"Dom głosów" - Donato Carrisi - kot kawa i ksiazki
Kryminał, sensacja, thriller,  Książki

„Dom głosów” – Donato Carrisi – recenzja

“#1: Ufaj tylko mamie i tacie.
#2: Obcy są zagrożeniem
#3. Nigdy nie zdradzaj swojego imienia obcym.
#4. Nigdy nie zbliżaj się obcych i nie pozwalaj, by oni zbliżyli się do ciebie.
#5. Jeśli nieznajomy woła cię po imieniu, uciekaj.”

Pięć, niby prostych zasad. Zasad, według, których masz żyć i które mają Cię chronić. Czy jesteś w stanie ich przestrzegać? Czy uciekniesz gdy ktoś zawoła Cię po imieniu? Jesteś gotowy sprawdzić co się stanie gdy jedną z nich złamiesz?

Donato Carrisi, włoski pisarz i scenarzysta, laureat licznych nagród i wyróżnień, podbił rynek czytelniczy swoimi powieściami oferującymi czytelnikowi niezapomniane przeżycia. Nie inaczej jest z jego najnowszą książką “Dom głosów”, która zabiera nas do świata Hanny Hall, dziewczynki, która żyła według wspomnianych wcześniej zasad. Do świata zmagań z tajemnicami z przeszłości, które brutalnie atakują teraźniejszość.

"Dom głosów" - Donato Carrisi - kot kawa i ksiazki

Pietro Gerber jest psychologiem dziecięcym, specjalizującym się w terapii poprzez hipnozę. Pewnego dnia zostaje poproszony o pomoc w dokończeniu terapii dorosłej osoby. I mimo, że jego pacjenci mają przeważnie kilka, kilkanaście lat to decyduje się pomóc. Pacjentką jest Hanna Hall, kobieta, która zmaga się z traumatycznymi wydarzeniami w przeszłości. Tak o to, razem z Pietro zostajemy wplątani w niesamowitą intrygę pełną tajemnic i podszytą strachem. Czy naszemu bohaterowi uda się doprowadzić ową terapię do końca i wyjaśnić co stało się dawno temu? A może odkryje prawdę, która go zaskoczy?

“Dom głosów” to książka, która wciąga od pierwszej strony. Autor osadza nas w środku akcji, bawiąc się przy tym nami. Buduje historię składającą się z wielu elementów i umiejętnie je odsłania. Sprawia, że z wypiekami na twarzy śledzimy losy bohaterów, podążając obraną ścieżką. Ścieżką, która jest pełna ślepych zaułków i ostrych zakrętów. To właśnie owe tajemnice i niedopowiedzenia budują napięcie i przyspieszają nam oddech. Donato Carrisi porywa nas swoją historią i nie pozwala odejść, strona po stronie zanurzamy się w stworzoną przez niego intrygę, osiadamy w odmętach psychologicznych tajemnic i coraz szerzej otwieramy oczy. Tak samo jak buduje napięcie tak i zwiększa naszą ciekawość nie pozwalając odłożyć nam książki póki nie poznamy prawdy.

"Dom głosów" - Donato Carrisi - kot kawa i ksiazki

Książka Donato Carrisi łączy w sobie elementy thrillera psychologicznego i kryminału. Zagłębiamy się w umysły bohaterów i krążymy wokół tajemnic do wyjaśnienia. Niczym detektywi odkopujemy pojedyncze sekrety, skrzętnie ukryte w odmętach umysłu. “Dom głosów” jest powieścią wielowymiarową, która odkrywa przed nami wiele różnych aspektów. Próbuje pokazać nam świat widziany oczami dziecka, to jak wyobraźnia może ubarwiać rzeczywistość, jak postrzeganie dobra i zła może być zaburzone. To także pokaz tego jak można kimś manipulować, jak nakłaniać by wierzył w to co chcemy. To historia przesycona smutnymi emocjami, czytamy o stracie i cierpieniu, i tym jaki niesie to za sobą ból. To opowieść o zmaganiach z przeszłością, o tym jak wpływa na nasze życie teraźniejsze a także o prawdzie, prawdzie o samym sobie.

Donato Carrisi stworzył książkę, która Was pochłonie. Zaserwuje Wam wszystko to czego oczekiwalibyście od tego typu pozycji. Uwiedzie Was i pozostanie na długo w Waszej pamięci. Myślę, że nie warto dłużej się zastanawiać tylko czas po nią sięgnąć i poznać Hannę Hall i Pietre Gerbera.

O książce:
Tytuł: Dom głosów
Tytuł oryginalny: La casa delle voci
Autor: Donato Carrisi
Tłumaczenie: Anna Osmólska – Mętrak
Wydawnictwo: Albatros

Data wydania: 16-06-2021
Liczba stron: 352
Cykl: Pietro Gerber (tom 1)
Gatunek: Kryminał, sensacja, thriller

 

Oficjalna recenzja portalu:

 

Sprawdź, gdzie kupić:

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Akcja wciągnęła mnie:
  • Narracja uwiodła mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
  • Postacie zawładnęły mną:
4

Podsumowanie:

„Dom głosów” to książka, która Was pochłonie. Zaserwuje Wam wszystko to czego oczekiwalibyście od tego typu pozycji. Uwiedzie Was i pozostanie na długo w Waszej pamięci. Myślę, że nie warto dłużej się zastanawiać tylko czas po nią sięgnąć.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *