"Studentka" - Tess Gerritsen, Gary Braver - kot kawa i ksiazki
Albatros,  Braver Gary,  Gerritsen Tess,  Kryminał, sensacja, thriller,  Książki

„Studentka” – Tess Gerritsen, Gary Braver – recenzja

Wybierz mnie! Dam Ci wszystko czego potrzebujesz, to przy mnie będziesz szczęśliwy, to ze mną Twoje życie będzie cudowne. Czy tego nie widzisz? Tak bardzo Cię kocham. A Ty? Przecież jesteśmy dla siebie stworzeni. Nie czujesz tego? Już nic dla Ciebie nie znaczę? Zdradziłeś mnie!… Czyżbyś nie wiedział, że “Niebo nie zna wściekłości takiej, jak miłość w nienawiść zmieniona, ni piekło nie zna furii takiej jak kobieta wzgardzona” *

Taryn Moore, młoda, ambitna i atrakcyjna studentka zostaje znaleziona martwa na ulicy. Wszystko wskazuje na samobójstwo. Sprawa wydaje się banalnie prosta i szybka do zamknięcia, ale śledztwo prowadzi Frankie Loomis, detektyw bostońskiej policji, która widziała już wiele. Instynkt podpowiada jej, że Taryn nie targnęła się na swoje życie. Czyżby miała rację? Śledztwo się rozpoczyna a na światło dzienne wychodzi coraz to więcej szczegółów. Mrocznych sekretów, które nigdy nie miały być poznane…

Tess Gerritsen, autorka, która podbiła serca wielu czytelników, w szczególności serią “Rizzoli i Issles”, wraz z Garym Braverem, zabiera nas na psychologiczną wycieczkę wzgardzonej kobiety. To właśnie owa kobieta, jest motywem przewodnim “Studentki”, ich wspólnego dzieła. Podszyta thrillerowskim stylem wprowadza nas w głąb intrygi, intrygi stworzonej przez umysł kobiety. Kobiety pragnącej niewiele bo tylko miłości. I choć gdzieś w głębi myślimy o tej niewinnej i pożądanej miłości to jednak do czynienia mamy z tym pełnym chorobliwej obsesji uczuciem. Autorzy prowadzą nas znanymi sobie tylko ścieżkami, ścieżkami snującymi się między odmętami pragnień, pożądania i zdrady. Wydawałoby się, że kierunek stary jak świat, bo ileż to takich powieści było, ileż to niewieścich serc ucierpiało to jednak jest tu coś innego. Coś co pcha nas przez tą historię, nadając jej innych barw i sprawiając, że chcemy więcej.

"Studentka" - Tess Gerritsen, Gary Braver - kot kawa i ksiazki

“Studentka” to thriller psychologiczny, który raczej wpisałabym na listę tych lekkich. Autorom udało się stworzyć dobrą intrygę i poprowadzić nas tak, że od pierwszych stron zostajemy wciągnięci. W sumie, jak zaczyna się od trupa to nic dziwnego. Narracje prowadzone przez różnych bohaterów, pozwalają nam zanurzyć się w ich umysły, spojrzeć na wszystko ich oczami i przede wszystkim poznać ich. Przenoszenie między teraźniejszością a przeszłością sprawia, że jeszcze bardziej zagłębiamy się w ową opowieścią, pragnąc dotrzeć do końca. Końca, który zaskakuje choć miłośnicy kryminałów, zapewne domyślą się finału. Całość ubarwiają nam stary jak świat motyw literacki, motyw, w którym przewija się porzucona kobieta.. W końcu razem z bohaterami uczestniczymy w kursie o „kochankach spod nieszczęśliwej gwiazdy”.

Książka Gerritsen i Bravera to powieść, która nie tylko pozwala zagłębić się w umysł wzgardzonej kobiety. Odkryjemy także myśli i obawy matki nastoletnich dziewczyn, młodych kobiet, którym już wolno wszystko ale, które nie odkryły jeszcze czyhających na nie niebezpieczeństw. Poznany sekrety małżeńskiej alkowy, skrytych pragnień, odrzuceń i pożądania prowadzącego do zdrady. Zakosztujemy przysłowiowych chwil słabości i zapomnienia, które kosztować mogą całe życie. To także historia o tym, że warto zaufać instynktowi i nie dać zwieść się pozorom.

“Studentka” to książka, która was wciągnie. Fabuła poprowadzi bo dość dobrze skrojonej intrydze, czasem zdradzi jakiś sekret by zwiększyć zainteresowanie a czasem poprowadzi na manowce. To pozycja, z którą dobrze spędzicie czas, nie wynudzicie się a po przeczytaniu, stwierdzicie, że była to udana uczta czytelnicza.

* “The Mourning Bride” – William Congreve

O książce:
Tytuł: Studentka
Tytuł oryginalny: Choose me
Autor: Tess Gerritsen, Gary Braver
Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Wydawnictwo: Albatros

Data wydania: 15-09-2021
Liczba stron: 368
Gatunek: Kryminał, sensacja, thriller

 

Oficjalna recenzja portalu:

 

Sprawdź, gdzie kupić:

Ocena:
  • Książka zainteresowała mnie:
  • Akcja wciągnęła mnie:
  • Narracja uwiodła mnie:
  • Temat zaciekawił mnie:
  • Postacie zawładnęły mną:
4

Podsumowanie:

“Studentka” to książka, która was wciągnie. Fabuła poprowadzi bo dość dobrze skrojonej intrydze, czasem zdradzi jakiś sekret by zwiększyć zainteresowanie a czasem poprowadzi na manowce. To pozycja, z którą dobrze spędzicie czas, nie wynudzicie się a po przeczytaniu, stwierdzicie, że była to udana uczta czytelnicza.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *