“Jak pokonać swoje zmęczenie” - Karina Antram - Kot, kawa i książki
Książki,  Poradniki

“Jak pokonać swoje zmęczenie” – Karina Antram – recenzja

Żyjemy w zabieganych czasach, ciągle gdzieś biegniemy, ciągle mamy masę spraw na głowie. Nie ma co się dziwić, że zmęczenie towarzyszy nam na co dzień. Czasem jest ono chwilowe i po przespanej nocy czy weekendowym odpoczynku mija a czasem… No właśnie, czasem trwa i trwa i nic nie daje się z tym zrobić. Wtedy powinna zapalić się nam czerwona lampka, że coś jest nie tak skoro nasz organizm tak się buntuje. Wtedy warto sięgnąć po poradnik Kariny Antram “Jak pokonać swoje zmęczenie”, który przybliży nam owe zjawisko zmęczenia a także pomoże z nim zawalczyć. 

Karina Antram jest dyplomowaną dieteczką i absolwentką College of Naturopathic Medicine. Jej własne problemy zdrowotne sprawiły, że zwróciła się w kierunku naturopatii. Zarówno aby pomóc sobie a także innym, którzy zwrócili się do niej z pomocą. “Jak pokonać swoje zmęczenie” jest poradnikiem dedykowanym osobom, które czują zmęczenie i to zmęczenie, z którym borykają się bardzo długo. Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza zachęca nas w wsłuchanie się w swoje ciało, próbie znalezienia przyczyn, które powodują, że jesteśmy zmęczeni, że tracimy energię. Zachęca do przeprowadzenia badań a także domagania się aby lekarze potraktowali nas odpowiednio. Zespół przewlekłego zmęczenia (CFS) jest bardzo trudny do zdiagnozowania a zmęczenie, które czujemy często jest bagatelizowane przez lekarzy. 

Druga część to już poradnik, który wprowadza nas w metodę pięciu kroków, które mają nam pomóc w odzyskaniu energii, zdrowia a tym samym pozbycia się wiecznego zmęczenia. Dowiemy się w nich o tym co powinniśmy jeść, jak dbać o jelita i czemu są takie ważne, jak polepszyć sen i znaleźć równowagę pomiędzy odpoczynkiem a ruchem. Poczytamy o tym czy warto brać suplementy a jeśli już to jakie oraz o tym jak ujarzmić potęgę umysłu i pomóc mu. Na pewno wielkim plusem owego poradnika jest to, że autorka nie narzuca, nie mówi, że macie to zrobić tak i tak. Wielokrotnie podkreśla, że każdy z nas jest inny i każdy z nas musi znaleźć dla siebie najlepsze rozwiązanie. Ważne aby małymi kroczkami zacząć zmieniać swoje nawyki i styl życia.

Nieczęsto sięgam po poradniki, ale tytuł dotyczący poradzenia sobie ze zmęczeniem skusił mnie mocno. W końcu każda matka pracująca na etacie i mając dwójkę maluchów wie co to zmęczenie. Czytało mi się bardzo przyjemnie i szybko. Autorka w sposób prostu i łatwy przekazuje nam wiedzę. Nawet jeśli pojawią się niezrozumiałe słowa to możemy skorzystać ze słowniczka na końcu. Mamy tu także sporo pomocnych elementów, pytania, wskazówki, streszczenia itp. to wszystko sprawia, że łatwiej zapamiętać o czym mowa w książce a także zachęca do spróbowania i wdrożenia niektórych zmian. Mnie osobiście autorka zachęciła i zamierzam parę rzeczy zacząć wdrażać w życie. 

“Jak pokonać swoje zmęczenie” to poradnik, który przybliża nam to co dzieje się w naszym organizmie. Pomaga zrozumieć czym jest zmęczenie i jak tracimy energię. Pokazuje jak można temu zapobiec i co ważne jest dla dobrego samopoczucia. Polecam każdemu kto chce zgłębić temat zmęczenia i nabrać energii. 

O książce:

Tytuł: Jak pokonać swoje zmęczenie
Tytuł oryginalny: Fix Your Fatigue: 5 Steps to Regaining Your Energy
Autor: Karina Antram
Tłumaczenie: Ewa Ziembińska
Wydawnictwo: Muza
Data premiery: 17-01-2024
Gatunek: Poradnik

 

Sprawdź, gdzie kupić:

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Akcja wciągnęła mnie:
  • Narracja uwiodła mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
4

Podsumowanie:

“Jak pokonać swoje zmęczenie” to poradnik, który przybliża nam to co dzieje się w naszym organizmie. Pomaga zrozumieć czym jest zmęczenie i jak tracimy energię. Pokazuje jak można temu zapobiec i co ważne jest dla dobrego samopoczucia. Polecam każdemu kto chce zgłębić temat zmęczenia i nabrać energii. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *