"Poprawione. Jak operacje plastyczne zmieniają Polaków?" - Magda Mieśnik, Piotr Mieśnik - Kot Kawa i Ksiazki
Książki,  Mieśnik Magda,  Mieśnik Piotr,  Reportaż

„Poprawione. Jak operacje plastyczne zmieniają Polaków?” – Magda Mieśnik, Piotr Mieśnik – recenzja

Czy podobacie się sobie? Czy może macie jakieś mankamenty, które chcielibyście poprawić? A to opadająca powieka, a to zbyt duży nos a może zbyt duża oponka na brzuchu bądź za mała pupa czy piersi? Ciekawe ilu z Was zastanawiało się nad medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną? Pewnie część korzystała z niektórych zabiegów, część zbiera na operację a część stwierdza, że mnie nie stać i idzie dalej. To co kiedyś było dużym tabu, bo przecież jak oficjalnie przyznawać się do poprawiania matki natury, dziś staje się czymś normalnym. Żyjemy szybko i chcemy szybko poprawiać mankamenty ciała. Dłużej chcemy cieszyć się młodym wyglądem, w szczególności kiedy to on stanowi nasze źródło utrzymania. Operacja plastyczne to temat, który często się pojawia w mediach, od informacji kto co sobie zrobił, po te nieudane i mrożące krew w żyłach historię. Tematem tym postanowiło zająć się małżeństwo Mieśników, Magda i Piotrek, których książka “Poprawione. Jak operacje plastyczne zmieniają Polaków?” ukazała się niedawno. 

“Poprawione. Jak operacje plastyczne zmieniają Polaków?” to zbiór wywiadów ze znanymi profesorami i lekarzami ale także influencerami, celebrytami a także zawodnikiem KSW. Dzięki tym rozmowom jesteśmy w stanie przybliżyć sobie temat operacji plastycznych a także zabiegów medycyny estetycznej zarówno od strony pacjenta, jak i lekarza. Dowiemy się czemu dane osoby decydują się często, na mocno inwazyjne zabiegi byle tylko wyglądać lepiej. Czasem stoi za tym kwestia zdrowotna, urazy związane z wypadkami czy chorobami a czasem chęć bycia piękniejszym, chęć poprawienia tego czym obdarzyła nas natura. Bywa, że jest to zwykła gonitwa za ideałem piękna a czasem stoją za tym problemy psychiczne, chociażby dysmorfofobia, wtedy co bardziej od chirurga plastycznego przyda się psychiatra. 

Magda i Piotr Mieśnik w swoich wywiadach rzucają nam światło na chirurgię plastyczną i to niekoniecznie jasnego światła, choć i to się zdarza. Bo warto wiedzieć, że nie zawsze efekt pracy lekarza jest taki jakbyśmy chcieli, że może nie warto oszczędzać na zabiegach bo zamiast piękna będziemy podziwiać szpetotę. No i może te wakacje w Turcji, w których poprawimy sobie tu i owo, to nie jest taki dobry pomysł. No właśnie, pewnie obiło Wam się o uszy owe “plastyczne” podróże do Turcji. Z tej książki dowiecie się co kryje się za jej popularnością.  Autorzy wyciągnęli przypadki tych nieudanych operacji i skutków z jakimi muszą mierzyć się pacjenci. Często zamiast cieszyć się ze swego piękna, będą musieli żyć z bliznami i oszpeceniem. W końcu operacje plastyczne to dość poważne operacje a konsekwencje po nich mogą być dość dramatyczne. 

“Poprawione. Jak operacja plastyczne zmieniają Polaków?” to nie tylko opowieści, które zniechęcają czy wzbudzają strach. To także historie dające nadzieję, pokazujące jak operacje plastyczne mogą pomóc ludziom, wpłynąć na ich psychikę, sprawić, że poczują się lepiej albo i wyjdą z depresji. Całość ma nas bardziej zachęcić do refleksji, że gdy już decydujemy się na zabieg to sprawdźmy dwa razy lekarza bądź klinikę i, że nie zawsze reklamy czy zapewnienia influencerów są prawdziwe. Dzięki tej pozycji dowiemy się  o najpopularniejszych zabiegach i operacjach, na które decydują się Polacy a także o tych najbardziej niebezpiecznych. Przeczytamy wywiad o zabiegach medycyny estetycznej i operacja narządów intymnych, tematu, z którego coraz bardziej schodzi łatka tabu i zmowa milczenia. A także dowiemy się o modzie na prywatne gabinety “odnowy”. 

Magda Mieśnik i Piotr Mieśnik stworzyli lekturę, która przybliża nam chirurgię plastyczną i medycynę estetyczną. Rzuca na nią więcej światła, nie tylko jeśli chodzi o zabiegi ale także o pobudki jakimi kierują się pacjenci. Otwiera nam drzwi do tego świata, którym interesujemy się nieśmiało. Rozszyfrowuje niektóre tajemnice i wyjaśnia co nie co. Może nie jest to książka, po której będziemy w pełni usatysfakcjonowani, że wiemy już wszystko a liczbami i danymi możemy sypać jak z rękawa. Wydaje mi się jednak, że nie taki był jej cel. Zamiast danych mamy ludzkie historie, spisane słowa, które czasem działają i obrazują lepiej niż nie wiadomo ile wykresów czy tabelek z danymi. Jest to na pewno ciekawa i wartościowa książka, która po “Prostytutkach” i “Seksualnym życiu Polaków” odsłania kolejny aspekt naszego życia, który owiany jest tajemnicą i tabu. 

“Poprawione. Jak operacje plastyczne zmieniają Polaków?”  to zbiór wywiadów, które otwierają nam świat chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. W szczerych rozmowach dowiemy się czemu ludzie decydują się na taką ingerencję w ciało, jakie mogą być konsekwencję i, że nie zawsze pogoń za pięknem kończy się dobrze. To rozmowy zarówno z ludźmi, którzy poddali się zabiegom jak i z tymi, którzy je wykonują. Dzięki temu mamy szerszy konspekt tego aspektu. Jeśli więc chcecie zasięgnąć trochę wiedzy z tej dziedziny to powinniście sięgnąć po ową pozycję.

 

O książce:

Tytuł: „Poprawione. Jak operacje plastyczne zmieniają Polaków”
Autor: Magda Mieśnik, Piotr Mieśnik
Wydawnictwo: Muza
Data premiery: 225-10-2023
Gatunek: Reportaż
Liczba stron: 320

 

Sprawdź, gdzie kupić:

Ocena:

Podsumowanie:

“Poprawione. Jak operacje plastyczne zmieniają Polaków?”  to zbiór wywiadów, które otwierają nam świat chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. W szczerych rozmowach dowiemy się czemu ludzie decydują się na taką ingerencję w ciało, jakie mogą być konsekwencję i, że nie zawsze pogoń za pięknem kończy się dobrze. To rozmowy zarówno z ludźmi, którzy poddali się zabiegom jak i z tymi, którzy je wykonują. Dzięki temu mamy szerszy konspekt tego aspektu. Jeśli więc chcecie zasięgnąć trochę wiedzy z tej dziedziny to powinniście sięgnąć po ową pozycję.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *