"Seryjni mordercy - Michelle Kaminsky - Kot, kawa i książki
Książki,  Literatura faktu

„Seryjni mordercy – Michelle Kaminsky – recenzja

Świat seryjnych morderców budzi ciekawość wielu czytelników. Zanurzając się w mocniejszą literaturę, stajemy się obserwatorami tego mrocznego świata a nasza ciekawość budzi się do życia. Fikcja literacka zaczynam nam nie wystarczać i pojawia się chęć zanurzenia się w świat potworów chodzących po naszym globie. Czasem jest to nasza zwykła ciekawość, czasem chęć poznania tego co kryje się w mrocznych umysłach a może czasem brakuje nam mocniejszej dawki strachu? Jeśli zatem chcielibyście wkroczyć w świat seryjnych morderców i zapoznać się z nimi bliżej to książka Michelle Kaminsky “Seryjni mordercy” będzie dobrym początkiem. 

Michele Kaminsky jest niezależną autorką i redaktorką, której teksty możecie znaleźć w amerykańskim “Forbesie” czy “LegalZoom”. Oddała w ręce czytelników książkę, która zaskakuje swoją budową. Autorka nie porwie nas zwartym tekstem a dostarczy nam odpowiedzi na sto pięćdziesiąt pytań, które przybliżą nam świat seryjnych morderców. Pytania podzielone zostały na sześć tematycznych rozdziałów, które wprowadzają nas w mroki ludzkiej natury. 

Swoją przygodę rozpoczniemy od rozdziału “Zacznijmy od podstaw”, w którym poznamy odpowiedzi na najpopularniejsze pytania: kim najczęściej są seryjni mordercy, jakie są najczęstsze motywy zbrodni czy też jakie mają IQ. Dowiemy się co kryje się pod tytułowym sformułowaniem “seryjny zabójca” a także czym są murderabilia. Po tym wstępie, wkroczymy w świat sylwetek morderców. Poznamy odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, poczytamy o ciekawostkach a także dowiemy się między innymi jak wybierali ofiary, mordowali czy jak zostali złapani. Pogrupowane w tematyczne rozdziały, powoli wprowadzają nas w świat najsłynniejszych zabójców i morderczyń, a także tych mniej znanych bądź nigdy nie złapanych. 

“Seryjni mordercy” to książka, która przenosi nas do świata seryjnych morderców. Lekki i prosty styl Michelle Kaminsky sprawia, że mimo tematyki jest ona przyjemna w odbiorze. Odpowiedzi na pytanie zajmują średnio do dwóch stron, co sprawia, że pozycję czyta się dość szybko. Co prawda nie wszystkim może to przypaść do gustu. Zagłębiając się w lekturę dostajemy bardzo dużo skondensowanych informacji, a ich natłok może powodować lekkie pogubienie. Zawsze można ową wiedzę dawkować odpowiednio. Czytelnicy, którzy wsiąkli w świat zabójców mogą czuć pewien niedosyt informacyjny, bo wątki są dość okrojone. Niemniej zawsze można podejść do tego jako przypomnienie sobie wiedzy i swego rodzaju quiz albo potraktować jako zachęta do poszukiwań informacji samemu. Nietypowa formuła pytań i odpowiedzi może powodować problemy z wciągnięciem się w książkę, choć dla mnie akurat jest to jej plus. W każdej chwili można przerwać, nie tracąc wątku a także powoli przyswajać wiedzę z odpowiedzi. 

Książka Michelle Kaminsky to pewnego rodzaju zbiór najczęstszych pytań, które mogą gryź interesujących się światem seryjnych morderców. Dzięki niej uzyskamy masę różnych informacji o owych zwyrodnialcach. Dla jednych będzie to wystarczająca dawka wiedzy, dla drugich będzie to stanowiło początek do pogłębienia owych informacji. Dla mnie była to ciekawa przygoda. Co prawda dość powierzchowna ale przypomniała niektóre fakty oraz znalazłam parę ciekawostek, do tej pory nie poznanych. Przyznam, że jedynym minusem, który mnie zasmucił był rozdział o Elżbiecie Batory, znającym historię Elżbiety też może się on nie spodobać. 

“Seryjni mordercy” to nietypowa książka, która wprowadza czytelnika w świat seryjnych morderców. Pytanie i odpowiedzi bombardują nasz umysł, zasiewając w nim coraz to straszniejsze ziarno prawdy o tym, że zło chodzi po ziemi i nie boi się niczego. Tak więc jeśli macie tylko ochotę dowiedzieć się o najstraszliwszych ludziach, jakich widział świat, to śmiało sięgajcie po ową pozycję. Pamiętajcie tylko zaryglować drzwi…

O książce:
Tytuł: Seryjni mordercy
Tytuł oryginalny: Serial Killer Trivia:
Fascinating Facts and Disturbing Details
That Will Freak You the F*ck Out
Autor: Michelle Kaminsky
Wydawnictwo: Muza

Data wydania: 06-05-2020
Liczba stron: 368

 

Oficjalna recenzja portalu:

 

Sprawdź, gdzie kupić:

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Akcja wciągnęła mnie:
  • Narracja uwiodła mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
  • Postacie zawładnęły mną:
3

Podsumowanie:

“Seryjni mordercy” to nietypowa książka, która wprowadza czytelnika w świat seryjnych morderców. Pytanie i odpowiedzi bombardują nasz umysł, zasiewając w nim coraz to straszniejsze ziarno prawdy o tym, że zło chodzi po ziemi i nie boi się niczego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *