“Po prostu bądź” - Magdalena Witkiewicz - Kot, kawa i książki
Książki,  Literatura obyczajowa

“Po prostu bądź” – Magdalena Witkiewicz – recenzja

Życie bywa pełne niespodzianek a los potrafi prowadzić nas drogą pełną zakrętów. Czasem stawia przed nami szczęśliwe chwile pełne radości a czasem przynosi smutek i łzy. Czasem wystarczy chwila by świat, który znamy się zatrzymał i rozpadł na milion kawałków. Jeśli macie ochotę przeżyć burzę emocji i dowiedzieć się czy da się owy milion kawałków posklejać to powinniście sięgnąć po książkę Magdaleny Witkiewicz “Po prostu bądź”. 

Paulina wbrew swoim rodzicom postanawia zrealizować swoje marzenia. Pozostawia za sobą rodzimą wieś i rusza do Gdańska by studiować architekturę. Tam też poznaje miłość swojego życia, która zabarwia jej świat na różowo. Los jednak bywa przewrotny a wielkie szczęście może skończyć się nagle i niespodziewanie. Pustka pochłonęła Paulinę, otoczyła ją czarną otchłanią i tylko pomocna dłoń przyjaciela trzyma ją przed całkowitym utonięciem. Ale czy uda się jej ją uratować czy może przegra tą nierówną walkę?

“Po prostu bądź” to książka, która zabiera nas w środek emocjonalnej burzy. Szczęście, smutek, poświęcenie, oddanie, miłość to wszystko oplata nas niczym sieć. Główna bohaterka przyciąga nas do siebie, opowiada i daje odczuć każdą cząstką ciała to co przeżywa. Z drugiej strony mamy jego, przyjaciela, który jest wstanie znieść wiele ale czy wszystko? Pozwala nam zajrzeć do swoich myśli i odkryć uczucia. Powoduje to, że oddziałują nas nas różnorodne emocje, które wzruszają ale zachęcają do refleksji.  Autorka przeprowadziła nas przez trudny proces jakim jest pogodzenie się ze śmiercią. Pokazała to z różnych perspektyw, pozwalając nam dostrzec to czego często nie widzimy. Zabrała nas w podróż po budzeniu się do życia, do pokonywania małych trudnych kroków ale także po wytrwałości i poświęceniu. To wszystko sprawia, że chcemy zajrzeć w głąb siebie, zastanowić się, przemyśleć i rozejrzeć dookoła siebie. Czy doceniamy, czy cieszymy się z danych chwil i radujemy drobnostkami?

Parę lat temu po raz pierwszy sięgnęłam po książkę Magdaleny Witkiewicz i cóż przepadłam. Myślę, że to dzięki niej przekonałam się nie tylko do polskich autorów ale także do powieści obyczajowych. Bez zastanowienia sięgam po nowości pani Magdaleny ale też nadrabiam wcześniejsze pozycję, których wiele już nie pozostało. Gdy zatem zobaczyła nowe wydanie “Po prostu bądź” (tytuł ten debiutował w 2015 roku) to nie zastanawiałam się zbyt długo. Gdzieś podskórnie liczyłam na to, że czeka mnie przygoda pełna emocji, która sprawi, że czas z książką będzie należał do udanych. Nie zawiodłam się. Autorka poruszyła dość trudny i bolesny temat ale zaserwowała go delikatnie i z wyczuciem, czyniąc go emocjonalnym i zachęcającym do przemyśleń utworem. 

 “Po prostu bądź” to burzliwa literacka przygoda, pełna różnych emocji zalewających czytelnika. To pozycja, która wciąga czytelnika, otula go uczuciami i napełnia optymizmem. Zachęca do refleksji i wzrusza. Jeśli więc macie ochotę na taką przygodę to śmiało sięgajcie po ową książkę. 

O książce:
Tytuł: Po prostu bądź
Autor: Magdalena Witkiewicz

Wydawnictwo: Filia

Data wydania: 27-01-2021
Gatunek: Literatura obyczajowa


Sprawdź, gdzie kupić:

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Akcja wciągnęła mnie:
  • Narracja uwiodła mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
  • Postacie zawładnęły mną:
4

Podsumowanie:

 “Po prostu bądź” to burzliwa literacka przygoda, pełna różnych emocji zalewających czytelnika. To pozycja, która wciąga czytelnika, otula go uczuciami i napełnia optymizmem. Zachęca do refleksji i wzrusza. Jeśli więc macie ochotę na taką przygodę to śmiało sięgajcie po ową książkę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *