“Kemping Chałupy 9” - Katarzyna Janus, Renata Kosin, Marta Matyszczak, Dorota Milli, Alek Rogoziński, Marek Stelar, Joanna Tekieli - Kot, kawa i książki
Książki,  Literatura obyczajowa

“Kemping Chałupy 9” – Katarzyna Janus, Renata Kosin, Marta Matyszczak, Dorota Milli, Alek Rogoziński, Marek Stelar, Joanna Tekieli – recenzja

Czy może być coś lepszego niż wypoczynek nad morzem? Szum fal, piaszczysta plaża i mewi śpiew? Urocze kafejki pełne aromatów, nadmorskie spacery o wschodzie i zachodzie słońca, stragany pełne pamiątek. Myślicie, że to tylko tak zagranicą? Ale wcale nie, bo takie atrakcje możecie znaleźć tu nad polskim morzem. No dobrze, może z przymrużeniem oka ale to nie oznacza, że nie warto jechać. Spakowani zatem? Nie? Kręcicie nosem? Muszę Was jakoś przekonać a najlepszym chyba sposobem będzie podsunięcie Wam antologii “Kemping Chałupy 9”, która odkryje przed Wami uroki jednej z bardziej znanych nadmorskich miejscowości. 

“Kemping Chałupy 9” zabiera nas, jak możecie się domyślić, nad polskie morze a dokładnie na półwysep helski. Siedmioro polskich autorów stworzyło dla nas siedem ciekawy historii, które dzieją się nie gdzie indziej a w Chałupach. Czeka nas zatem przygoda w siedmiu aktach, która dostarczy nam niezapomnianych piaszczystych wrażeń, cudownego uroku życia na kempingu i dodatkowo wplącze w przeróżne zbiegi okoliczności. Gotowi? 

Swoją przygodę rozpoczniemy do “Pirackiego kempingu”, na który zabierze nas Joanna Tekieli. To właśnie na tytułowym kempingu Paweł i Ewelina zamierzają świętować dwudziestą piątą rocznicę ślubu. Niestety nie wszystko pójdzie według planu. Następnie Marta Matyszczak przyprawi nas o dreszczyk emocji w “Zbrodni w szafirze”. W roli głównej Marysia i Janusz Kolonko, którzy wybrali się na świętowanie czterdziestej piątej rocznicy ślubu. Będzie morderczo. Marek Stelar razem z nami i nietuzinkową rodzinką przeprowadzi “Operację “C” jak Chałupy”. Dowiecie się z niej na pewno, że wspólne wakacje ze szwagrem to nie najlepszy pomysł. Katarzyna Janus doprowadzi nas do śmiechu w “Usmaż mi pan śledzia”, gdzie to w towarzystwie Jadzi, Ziutka, Grażynki i Cześka zjemy własnoręcznie złowionego śledzika. Z Renatą Kosin staniemy przed dylematem  wyboru “Hell or Heaven”, w którym tygodniowy pobyt pod namiotem spowoduje poznanie zarówno pierwszej jak i drugiej opcji. Dorota Milli zapewni nam “Lato ze snu” zabierając nas w dość sentymentalną podróż, której towarzyszyć mruczenie silnika Mustanga z 1966 roku. Na koniec, Alek Rogoziński otuli nas grozą “Zemsty Ortyszy”, wplątując Malwinę i Rafała w dość niepokojące zbiegi okoliczności. 

“Kemping Chałupy 9” - Katarzyna Janus, Renata Kosin, Marta Matyszczak, Dorota Milli, Alek Rogoziński, Marek Stelar, Joanna Tekieli - Kot, kawa i książki

“Kemping Chałupy 9” to zbiór opowiadań, który zapewni nam dość pokaźny zbiór wrażeń. Nie tylko zanurzymy się w romantycznych momentach i zasmakujemy wakacyjnej miłości ale otoczy nas kryminalnymi zagadkami zachęcając do zabawy w detektywów. Wszystko to z odpowiednią dawką humoru, sprawiającą, że ciężko utrzymać kamienną twarz. Czytając ową lekturę możemy być pewni, że nie zanudzimy się i nie przesłodzimy się, wręcz zostaniemy mile zaskoczeni i nasze zaciekawienie sprawi, że nie oderwiemy się tak łatwo od owej książki. Dostarczy nam także paru chwil zadumy i nostalgii. 

Myślę, że autorzy nie byliby sobą gdyby w owe historie nie wpisali tych wszystkich “atrakcji”, dostępnych nad polskim morzem. Poczytamy zatem o zawrotnych cenach, straganach sprzedających podróbki bursztynów czy posłuchamy nawoływań plażowych sprzedawców. Nie mówiąc już o znanych tematach związanych z parawanami. Pikanterii doda jeszcze owiana sławą plaża nudystów. To wszystko sprawia, że całość czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Poziom opowiadań jest wyrównany, przez co mamy całkiem dobry zbiór wakacyjnych historyjek. Nic tylko czytać. 

“Kemping Chałupy 9” to idealna książka na wakacje. Rozbawi ciętymi ripostami, zaciekawi historyjkami, przegoni nudę nietuzinkowymi bohaterami i co najważniejsze sprawi, że dobrze spędzicie z nią czas. To lektura, którą śmiało można spakować do walizki i ruszyć na urlop. Może właśnie zachęci Was do tego aby po jej przeczytaniu ruszyć do Chałup? W końcu sporo tam się dzieje. Polecam gorąco. 

O książce:
Tytuł: Kemping Chałupy 9 
Autor: Katarzyna Janus, Renata Kosin,
Marta Matyszczak, Dorota Milli, Alek Rogoziński,
Marek Stelar, Joanna Tekieli

Wydawnictwo: Filia

Data wydania: 2022-06-01
Liczba stron: 368
Gatunek: Literatura obyczajowa

 

Sprawdź, gdzie kupić:

 

Oficjalna recenzja portalu:

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Akcja wciągnęła mnie:
  • Narracja uwiodła mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
  • Postacie zawładnęły mną:
5

Podsumowanie:

“Kemping Chałupy 9” to idealna książka na wakacje. Rozbawi ciętymi ripostami, zaciekawi historyjkami, przegoni nudę nietuzinkowymi bohaterami i co najważniejsze sprawi, że dobrze spędzicie z nią czas. To lektura, którą śmiało można spakować do walizki i ruszyć na urlop.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *