"Balsam dla Duszy Miłośnika Kotów" – Jack Canfield, Marty Becker, Mark Victor Hansen, Carol Kline, Amy D. Shojai
Becker Marty,  Canfield Jack,  Hansen Mark Victor,  Kline Calor,  Książki,  Literatura piękna,  Rebis,  Shojai Amy D.

„Balsam dla Duszy Miłośnika Kotów” – Jack Canfield, Marty Becker, Mark Victor Hansen, Carol Kline, Amy D. Shojai – recenzja

Są takie książki, które pozostają na długo w pamięci. Książki, które budzą w nas różnego rodzaju emocje, od śmiechu po łzy.  Takie tytuły warto posiadać i powracać do nich, kiedy tylko najdzie nas ochota. Przykładem takiej książki jest zbiór opowiadań pod tytułem „Balsam dla Duszy miłośnika kotów” i jak możecie się domyślić opowiada historię o małych stworzenia jakimi są koty, które na co dzień nie zawsze są docenianie.

Koty, tajemnicze zwierzęta, o których krążą różnego rodzaju historię i przesądy. Koty uwielbiane przez jednych i znienawidzone przez drugich. Potrafiące wzruszyć i rozchmurzyć każdego. Bo czy można się smucić gdy małe, puchate i mruczące stworzonko przyjdzie się przytulić? Posiadacze tych czworonogów wiedzą o czym mówię.

Balsam dla Duszy miłośnika kotów” jak wspomniałam składa się z wielu opowiadań, które zostały podzielone na osiem tematyczny działów. Jak możemy z okładki wyczytać „co kot, to obyczaj” taki i co opowiadanie to inne. Znajdziemy tu i radość i łzy, wzruszenie i oddanie. Wszystkie emocje, które mogą towarzyszyć uczuciu jakim darzy się zwierzęta. Te niewiarygodne historię sprawią, że nawet najwięksi przeciwnicy kotów spojrzą na nich łagodniejszym okiem.

Ciężko tu pisać o stylu gdyż mamy tu wielu autorów, którzy nie są pisarzami a zwykłymi ludźmi, którzy oddali swoje serce tym uroczym czworonogą. Dlatego też pełno jest tu emocji, które otaczając nas. Jedne opowiastki są ciekawsze i lepsze, drugie gorsze. Niemniej po przeczytaniu całości jesteśmy tak zauroczeni światem kotów, że o wszelkich minusach zapomnimy.

Cóż więcej mogę napisać, „Balsam dla Duszy miłośnika kotów” jest dla każdego, i dla miłośników kotów i dla sceptyków. Dla tych co chcą poprawić sobie humor i oderwać się na chwilę od rzeczywistości. Bo posiadanie kota czyni z nas szczęściarzy, bo przecież to kot wybiera tego kto mu będzie służył 🙂

O książce:
Tytuł: Balsam dla duszy miłośnika kotów
Tytuł oryginalny: Chicken Soup for the Cat Lover’s Soul
Autor: Jack Canfield, Marty Becker, Mark Victor Hansen, Calor Kline, Amy D. Shojai

Tłumaczenie: Ewelina Jagła
Wydawnictwo: Rebis

Data wydania: 2007
Liczba stron: 440

 

Sprawdź, gdzie kupić:

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
5

Podsumowanie:

„Balsam dla Duszy miłośnika kotów” jest dla każdego, i dla miłośników kotów i dla sceptyków. Dla tych co chcą poprawić sobie humor i oderwać się na chwilę od rzeczywistości. Bo posiadanie kota czyni z nas szczęściarzy, bo przecież to kot wybiera tego kto mu będzie służył.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *