“W umyśle mordercy. Cień bestii” - Łukasz Wroński - Kot, kawa i książki
Kryminał, sensacja, thriller,  Książki

“W umyśle mordercy. Cień bestii” – Łukasz Wroński – recenzja

Potwory? Często kojarzone z bajkami, straszone nimi dzieci, ale czy zdajemy sobie sprawę, że mogą czaić się tuż obok nas? Że potworem może okazać się miły pan ze sklepu, zawsze witający nas słowami “Dzień Dobry”? Dobrze ukryci, skrywający swoje prawdziwe oblicze, czekają tylko na okazję, na chwilę nieuwagi, na odpowiedni moment. Zdemaskować ich próbuje Łukasz Wroński w swojej książce “W umyśle mordercy. Cień bestii”. 

Dr Łukasz Wroński to psycholog specjalizujący się w psychologii sądowej, śledczej i klinicznej. W swojej pracy często zagląda w umysły przestępców, by poznać ich motywację, odkryć, co nimi kierowało. Tym razem zaprasza nas, czytelników, do tej mrocznej i niebezpiecznej wędrówki. Czy jesteście zatem gotowi aby sięgnąć po książkę “W umyśle mordercy. Cień bestii” i wyruszyć do świata, który z jednej strony jest przerażający a z drugiej fascynujący? 

Książka podzielona jest na trzy części, w których poznajemy seryjnych morderców seksualnych, emocjonalnych i psychopatycznych zabójców. Kilkanaście rozdziałów przybliża nam sylwetki znanych bardziej lub mniej zbrodniarzy, którzy z różnych pobudek mordowali i znęcali się nad innymi. Autor nie tylko kreśli ich profile, odsłaniając mroczne zakamarki ich umysłów, ale też ukazuje gehennę ofiar i metody działania organów ścigania. 

“W umyśle mordercy. Cień bestii” to zwięzła prezentacja sylwetek najbardziej okrutnych morderców. Sprawia, że jest to dobra pozycja dla osób, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z tą tematykach. Dla osób, które już zgłębili temat seryjnych psychopatów, może być odrobinę nudna, bo nie wniesie zbyt wiele nowego. Autor w przystępny sposób opisuje nam “potwory”, które grasowały wokół nas. Przybliża nam ich umysły i zbrodnie, a z drugiej strony przestrzega przed nadmierną ufnością i beztroską, uświadamiając, że zło może czaić się tuż obok. Pokazuje, że nie powinniśmy lekceważyć potencjalnego zagrożenia i zawsze zachowywać czujność. 

Książka, mimo tematyki, napisana jest lekko i płynnie, co sprawia, że czyta się ją szybko i z zainteresowaniem. Autor nie stroni od drastycznych opisów zbrodni, więc nie jest to pozycja dla wrażliwych osób. Nie jest to także typowa literatura faktu, bo autor faktom a także przypuszczeniom czy też domysłom nadał literacki szlif, aby były one bardziej przystępne dla czytelnika. Oprócz dawki wiedzy o mordercach i ich zbrodniach, autor przekazuje nam informację na temat typów osobowości a także zaburzeń psychicznych.  

“W umyśle mordercy. Cień bestii” to połączenie thrillera z literaturą faktu. Książka z pewnością uświadamia czytelnikowi, że potwory mogą czaić tuż obok nas. Zainteresuje miłośników mrocznych historii, dostarczając im odpowiedniej dawki strachu i skłaniając do refleksji. Polecam ją wszystkim, którzy chcą poznać zło w ludzkiej skórze w skondensowanej formie. 

O książce:

Tytuł: W umyśle mordercy. Cień bestii
Autor: Łukasz Wroński
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data premiery: 2024-04-24
Liczba stron:  368
Gatunek: Kryminał, sensacja, thriller

 

Sprawdź, gdzie kupić:

 

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Akcja wciągnęła mnie:
  • Narracja uwiodła mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
4

Podsumowanie:

“W umyśle mordercy. Cień bestii” to połączenie thrillera z literaturą faktu. Książka z pewnością uświadamia czytelnikowi, że potwory mogą czaić tuż obok nas. Zainteresuje miłośników mrocznych historii, dostarczając im odpowiedniej dawki strachu i skłaniając do refleksji. Polecam ją wszystkim, którzy chcą poznać zło w ludzkiej skórze w skondensowanej formie. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *