“Perfumeria na rozstaju dróg” - Magdalena Witkiewicz - kot kawa i ksiazki
Książki,  Literatura obyczajowa

“Perfumeria na rozstaju dróg” – Magdalena Witkiewicz – recenzja

Mała Przytulna to małe miasteczko, które warto odwiedzić. Właśnie tam, na rozstaju dróg znajduje się małe perfumeria, którą prowadzi niezwykła kobieta. Kobieta, która potrafi zajrzeć w głąb Was i stworzyć dla Was niepowtarzalny zapach, który otuli aromatami tak cudownymi, że przepadniecie? Nie wierzycie co? Poznajcie zatem historię Laury i jej niesamowitego daru, którą opowie Magdalena Witkiewicz w “Perfumerii na rozstaju dróg”

 

„Ale Dom jest tam, gdzie są przyjaciele, życzliwi ludzie, gdzie nikt nie sadzi żywopłotu, by nie widzieć twoich okien…”

 

Magdalena Witkiewicz, to polska autorka, która podbija serca czytelników. Zabiera ich w podróże pełne emocji i ciepła, otula nadzieją i powoduje uśmiech. Na stronach swych powieści przemyca dobre rady, motywuje i napędza do działania. Taka właśnie jej najnowsza powieść “Perfumeria na rozstaju dróg”, która opowiada, wspomnianą wcześniej, historię Laury. Laury, którą los mocno doświadczył ale dzięki zbiegom okoliczności i dobru innych osób znalazła szczęście. 

Laura wraz z córką Gabrysią wprowadzają się do domu na rozstaju dróg w Małej Przytulnej. To tu zamierzają rozpocząć nowy rozdział życia i może spełnić marzenia? Wkraczają powoli w świat mieszkańców miasteczka, poznając ich historię, w których skrywa się wiele emocji. Czasem jest to smutek i tęsknota a czasem radość i uśmiech. To tu Laura nieśmiało odkrywa przed innymi swój talent w komponowaniu niepowtarzalnych perfum, zapachów, które potrafią odmienić ich właściciela. Czy uda się zatem stworzyć coś dla siebie by w końcu spełnić marzenia? 

 

„…do podróży ciągnie człowieka wtedy, gdy mu czegoś brakuje w tym miejscu, w którym się znajduje.”

 

“Perfumeria na rozstaju dróg” to lekka i przyjemna powieść, którą śmiało przeczytacie w jeden wieczór. Wciągnie Was i zainteresuje choć trzeba przyznać, że pełna jest niesamowitych zbiegów losu, w które dość ciężko uwierzyć. A może to dlatego, że na co dzień nie spotykamy tyle bezinteresownej dobroci od innych? To historia, która otuli Was swoją magią, sprawi, że utoniecie w aromatach zapachów i natchniecie się optymizmem. Zapragniecie wierzyć, że dobrzy ludzie istnieją, że warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji. Spojrzycie na życie i sami stwierdzicie, że może być pełne niespodzianek i dziwnych zbiegów okoliczności. 

Po powieści Magdaleny Witkiewicz sięgam bez zastanowienia. Lubię zanurzać się w jej słowo pisane,  otulać się historiami, skomponowanymi by budzić emocję i zakładać różowe okulary na nos. I choć można by zarzucić “Perfumerii na rozstaju dróg” pewną naiwność czy zbyt mocną fikcję literacką to jednak nie ma to wpływu na odbiór owej książki. To właśnie ta lekkość, ta wiara w nieprawdopodobne sprawia, że czyta się ją szybko i przyjemnie. I choć poruszane są na kartach dość trudne tematy to ubrane w odpowiednie historię nie przytłaczają nas. To nie jest książka dla wszystkich albo na każdy moment, to powieść, po którą warto sięgnąć gdy chcemy by wyszło słońce, by mieć powód do uśmiechu by uciec na chwilę od szarej rzeczywistości. 

 

„Na szacunek zasługuje każdy, nawet gdy ma trzy lata. Nie wystarczy się zestarzeć, by go z automatu zyskać. Trzeba sobie na niego zapracować. A nawet najgorszy padalec ma szansę się zestarzeć i to nie znaczy, że nagle będę dla niego miła.”

 

“Perfumeria na rozstaju dróg” to pełna zapachów i aromatów książka, która Was uwiedzie. Sprawi, że na chwilę zapomnicie o rzeczywistości a uśmiech sam pojawi się na ustach. Zapragniecie udać się do Małej Przekątnej, wybić z Laurą herbatę i otrzymać wyjątkowe perfumy. Jeśli tego właśnie poszukujecie to polecam. 

O książce:
Tytuł: Perfumeria na rozstaju dróg
Autor: Magdalena Witkiewicz

Wydawnictwo: Flow

Data wydania: 2023-02-22
Liczba stron: 344
Cykl: Mała Przytulna (tom 1)
Gatunek: Literatura obyczajowa

 

“Perfumeria na rozstaju dróg” - Magdalena Witkiewicz - kot kawa i ksiazki

Sprawdź, gdzie kupić:

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Akcja wciągnęła mnie:
  • Narracja uwiodła mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
  • Postacie zawładnęły mną:
4

Podsumowanie:

“Perfumeria na rozstaju dróg” to pełna zapachów i aromatów książka, która Was uwiedzie. Sprawi, że na chwilę zapomnicie o rzeczywistości a uśmiech sam pojawi się na ustach. Zapragniecie udać się do Małej Przekątnej, wybić z Laurą herbatę i otrzymać wyjątkowe perfumy. Jeśli tego właśnie poszukujecie to polecam. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *