"Do trzech razy śmierć" - Alek Rogoziński - kot kawa i ksiazki
Kryminał, sensacja, thriller,  Książki,  Rogoziński Alek,  Skarpa Warszawska

„Do trzech razy śmierć” – Alek Rogoziński – recenzja

Trudno nie słyszeć o Alku Rogozińskim a jeszcze trudniej nie usłyszeć o nieprzeciętnej Róży Krull. Ja za sobą mam już kilka przeczytanych powieści Pana Rogozińskiego, które wspominam z uśmiechem. Mignęła mi także sama Róża Krull, którą chętnie chciałam poznać lepiej. I choć obiecywałam sobie, że zabiorę się za serię “Róża Krull na tropie” to ciągle jakoś okazji nie było, aż do teraz.  A okazja do tego zacna bo po sześciu latach od premiery pierwszej części pojawiło się nowe, poprawione i wzbogacone o nowe sceny wydanie. Nie ma co czekać tylko czas zabrać się za “Do trzech razy śmierć”.

Róża Krull, autorka powieści kryminalnych dostaje zaproszenie na zjazd pisarzy we dworku pod Krakowem. Dworku oddalonego dość sporo od innych zabudowań i otoczonego bagiennymi terenami. Wieje już Wam grozą? Na zjeździe spotykają się autorki, które zarówno czują do siebie sympatię jak i szeroko rozumianą antypatię. Już pierwszego dnia dochodzi do niecodziennego wydarzenia, jedna z zaproszonych zostaje otruta. Może by nie było w tym dziwnego ale na miejscu zbrodni pojawia się czarna róża, element charakterystyczny z powieści nie kogo innego jak samej Róży. Tym oto sposobem Róża zamianie się w detektywa, który wbrew prośbom a nawet zakazom postanawia rozwiązać ową sprawę. Zaczyna robić się ciekawie…

“Do trzech razy śmierć” to książka, w której spotkanie niebanalnych bohaterów. Postacie, które zapadną wam na długo w pamięci i będą przywoływać uśmiech nawet po skończeniu powieści. To historia, w której pierwszeństwo ma specyficzny wręcz ironiczny humor, który, przyznam, może nie wszystkich bawić. Niemniej jeśli wsiąknięcie w niego to ucztę będziecie mieli idealną. Szybka akcja sprawia, że płynie się po powieści błyskawicznie. Jeśli będzie to dla Was pierwsze spotkanie z autorem to możecie poczuć się lekko zagubieni ilością bohaterów, powiązań i zależności. Ale nie bójcie się, na początku książki macie ich wylistowanych i opisanych, więc w chwilach zagubienia jest gdzie co sprawdzić. 

Alek Rogoziński, twórca komedii kryminalnych ale także powieści obyczajowych oddał w ręce czytelników kryminał, okraszony czarnym humorem. No dobrze, powiedzmy to wprost, kryminał, przy którym zamiast obgryzać paznokcie z przejęcia, będziecie parskać śmiechem. Wielu bohaterów, których cięte riposty rozbawiają czytelnika. Zbiegi okoliczności i przysłowiowe szczęście sprawiają, że trudno zachować powagę. I to w dodatku kiedy mamy do czynienia ze zbrodnią.  Kto powiedział, że zawsze musi być strasznie? 

“Do trzech razy śmierć” to książka, która spowoduje, że będziecie się śmiać. Bohaterowie, akcja, dialogi to wszystko sprawia, że jak już zaczniecie czytać to ciężko będzie się Wam oderwać. To pozycja w sam raz na poprawę humoru po ciężkim dniu. Tylko uważajcie, na niekontrolowane wybuchy śmiechu, mogę dziwić towarzystwo. Polecam gorąco a sama zabieram się za drugi tom przygód Róży Krull. 

O książce:
Tytuł: Do trzech razy śmierć 
Autor: Alek Rogoziński

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data premiery: 2023-01-25 (2017-02-01)
Cykl: Róża Krull na tropie (tom 1)
Gatunek: Kryminał, sensacja, thriller

 

Sprawdź, gdzie kupić:

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Akcja wciągnęła mnie:
  • Narracja uwiodła mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
  • Postacie zawładnęły mną:
4

Podsumowanie:

“Do trzech razy śmierć” to książka, która spowoduje, że będziecie się śmiać. Bohaterowie, akcja, dialogi to wszystko sprawia, że jak już zaczniecie czytać to ciężko będzie się Wam oderwać. To pozycja w sam raz na poprawę humoru po ciężkim dniu. Tylko uważajcie, na niekontrolowane wybuchy śmiechu, mogę dziwić towarzystwo. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *