“Nieznajoma żona” - Sharon Bolton - Kot, kawa i książki
Kryminał, sensacja, thriller,  Książki

“Nieznajoma żona” – Sharon Bolton – recenzja

Wyobraź sobie, że podczas samotnej kolacji w hotelowej restauracji dołącza do ciebie nieznajoma kobieta, która twierdzi, że jest twoją żoną. Co byście zrobili? Roześmiali się głośno i uprzejmie pogonili byście ową kobietę czy może z ciekawości podjęlibyście jej grę, chcąc dowiedzieć co jeszcze Was czeka? Właśnie przed takim dylematem staje Olivia Anderson, bohaterka powieści “Nieznajoma żona” autorstwa Sharon Bolton

“Nieznajoma żona” rozpoczyna się dość niewinnie. Do stolika Olivi Anderson dosiada się atrakcyjna kobieta, twierdząc, że jest jej żoną. Pomimo pierwszy oporów, Olivia rozpoczyna, grę, którą prowadzi nieznajoma. Czyżby miała ochotę na chwilę zapomnienia? Niestety, to co początkowo wydaje się niewinną rozrywką, przemienia się w koszmar, w którym nikt z nas nie chciałaby brać udziału. Wir kłamstw i sekretów a także niebezpieczeństwo czyhające na życie Olivii stają się akcją napędową historii. Czy Olivii uda się zwycięsko rozegrać grę, w którą wciągnęła ją nieznajoma czy raczej przegra z kretesem? Musicie sami sprawdzić. 

Sharon Bolton, brytyjska pisarka, od dawna należy do grona moich ulubionych autorek. Po jej książki sięgam z ogromną przyjemnością, wiedząc, że czeka mnie raczej dobra uczta literacka. Nie inaczej było tym razem. Mroczne sekrety, labirynt kłamstw, mieszanie przeszłości z teraźniejszością, to wszystko utkane w bardzo dobrą fabułę. Autorka umiejętnie buduje napięcie, kusi czytelnika i sprawia, że ciężko od powieści się oderwać. Rozdział po rozdziale umiejętnie zdradza nam tajemnice bohaterów, podsycając tylko ciekawości i zachęcając do dalszego smakowania się w lekturze. 

Jak przystało na thriller psychologiczny, bohaterowie odgrywają tu ważną rolę. Dobrze skonstruowani i na pierwszy rzut oka niepozorni odkrywają przed nami swoje tajemnice. Fabuła widziana z różnych perspektyw  a także przeplatywanie wątków z przeszłości i teraźniejszości sprawiają, że jeszcze mocniej zagłębiamy się w ten świat kłamstw i dziwnych zbiegów okoliczności. Gdy dodamy do tego szalejącą śnieżycę to śmiało możemy powiedzieć, że nudy tu nie znajdziecie. 

“Nieznajoma żona” to wciągająca i trzymająca w napięciu powieść, która spodoba się miłośnikom thrillerów. Autorka umiejętnie buduje atmosferę, kusi i przyciąga czytelnika, sprawiając, że ciężko odłożyć ową lekturę. Mi książka się podobała i jak już wspomniałam, dobrze spędziłam z nią czas.

O książce:
Tytuł: Nieznajoma żona
Tytuł oryginalny: The Fake Wife
Autor: Sharon Bolton
Tłumaczenie: Marcin Masłowski
Wydawnictwo: Amber

Data wydania: 2023-11-14
Liczba stron: 368
Rodzaj: Kryminał, sensacja, thriller

 

Sprawdź, gdzie kupić:

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Akcja wciągnęła mnie:
  • Narracja uwiodła mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
  • Postacie zawładnęły mną:
4

Podsumowanie:

“Nieznajoma żona” to wciągająca i trzymająca w napięciu powieść, która spodoba się miłośnikom thrillerów. Autorka umiejętnie buduje atmosferę, kusi i przyciąga czytelnika, sprawiając, że ciężko odłożyć ową lekturę. Mi książka się podobała i dobrze spędziłam z nią czas.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *