“Wpadka roku” - Gabriela Gargaś - Kot kawa i ksiazki
Książki,  Literatura obyczajowa

“Wpadka roku” – Gabriela Gargaś – recenzja

Wpadka może zdarzyć się każdemu i to w każdym wieku. Ot chwila zapomnienia, ot chwila zauroczenia, ot chwila nieodpowiedzialności. I jak te młodzieńcze wpadki jakoś łatwiej nam zrozumieć to już w przypadku dojrzałej kobiety mamy pewnego rodzaju obiekcje. Ten ironiczny uśmieszek, ten szyderczy ton, wkrada się nieświadomie w naszą barwę głosu. Czyżby nie wiedziała co i jak? No cóż, może i wiedziała ale wpadka to wpadka i jakoś trzeba sobie poukładać na nowo życie, nawet gdy owa niespodzianka zdarza się po czterdziestce.

„Broń się uśmiechem, atakuj ciszą, zabijaj obojętnością.”

“Wpadka roku” to druga część cyklu “Kobieta idealnie nieidealnaGabrieli Gargaś, w której to ponownie zaglądamy do Tatiany. Tym razem wraz z mężem zaliczają ową tytułową wpadkę, i to mimo, że dwójka dzieci już odchowana a czterdziestka dawno już na karku. Żeby nie było nudno to powiem Wam, że to nie jedyna wpadka w rodzinie naszej bohaterki. A do świętowania ponownego bycia matką dołącza jeszcze inna okazja do świętowania, równie ważna. Jaka? Cóż, musicie sami się dowiedzieć. 

„Macierzyństwo, małżeństwo i w ogóle związki międzyludzkie to ciężka orka. To różnice charakterów, poglądów i czasami jest krzyk i pretensje, i wylane łzy są.”

Autorka ponownie dostarcza nam przyjemnej lektury, w której znajdziemy radość i smutek, zadumę i śmiech.  Razem z bohaterką przechodzimy przez huragan emocji towarzyszących ciężarnej a potem matki niemowlęcia. Niewyspania, zmęczenia, znużenia. Wszystko to w otoczeniu rad, które czasem warto wziąć do siebie. To także historia o przyjaźni, takiej prawdziwej i takiej co rzadko się zdarza. O mierzeniu się z przyziemnymi problemami, które czasem wydają się nie do rozwiązania. O tym, że czasem trzeba odpocząć, złapać chwilę dla siebie by nabrać powietrza i żyć dalej To opowieść o tym, że nie wiesz co przyniesie Ci los i o tym, że wszystko jest możliwe. 

„W życiu zaliczamy tysiące wpadek!
Wpadamy z różnych powodów i bez powodów też.
Wpadamy jak śliwka w kompot.
A potem spadamy z impetem ze szczytów w ciemne doliny. Albo jak bita śmietana na nowa bluzkę.”

“Wpadka roku” to zabawna opowieść o tym, że tytułowa wpadka może zdarzyć się każdemu, niezależnie od wieku. Pełna humoru i zmagań z rzeczywistością. Czyta się ją lekko i przyjemnie. W sam raz na wieczorne rozluźnienie przy lekturze. Polecam.

„Ponoć różnica między terrorystą a wściekłą kobietą jest taka, że z terrorystą można negocjować.”

O książce:
Tytuł: Wpadka roku
Autor: Gabriela Gargaś

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska 

Data wydania: 2022-04-28
Liczba stron: 368
Cykl: Kobieta idealnie nieidealna (tom 2)

 

Sprawdź, gdzie kupić:

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Akcja wciągnęła mnie:
  • Narracja uwiodła mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
  • Postacie zawładnęły mną:
4

Podsumowanie:

“Wpadka roku” to zabawna opowieść o tym, że tytułowa wpadka może zdarzyć się każdemu, niezależnie od wieku. Pełna humoru i zmagań z rzeczywistością. Czyta się ją lekko i przyjemnie. W sam raz na wieczorne rozluźnienie przy lekturze. Polecam.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *