-
“Obserwator śmierci” – Chris Carter – recenzja
Czy istnieje zbrodnia doskonała? Czy można schwytać mordercę, który jest niczym duch? To pytania, na które próbuje odpowiedzieć Chris Carter w najnowszej, trzynastej już części serii o Robercie Hunterze, „Obserwatorze śmierci”. Części, w której to detektywi Specjalnej Jednostki Wydziału Zabójstw LA stają przed niemal niemożliwym zadaniem: schwytaniem seryjnego mordercy, który z niezwykłą precyzją maskuje swoje zbrodnie, sprawiając, że wyglądają jak nieszczęśliwe wypadki. Kiedy podczas rutynowej sekcji zwłok, doktor Carolyn Hove odkrywa, że ofiara wypadku samochodowego była torturowana przed śmiercią, a sam wypadek miał jedynie zatuszować ślady zbrodni. Hunter i Garcia zaczynają śledztwo. Brak miejsca zbrodni, motywu i powiązań między ofiarami sprawia, że śledczy błądzą po omacku, a sprawa wydaje się…
-
“Król uzdrowiska” – Marek Stelar – recenzja
Tęskniliście za absurdalnymi przygodami Miśka i jego ekscentrycznego szwagra Zdzicha? Jeśli tak to mam dla Was dobrą wiadomość. Marek Stelar powraca z nową porcją dobrego humoru i zwariowanych przygód, tym razem przenosząc nas do malowniczego uzdrowiska. „Król uzdrowiska” to trzeci tom serii „Góra kłopotów”, który z pewnością przypadnie do gustu fanom poprzednich części. Tym razem w centrum wydarzeń znajduje się ślub szwagra Miśka. Ta informacja zaskakuje wszystkich, zwłaszcza samego Miśka, który ma spore wątpliwości co do intencji nowej wybranki serca jego krewnego. Narzeczeni w prezencie przedślubnym otrzymują pobyt w sanatorium w Kamieniu Pomorskim, a towarzyszyć im ma nie kto inny jak Misiek. Tam, wśród kuracjuszy i zabiegów leczniczych, dochodzi do…
-
“Przebudzenie” – Jack Ketchum – recenzja
Jack Ketchum to autor znany miłośnikom horrorów. Jego pozycje do dziś budzą skrajne emocje, powodując nie tylko obrzydzenie ale także pierwotny strach. Tym razem mamy możliwość przeniesienia się na malownicze, ale skrywające mroczne tajemnice greckie wyspy. To właśnie tu, w tle starożytnych ruin i mistycznych legend, rozgrywa się historia, która początkowo kusi obietnicą fascynującej przygody, by następnie przerodzić się w koszmarny sen. Czas na “Przebudzenie”. Fabuła książki skupia się na grupie przyjaciół, których wakacyjny wypoczynek przeradza się w koszmarny sen. Wszystko zaczyna się od tajemniczej Lelii, kobiety obdarzonej mroczną mocą, która wplątuje ich w sieć intryg i śmierci. Bo Lelia żyje po to by uwodzić i niszczyć. Czy uda im się…
-
„Diablak” – Grzegorz Mirosław – recenzja
Byliście kiedyś w Beskidzie Żywieckim? Spacerowaliśmy ścieżkami Babiogórskiego Parku Narodowego i podziwialiście piękno przyrody? A czy przyszło Wam do głowy, że te urokliwe górskie tereny mogą być tłem dla morderczych rytuałów i starosłowiańskich bóstw? Że po tych samych ścieżkach co Wy chodzą członkowie tajnej organizacji, którzy nie zawahają się przed niczym? Czas udać się w podróż na Diablak, zwany też Babią Górą i poznać mroczną historię stworzoną przez Grzegorza Mirosława. Zuzanna Szczerbska znika w nocy z pensjonatu w Beskidzie Żywieckim. Kasia, jej przyjaciółka, zaniepokojona tym faktem dzwoni po pomoc do jej wujka. Strach o Zuzę przybiera na sile, gdy w Babiogórskim Parku Narodowym zostają znalezione zwłoki młodych kobiet. Niefortunne zbiegi…
-
“Pomroki” – Mariusz Kanios – recenzja przedpremierowa
Są historie, które potrafią wzbudzić silne emocje. Złość, niedowierzanie, oburzenie. Czytając pragniemy wierzyć, że to tylko fikcja literacka ale nasza podświadomość podpowiada nam, że to może być prawda. Właśnie taką historię przygotował dla czytelników Mariusz Kanios w swojej najnowszej książce “Pomroki”. To opowieść, która siłą ognia pragnie zabrać prawdę do grobu, pytanie czy jej się uda? W pożarze ginie starsza kobieta. Wszystko wskazuje, że mamy do czynienia z nieszczęśliwym wypadkiem ale działania prokuratorskie trzeba przeprowadzić. Do wyjaśnienia sprawy zostaje skierowany prokurator Michał Stróż, a wiedzcie, że jest człowiekiem, którym nie da sobą manipulować a wydobycie prawdy jest jego głównym celem. Sprawa na pozór wydawała się prosta, ale gdy nasz bohater…
-
“Noc poślubna” – Przemysław Borkowski – recenzja
Dzień ślubu, dopracowany i dopieszczony w szczegółach ma być wyjątkowym wydarzeniem. Według ustalonego scenariusza ma płynąć bez problemów. Ślub, wesele i noc poślubna. Cóż, czasami jednak los ma całkowicie inne plany niż by chciało Państwo Młodzi. Ot trochę popsuje w tym idealnym planie, zepsuje klimatyzację albo ożywi las wisielców, dla każdego coś ciekawego. Taką dość nietypową noc poślubną swoim bohaterom postanowił zafundować Przemysław Borkowski. Sięgnijcie po lekturę “Noc poślubna” i zobaczcie co może pójść nie tak. Justyna i Kamil, powiedzieli sobie tak i razem z gośćmi udają się do pałacyku na wesele. Jak się okazuje owy pałacyk umiejscowiony jest w lesie wisielców. Pierwszy pstryczek w nos od losu. Na miejscu…
-
“Anubis” – Przemysław Piotrowski – recenzja
Anubis, egipski bóg o głowie szakala, związany z mumifikacją i życiem pozagrobowym, postanowił zawitać do Zielonej Góry. To tu, pięć lat temu znaleziono zmumifikowane zwłoki. Akta sprawy zdążyły się zakurzyć w Archiwum X i pewnie dalej by się kurzyły gdyby nie meldunek z Interpolu. W Hurghady znaleziono zmumifikowane zwłoki a sprawa podobna jest do tej z Zielonej Góry. Czyżby te sprawy coś łączyło? Komendant Romuald Czarnecki postanawia oddelegować to sprawy, nie kogo innego jak Igora Brudnego. W ramach prowadzonego śledztwa, wysyła go do Egiptu aby dowiedział się czegoś więcej. Z naszym bohaterem ma lecieć aspirant Jagna Witos. Jak możecie się domyślić, nie podoba się to Julce Zawadzkiej. Czyżby obudziła się zazdrość,…
-
“P.S. Dzięki za zbrodnie” – Elly Griffiths – recenzja
Czy słyszeliście kiedyś o zawodzie: konsultantka do spraw morderstw? Brzmi intrygująco, prawda? Kojarzy się z pracę w policji ale Was zaskoczę i powiem, że konsultantka do spraw morderstw doradza … pisarzom. Wymyśla scenariusze śmierci, planując przy tym zbrodnie doskonałą. Czasem niestety zdarza się, że sama staje się głównym bohaterem jednego ze scenariuszy. Zaintrygowani? Jeśli tak to sięgnijcie po “P.S. Dzięki za zbrodnie” – Elly Griffiths. “P.S. Dzięki za zbrodnie” rozpoczyna się od śmierci. Zmarła dziewięćdziesięciolatka – Peggy Smith. Z racji słusznego wieku jej śmierć nie budzi żadnych podejrzeń. Tak początkowo uważa detektyw Harbinder Kaur. Niestety informację, które uzyskuje od Natalki, opiekunki zmarłej zaczynają budzić pewne podejrzenia. W mieszkaniu denatki jest…
-
“Uważaj na siebie” – Jakub Bączykowski – recenzja
Gdy ciągle słyszysz “Uważaj na siebie” to czy powinieneś się bać? Czy urwana w połowie linia życia powinna budzić obawy? Czy przystojny wikary może namieszać w związku? Czy białe porsche przynosi kłopoty? No i dlaczego nikt nie chce jeść kimchi? Intrygujące pytania, nieprawdaż? Jeśli chcecie poznać na nie odpowiedzi to powinniście sięgnąć po książkę Jakuba Bączykowskiego “Uważaj na siebie”. Głównym bohaterem jest Paweł, którego mogliście poznać w “Stanie się coś złego”. Razem ze swoim partnerem Sebastianem postanawiają sprzedać swój dom mieszczący się w podwarszawskiej miejscowości i osiedlić się na Podlasiu. W końcu mają tam przyjemną chatkę. W tym sielskim otoczeniu mają zamiar rozpocząć spokojne życie, ale czy będzie im to…
-
“Szeptanka” – Karolina Głogowska – recenzja
Bywają książki nieoczywiste. Takie, które niepozornie otulają czytelnika swoją historią. Niczego nieświadomi, powoli wciągamy się w opowieść by za chwilę nie móc się od niej oderwać. Zaciekawieni, z przyspieszonym tętnem odkrywamy tajemnice przeszłości. Taka właśnie jest książka Karoliny Głogowskiej “Szeptanka”. Książka, która sprawia, że przepadniecie. “Szeptanka” zaczyna się dość zwyczajnie. Hela, piętnastoletnia, inteligenta dziewczyna zostaje wyrzucona z gdańskiego liceum. W międzyczasie jej mama Matylda nie tylko traci pracę ale otrzymuje telefon, który zmuszą obie bohaterki do wyjazdu na kociewską wieś. Do rodziny a dokładnie babci i prababci Heli. Nie zapowiada się to przyjemna wizyta bo relacje rodzinnie, delikatnie mówiąc są dość chłodne. Powiecie, i co w tym ciekawego? To śpieszę…