"Przytulajka" - Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas - Łoniewska, Małgorzata Kalicińska, Karolina Wilczyńska, Agata Przybyłek,Natalia Sońka, Agnieszka Lis, Agnieszka Olejnik, Joanna Szarańska, Magdalena Wala, Izabela M.Krasińska, Joanna Gawrych - Skrzypczak, Małgorzata Mroczkowska
Czwarta Strona,  Gawrych - Skrzypczak Joanna,  Kalicińska Małgorzata,  Krasińska Izabela M.,  Krawczyk Agnieszka,  Książki,  Lingas - Łoniewska Agnieszka,  Lis Agnieszka,  Literatura obyczajowa,  Mroczkowska Małgorzata,  Olejnik Agnieszka,  Przybyłek Agata,  Sońska Natalia,  Szarańska Joanna,  Wala Magdalena,  Wilczyńska Karolina

„Przytulajka” – Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas – Łoniewska, Małgorzata Kalicińska, Karolina Wilczyńska, Agata Przybyłek,Natalia Sońka, Agnieszka Lis, Agnieszka Olejnik, Joanna Szarańska, Magdalena Wala, Izabela M.Krasińska, Joanna Gawrych – Skrzypczak, Małgorzata Mroczkowska – recenzja

Zwierzęta, pełnoprawni członkowie rodziny, wnoszą do naszego życia oddanie i przyjaźń. W tym szarym świecie nadają naszemu życia kolorytu. Nie wyobrażam sobie życia bez tych kochanych towarzyszy a co za tym idzie uwielbiam czytać historie, w których odgrywają jakąś rolę. Nie mogłam zatem przejść obojętnie obok książki “Przytulajka”, gdzie schowanych zostało trzynaście opowiadań z pupilami w roli głównej.

Jak już wspomniałam, “Przytulajka” zabierze nas w podróż po wzruszających historiach, gdzie zwierzęta odegrały swoją rolę, często mieszając w życiu dwunożnych bohaterów. Swoją przygodę rozpoczniemy od spotkania z jeżami w “Jeżowym lesie” Agnieszki Krawczyk. Do ucha zamruczą nam koty z opowiadań “Kocia miłośćAgnieszki Lingas – Łoniewskiej i “Uwięziona Magdaleny Wala. Uszami zastrzygą konie z “Zostań ze mną” Natalii Sońskiej i “Karmel” Joanny Szarańskiej. Gromada zwierzęcych bohaterów przewinie się w historii z życia Małgorzaty Kalicińskiej w “Poczet ukochanych”, zaś w “Gdy zwierzęta mówią ludzkim głosem” Karoliny Wilczyńskiej usłyszymy co mają nam do powiedzenia.

Kolejnym bohaterem, który urozmaici historię jest pies, występujący w wielu odmianach i sytuacjach. “Oswój swój strach” Agaty Przybyłek pokaże, że można zmienić nastawienie do owych uroczych czworonogów. “Spacer” Agnieszki Lis uratuje zagubioną duszę a “Wszystko przez Kazika” Agnieszki Olejnik opowie o miłości. Izabela M. Krasińska przedstawi nam “Szczęściarza” a Joanna Gawrych – Skrzypczak zaprezentuje oddanego małego pieska w “Ucieczka Lorda Jima”. Całość zakończy historią Małgorzaty MroczkowskiejPowrót do domu”.

W “Przytulajcie” zebrano trzynaście różnych autorek, które stworzyły opowiadania z przewodnim motywem zwierzęcym. Część z nich jest mi znana, z częścią spotkałam się po raz pierwszy. Jedna opowiadania podobały mi się bardziej, na inne wolałabym nie tracić czasu ale tak to bywa z antologiami i różnymi stylami. Coś przypada nam bardziej, coś mniej. Jednego co możecie być pewnie to to, że znajdziecie tu pełno emocji, które wprost wylewają się ze stron. Raz na Waszej twarzy zawita uśmiech, raz pokryje się smutkiem a łza zagości w kąciku oka. Ale takie bywają historie, pełne wzruszeń, w szczególności gdy bohaterami są czworonogi.

“Przytulajka” to książka, przy której zrobi nam się cieplej. Miłośnicy zwierząt będą mieli ucztę, reszta wzruszające oderwanie od rzeczywistości. Te parę chwil, które spędzicie z ową pozycją na pewno spowoduje, że zrobi Wam się przyjemniej i zapragniecie przytulić swojego czworonoga albo zaczniecie szukać jakiegoś do przygarnięcia.

O książce:
Tytuł: Przytulajka
Autor: Agnieszka Krawczyk,
Agnieszka Lingas – Łoniewska, Małgorzata Kalicińska,
Karolina Wilczyńska, Agata Przybyłek,
Natalia Sońska, Agnieszka Lis, Agnieszka Olejnik, Joanna Szarańska,
Magdalena Wala, Izabela M. Krasińska,
Joanna Gawrych – Skrzypczak, Małgorzata Mroczkowska
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 28-02-2018

Liczba stron: 464

 

Sprawdź, gdzie kupić:

 

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Akcja wciągnęła mnie:
  • Narracja uwiodła mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
  • Postacie zawładnęły mną:
3

Podsumowanie:

“Przytulajka” to książka, przy której zrobi nam się cieplej. Miłośnicy zwierząt będą mieli ucztę, reszta wzruszające oderwanie od rzeczywistości. Te parę chwil, które spędzicie z ową pozycją napewno spowoduje, że zrobi Wam się przyjemniej i zapragniecie przytulić swojego czworonoga albo zaczniecie szukać jakiegoś do przygarnięcia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *