiadania dodatkowych urozmaiceń jakoś nie przemawia.  

"Pojazdy" - Anna Wiśniewska - Kot, kawa i książki

“Pojazdy” to pozycja dla tych, którzy poszukują kolorowych puzzli i chcą mieć je w ładnym opakowaniu. Jeśli szukacie książeczki z pojazdami, to cóż nie polecam.

O książce:
Tytuł: Pojazdy 4 układanki
Autor: Anna Wiśniewska
Wydawnictwo: Olesiejuk
Data wydania: 2014
Liczba stron: 10

 

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
3

Podsumowanie:

„Pojazdy” to tak naprawdę książeczkowe opakowaniu dla czterech dziewięcioelementowych układanek. Jeśli zatem poszukujecie kolorowych puzzli to jest to pozycja ciekawa, jeśli szukacie książeczek z pojazdami to niekoniecznie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *