“Wizjer” - Magdalena Witkiewicz - kot kawa i ksiazki
Kryminał, sensacja, thriller,  Książki

“Wizjer” – Magdalena Witkiewicz – recenzja

Już jest! Najnowsze aplikacja! Musisz ją mieć! Dzięki niej Twoje życie będzie lepsze! Na co jeszcze czekasz? Zainstaluj! Tak… dobrze… bardzo dobrze. Jeszcze tylko zaakceptuj zgody… Bingo, mamy Cię!. Twoje życie właśnie zaczęło zależeć od nas. Wiemy o Tobie wszystko i wiemy jak Tobą kierować. Zapewne jeszcze o tym nie wiesz, no ale cóż, trzeba było przeczytać drobny druczek regulaminu…

Magdalena Witkiewicz, jedna z najpopularniejszych pisarek powieści obyczajowych,  specjalistka od szczęśliwych zakończeń postanowiła zaskoczyć swoich czytelników i napisać powieść, która przyprawi ich o gęsią skórkę. Tak, dobrze przeczytaliście i nie musicie otwieracie szeroko oczy ze zdziwienia bo oto przed Wami “Wizjer”, thriller, którego wszechobecne pawie oczy już Was obserwują i zbierają o Was dane. A kto ma dane, ten ma władzę. Powiem Wam szczerze, już przepadliście… 

Poznajcie Laurę. Analityczkę pracującą w banku, która po godzinach samotnie wychowuje synka. Zafascynowana danymi, nie może odpuścić najważniejszej konferencji tematycznej, organizowanej przez giganta z branży. No kto by odmówił? W szczególności, że udział w poprzedniej edycji mocno zmienił jej życie. Także i tym razem los przyniesie jej niespodziankę. Nieświadoma niczego, zostaje wplątana w nietypowe zbiegi okoliczności, odkrywające coraz to większe tajemnice. Czyżby ktoś tym sterował, rozgrywał partię szachów zwaną życie a może wręcz bawił się w Boga? 

“Wizjer” - Magdalena Witkiewicz - kot kawa i ksiazki

Magdalena Witkiewicz znana z poruszania trudnych tematów w lekki sposób postanowiła wypłynąć na nieznane wody. Swej historii nadała inny klimat, klimat, który ma przyprawić o dreszcze strachu. Otoczyła czytelnika intrygą wzbudzającą niepokój i zmuszającą do myślenia. Jak już wspomniałam, “Wizjer” to thriller i choć zarzuca mu się że jest to określenie nad wyraz to czy świadomość tego, że ktoś może Wami sterować, kierować Waszymi decyzjami nie powoduje dreszczy? Czy nie jest to straszniejsze od podążania mrocznymi uliczkami, czując morderczy oddech na karku? Według mnie jest bo czyż tak już nie jest? Nie oszukujmy się jednak, nie znajdziecie tu mrocznych zaułków strachu czy intryg ociekających krwią, tak często poszukiwanych przez miłośników thrillerów. Znajdziemy za to a raczej otrzymamy dobra powieść, która wciągnie od pierwszych stron, zaciekawi i spowoduje gęsią skórkę. 

“Wizjer” to książka, która porusza dość istotny problem. Problem jakim jest nasze, czasami bezgraniczne zaufanie do twórców aplikacji czy portali internetowych. Zakładamy konta, nie czytając regulaminów, ciesząc się, że mamy coś za “darmo” a tak naprawdę płacimy tym co jest bardzo cenne. Naszymi danymi. Danymi o tym co nam się podoba, jaki prowadzimy tryb życie, jak kupujemy, jak żyjemy. Nasze całe życie zostaje przełożone na wirtualne cyferki, które pomagają podejmować decyzję o tym jaką kampanię nam pokazać, jak nas skusić do zakupu albo zachęcić do interakcji. I choć z tyłu głowy mamy ową wiedzę, to jednak na co dzień o niej zapominamy. Magdalena Witkiewicz ujęła owy temat i stworzyła z niego historię, łączącą w sobie obyczajowość ludzkiego życia i niebezpieczeństwo wirtualnego świata. Jej pióro nadało całości spójność, uwypuklając to co najważniejsze ale i łagodząc by tętno nie skoczyło za wysoko. Trzeba przyznać, że jest to udany debiut w tym gatunku literackim i choć może można by się było przyczepić do niektórych rzeczy, to jednak na pewno wzbudza dreszcze emocji i warta jest przeczytania. 

“Wizjer” zabiera nas w niecodzienną podróż. Podróż podszytą dreszczykiem, powodującą niepokój i trzymającą w napięciu. Oferuje nam intrygę, która wciąga już od pierwszych stron. Zaskakuje i zmusza do zastanowienia. Pochłonięcie ją w jeden wieczór ale uwierzcie zostanie z Wami na długo. W szczególności gdy będzie akceptować kolejne regulaminy. Szczerze polecam. 

O książce:
Tytuł: Wizjer
Autor:  Magdalena Witkiewicz

Wydawnictwo:  W.A.B.

Data wydania: 11-08-2021
Liczba stron: 352
Gatunek: Kryminał, sensacja, thriller

Oficjalna recenzja portalu:

 

“Wizjer” - Magdalena Witkiewicz - kot kawa i ksiazki

Sprawdź, gdzie kupić:

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Akcja wciągnęła mnie:
  • Narracja uwiodła mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
  • Postacie zawładnęły mną:
4

Podsumowanie:

“Wizjer” zabiera nas w niecodzienną podróż. Podróż podszytą dreszczykiem, powodującą niepokój i trzymającą w napięciu. Oferuje nam intrygę, która wciąga już od pierwszych stron. Zaskakuje i zmusza do zastanowienia. Pochłonięcie ją w jeden wieczór ale uwierzcie zostanie z Wami na długo. W szczególności gdy będzie akceptować kolejne regulaminy. Szczerze polecam. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *