"Niegrzeczne święta" - Meg Adams, Justyna Chrobak , Ewelina Dobosz, Anna Langner, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Kinga Litkowiec, Beata Majewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Emilia Szelest, Robert Ziębiński
Książki,  Literatura obyczajowa

„Niegrzeczne święta” – Meg Adams, Justyna Chrobak , Ewelina Dobosz, Anna Langner, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Kinga Litkowiec, Beata Majewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Emilia Szelest, Robert Ziębiński – recenzja

Święta to czas kiedy mamy ochotę zanurzyć się w fotelu, sięgnąć po lekturę i oderwać od rzeczywistości. Chcemy poczuć magię świąt, uwierzyć w cuda, być świadkami szczęśliwych zbiegów okoliczności. Na rynku wydawniczym mamy wiele powieści, które spełnią nasze pragnienia a do tego jeszcze je olukrują, i to tak, że poziom cukru wzrośnie niebezpiecznie. Ale co gdy zamiast na marcepan mamy ochotę na czekoladę z chili? Niby słodkie a jednak pozostawia odrobinę pikanterii rumieniąc przy tym policzki. Tak więc gdy najdzie Was taka ochota to powinniście sięgnąć po antologię “Niegrzeczne święta”, która skrywa dziesięć opowiadań z erotycznym dreszczykiem w tle. 

“Niegrzeczne święta” rozpoczyna opowiadanie Meg  Adams. Pisarka ze Śląska rzuca nas w wir “Świątecznej ucieczki” zapewniając gorące doznania przeznaczenia. Autorem kolejnego opowiadania jest istny rodzynek w damskim towarzystwie czyli Robert Ziębiński. Jego “Śnieg w jej włosach” zanurzy nas w pragnieniach, przeszłości i poszukiwaniach. Czy owocnych? Anna Langer w “Dziewczynie pod choinkę” zaserwuje nam zabawne i nieoczekiwanie spotkanie pewnego kawalera z niespodziewanym, skąpo ubranym gościem. “Nim skończy się rok” Emilii Szelest przeniesie nas na lotnisko, gdzie w towarzystwie dwójki przypadkowo poznanych ludzi spędzimy namiętnego sylwestra. Półmetek rozpocznie opowiadanie Kingi Litkowiec “Nieproszony gość”, które z włoskim temperamentem wciągnie nas w mafijny świat. Beata Majewska dostarczy nam sporo wrażeń w “Wigilijnym napadzie”, kiedy to natrafimy na dość nietypowego włamywacza. Agnieszka Lingas – Łoniewska w “Rozpakuj mnie jak prezent” zafunduje nam występ przed kamerką seksownego mikołaja. Skoro ma być gorąco to nie może zabraknąć tańca. Justyna Chrobok spędzi nami więc “Sylwestra w rytmie kizomby”, gdzie zrobi się parno od pożądania. “Noworoczne wspomnienie” Eweliny Dobosz ożywi mocne wspomnienia i pokaże, że czasami zbiegi okoliczności da się wyjaśnić. Antologię zakończymy dość mocnym akcentem bo wylądujemy na księżycu gdzie Katarzyna Berenika Miszczuk zafunduje nam nie tylko “Pocałunek pod jemiołą”.

Opowiadania są dość specyficzną literaturą, dość krótkie w formie nie przebierają w słowa a autor albo uwiedzie nas od pierwszych zdań ale zapewni nam nudne oczekiwanie na koniec, który na szczęście następuje dość szybko. Pozwalają nam poznać kunszt literacki twórcy, zasmakować w jego stylu a jednocześnie się nie znudzić. Właśnie takie są “Niegrzeczne święta”, smakujemy je w odpowiedniej dawce, w proporcjach dobrze wymieszanych, w których wyczujemy zarówno świąteczno – noworoczną magię, zbiegi okoliczności jak i  nutę pikanterii splątanych ciał. Nie dostaniemy tu mocnej erotyki a tylko jej liźniemy. Nie zaznamy tu nadmiaru słodkości, raczej otrzymamy odpowiednią dawkę do spożycia po wigilijnych dokładkach serniczka.  Jedne opowiadania sprawią, że na chwilę zapomnicie o otaczającym świecie, jedne sprawią, że zaczniecie się śmiać a jeszcze inne zapomnicie po ostatniej stronie. Nie ma też co ukrywać, że mogą (choć nie muszą) spowodować lekkie rumieńce na zaczytanych twarzach, choć zawsze możecie to zrzucić na grzane wino, które popijacie przy lekturze. Można zatem powiedzieć, że całość tworzy piernikowo – pikantną mieszankę w sam raz na grudniowe wieczory. 

“Niegrzeczne święta” to lekki i sympatyczny zbiór opowiadań, który sprawi, że miło spędzicie przy nim czas. Troszkę się ubawicie, troszkę osłodzicie i zaznacie troszkę tej niegrzecznej pikanterii. Jeśli więc szukacie takiej pozycji to owa antologia sprawdzi się bardzo dobrze.

O książce:
Tytuł: Niegrzeczne święta
Autor: Meg Adams, Justyna Chrobak,
Ewelina Dobosz, Anna Langner,
Agnieszka Lingas-Łoniewska, Kinga Litkowiec,
Beata Majewska, Katarzyna Berenika Miszczuk,
Emilia Szelest, Robert Ziębiński

Wydawnictwo: Kobiece

Data wydania: 12-11-2020
Liczba stron: 432

 

Oficjalna recenzja portalu:

 

Sprawdź, gdzie kupić:

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Akcja wciągnęła mnie:
  • Narracja uwiodła mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
  • Postacie zawładnęły mną:
3

Podsumowanie:

“Niegrzeczne święta” to lekki i sympatyczny zbiór opowiadań, który sprawi, że miło spędzicie przy nim czas. Troszkę się ubawicie, troszkę osłodzicie i zaznacie troszkę tej niegrzecznej pikanterii. Jeśli więc szukacie takiej pozycji to owa antologia sprawdzi się bardzo dobrze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *