"Obrazki maluszka - Kolory" od AWM - Kot, kawa i książki
Kontrastowe i obrazkowe,  Książki dla dzieci

„Obrazki maluszka – Kolory” od AWM – recenzja

Nasze maluszki przepełnia ciekawość. Chcą wszędzie zajrzeć i wszystko zobaczyć. Nie ma co się temu dziwić bo świat jest ogromny, ilość rzeczy do poznania niewyobrażalnie wielka więc trzeba być ciekawskim. W tym zdobywaniu wiedzy i zaspokajaniu odkrywaniu nowych rzeczy bardzo pomocne są książeczki. Książeczki, które nauczą i pokażą to co chwilowo jest poza zasięgiem wzroku. Jedną z takich pozycji jest książeczka “Obrazki maluszka – kolory”, wydana przez Agencję Wydawniczą Jerzy Mostowski (AWM).

Wspomniane “Kolory” to mała książeczka, w kształcie harmonijki. Wykonana z twardego kartonu z zaokrąglonymi rogami jest odporna na to co może przytrafić się w małych rączka a zarazem bezpieczna. Składa się z dwunastu kolorowych zwierzątek wśród, których znajdziemy brązowego łosia, niebieskiego wieloryba czy fioletowego ślimaka.. Każde z nich umieszczone jest na osobnej błyszczącej stronie. Ilustracje są bardzo przyjemne  i powodujące uśmiech. No bo jak tu się nie uśmiechnąć do czerwonego kraba z wielkim uśmiechem czy przyjaznego pomarańczowego lwa.

"Obrazki maluszka - Kolory" od AWM  - Kot, kawa i książki

Warto dodać, że nie są to proste obrazki jakie znajdujemy w książeczka dla niemowląt. Zawierają one trochę szczegółów a także elementów urozmaicających obrazek, zaczynając od płatków śniegu przy polarnym misiu a kończąc na kwiatkach i ptaszku przy różowym flamingu. Mniejsze maluszki może to trochę rozpraszać ale dla większych stanowi ciekawe urozmaicenie.

Na mnie, jako mamy maluszka, zrobiła bardzo dobre wrażenie. Jest ciekawa, miła dla oka a budowa harmonijkowa sprawia, że jest niestandardową książeczką. Mój szkrab także podziela tą opinie. Często po nią sięga, rozkłada i patrzy na obrazki. Aktualnie jego ulubionym zajęciem jest wskazywaniem paluszkiem na obrazek i domaganie się odpowiedzi co to za tajemny stwór się na nim znajduje.

W serii Obrazki maluszka znajdują się jeszcze cztery inne książeczki “Buźki”, “Mniam Mniam”, “Na wsi” i “Safari”. Nie wiem jak one ale “kolory” mogę śmiało polecić jako pozycje warto posiadania w bibliotece maluszka.

O książce:
Tytuł: Kolory
Autor: Piotr Kozera 

Seria: Obrazki maluszka
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski
Data wydania: 2017

Ocena:
  • Książeczka zainteresowała nas:
  • Ilustracje zaciekawiły nas:
  • Wydanie urzekło nas:
5

Podsumowanie:

„Obrazki maluszka – Kolory” są pozycją, którą warto mieć w biblioteczce maluszka. Przyjemne, kolorowe obrazki uczą szkraby kolorów ale także odkrywają przed nimi świat zwierząt.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *