“Leśniczówka Wszebory” - Joanna Tekieli - Kot, kawa i książki
Książki,  Literatura obyczajowa

“Leśniczówka Wszebory” – Joanna Tekieli – recenzja

Zamarzyło mi się uciec z miasta. Zaszyć się na łonie natury, odetchnąć pełną piersią, wsłuchać w szum drzew a przede wszystkim oderwać się od rzeczywistości i zanurzyć w zieleni. Powiedzcie, zatem czy może być coś lepszego niż pobyt w leśniczówce? Jeśli tak samo jak ja, macie ochotę na ucieczkę z tego betonowo – asfaltowego świat to może razem z Joanną Tekieli wybierzemy się do małej miejscowości Wszebory? 

“Leśniczówka Wszebory” przedstawia nam Olę, młodą kobietę, która w sposób niespodziewany traci pracę. Jak wiadomo, rynek pracy do łaskawych nie należy i poszukiwania nowej coraz bardziej się przeciągają. Szczęście jednak uśmiecha się do naszej bohaterki i pojawia się pewna propozycja. Może niezbyt atrakcyjna ale na bezrybiu i rak ryba. Praca polega na zredagowaniu przewodnika po Wszeborowskim Parku Narodowym. Pracodawca zapewnia wyżywienia oraz kwaterunek. Nie zastanawiając się zbyt długo Ola zgłasza swoją kandydaturę i chwilę potem rusza w przygodę w nieznane. Przygodę, która prowadzi do małej miejscowości, leśniczówki i leśniczego, który nie wygląda na zbyt przyjaznego. Ciekawi jak skończy się dla Oli owy wyjazd i tego co może wyniknąć z pobytu wśród dzikiej przyrody pełnej magii Wszebory? Jeśli tak to zanurzajcie się w lekturę. 

Joanna Tekieli zabiera nas w lekką i przyjemną przygodę, która otula nas wszeborowską puszczą i na chwilę pozwala oderwać się od rzeczywistości. Prowadzi nas po zakręconych ścieżkach bohaterów, sprawiając, że poznajemy ich losy. Autorka umiejętnie prowadzi nas po owej historii, wprowadza w klimat i przyprósza odrobina magii. Fabuła, która wydaje się oczywista, momentami zaskakuje nadając innego tempa powieści. “Leśniczówka Wszebory” to historie kilku ludzi, historie, które wciągają. To także historia przyrody, natury, którą autorka umiejętnie nam prezentuje, skrywając w niej kwestie natury ekologicznej. Tego jak człowiek “z butami” wkracza w ten zielony świat, niszcząc owe piękno. A przecież czasem wystarczy chwilę pomyśleć, by pogodzić wszystko. 

"Leśniczówka Wszechbory" - Joanna Tekieli - Kot, kawa i ksiazki

Joannę Tekieli miałam przyjemność poznać czytając jej cykl o “Pensjonacie Leśna Ostoja”, tak więc wiedziałam czego się spodziewać. Tak jak tamte powieści mi się podobały tak do tej nie czuje zbytniej mięty. Owszem historia jest ciekawa. Autorka na kartach swojej powieści przemyciła odrobinę starych słowiańskich wierzeń i dodała szczyptę tajemnej magii to jednak całość nie wzbudziła we mnie uwielbienia. Nie powiem, była to przyjemna przygoda, płynąca leniwie ale cóż nie pozostawiła po sobie zbyt wiele. 

“Leśniczówka Wszebory” to przyjemny przerywnik, który zabierze Was do puszczy i otuli jej klimatem. Czyta się ją szybko i nie wymaga od nas zbyt dużego skupienia, co czyni ją idealna pozycją na odpoczynek i chwilowe zapomnienie. Jeśli poszukujecie takiej właśnie książki to nie będziecie zawiedzeni. 

O książce:
Tytuł: Leśniczówka Wszebory
Autor: Joanna Tekieli

Wydawnictwo: Filia

Data wydania: 27-01-2021
Gatunek: Literatura obyczajowa


Sprawdź, gdzie kupić:

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Akcja wciągnęła mnie:
  • Narracja uwiodła mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
  • Postacie zawładnęły mną:
3

Podsumowanie:

“Leśniczówka Wszebory” to przyjemny przerywnik, który zabierze Was do puszczy i otuli jej klimatem. Czyta się ją szybko i nie wymaga od nas zbyt dużego skupienia, co czyni ją idealna pozycją na odpoczynek i chwilowe zapomnienie. Jeśli poszukujecie takiej właśnie książki to nie będziecie zawiedzeni. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *